reklama
CNN Prima News státní zástupce

státní zástupce

Výpis příspěvků ke štítku „státní zástupce“

Výměna Zemana za Stříže je prohrou Milionu chvilek, tvrdí expert

Premiér Andrej Babiš (ANO) otočil a vláda nakonec schválila Igora Stříže jako nového nejvyššího státního zástupce. Podle experta na českou justici Petra Dimuna to je mimo jiné prohra spolku Milion chvilek, který v květnu požadoval konec ministryně spravedlnosti Marie Benešové (za ANO) kvůli údajnému nátlaku na tehdejšího nejvyššího zástupce Pavla Zemana. Dimun v pořadu 360° na CNN Prima NEWS ještě podotkl, že u Stříže rozhodně nelze vyloučit, že v kauze Čapí hnízdo půjde „Babišovi na ruku“.

Zavraždil partnery kvůli vile za desítky milionů, tvrdí žalobkyně. Navrhla 30 let

Státní zástupkyně Jana Murínová ve čtvrtek navrhla soudu, aby čtyřiadvacetiletému Tomáši Fialovi uložil třicetiletý trest vězení za dvojnásobnou vraždu. Mladík podle ní zabil partnerský pár z Prahy kvůli historické vile v Bubenči za několik desítek milionů korun, kterou chtěl spolu se svým vrstevníkem Jiřím Nehybou podvodem získat. Mladý muž obvinění odmítá. Pro Nehybu žádá žalobkyně pětileté vězení a peněžitý trest 10,5 milionu korun za pokus o podvod.

Nečasovi jsou nevinní, rozhodl soud v kauze údajných trafik. Stíhání Jany Nečasové zastavil

Aktualizováno

Soud nepravomocně zprostil viny z podplácení bývalého premiéra Petra Nečase (ODS), jeho manželku Janu (dříve Nagyovou) i někdejšího náměstka ministra zemědělství Romana Bočka, a to v kauze tzv. trafik pro trojici poslanců ODS. Podle verdiktu se nepodařilo prokázat, že se skutek popsaný v obžalobě vůbec stal. Soud zároveň zastavil stíhání Nečasové, které se týkalo nezdanění luxusních darů od politiků a lobbistů.

Za nenávistné komentáře pod fotkou prvňáků dostal Kroupa 16 měsíců podmínku

Aktualizováno

Za podněcování k nenávisti vůči etnické skupině dostal od teplického soudu ve čtvrtek odpoledne Vítězslav Kroupa podmíněný trest 16 měsíců. Podle verdiktu umístil pod fotku prvňáků ze Základní školy v Teplicích v roce 2017 nenávistný komentář. Škola sídlí v ulici Plynárenská v Teplicích. Kroupa tak podle soudu narážel svým komentářem na vyvražďování Židů za druhé světové války v plynových komorách. Komentářem podle soudu mířil útočně právě na děti, protože do třídy chodily děti převážně romského a arabského původu.

Šéf Lesní správy Lány obžalován za milionové manipulace, kancléř Mynář ho odmítá odvolat

Státní zástupce ve středu dle zjištění serveru Aktuálně cz obžaloval ředitele Lesní správy Lány Miloše Baláka za zmanipulování obří zakázky v sídle prezidenta. Kancléř Vratislav Mynář se ale odvolává na presumpci neviny a nechává Baláka ve funkci. Bez výběrového řízení ho do funkce před lety dosadil a na stavební práce vylobboval stamiliony u poslanců. Stavbu dozoroval jeho přítel z Osvětiman, píše server.

reklama