CNN Prima News státní zástupce

státní zástupce

Výpis příspěvků ke štítku „státní zástupce“

Podmínka za znásilňování nevlastní dcery? Státní zástupce dovolání nepodá, kvůli zákonu

Nejvyšší státní zástupce Igor Stříž nepodá dovolání v kauze muže, kterému odvolací Krajský soud v Brně za dlouhodobé znásilňování nevlastní dcery uložil podmíněný trest. Zákonné podmínky mu neumožňují rozsudek napadnout. Nejvyšší státní zastupitelství (NSZ) o tom ve čtvrtek informovalo na webových stránkách. Případ vyvolal zhruba před měsícem protesty, konaly se rovněž demonstrace za práva obětí znásilnění.

Střet vládních stran ve Sněmovně. Manželství je svazek muže a ženy, zopakoval Jurečka

Svazek pro stejnopohlavní páry by mohl být partnerstvím. To navrhují poslanci v pozměňovacích návrzích. Na třaskavém tématu není shoda ani v rámci vládní pětikoalice. Předseda lidovců Marian Jurečka je pro narovnání práv stejnopohlavních párů, manželství jako pojem je ale podle něj svazek muže a ženy. Piráti a hnutí STAN mluví ovšem mluvili především o manželství, stejně jako ministr kultury za občanské demokraty Martin Baxa. Dopoledne poslanci stihli schválit několik novel, které se týkaly redefinice násilí či pozici nejvyššího žalobce.

Stal se „advokátem“ dříve, než mohl jít volit. 17letý mladík složil nejtvrdší zkoušku v zemi

Se jménem jak z komiksu připomíná superhrdinu, jedinou známou superschopností Petera Parka je však jeho intelekt. Dnes již 18letému americkému mladíkovi se díky vlastním schopnostem podařilo zapsat do historie. Stal se nejmladším člověkem, který na první pokus složil přísnou kalifornskou advokátní zkoušku. Ta je považována za jednu z nejtvrdších v zemi, polovina všech zájemců propadne. To však nebyl případ tehdy 17letého Petera.