CNN Prima News státní zástupce

státní zástupce

Výpis příspěvků ke štítku „státní zástupce“

V soudní síni s Petrem Kramným. Chladnokrevný vrah, co nemluví. Anebo oběť justice?

29. listopadu 2022 20:20

Kdyby stěny největší soudní síně Krajského soudu v Ostravě promluvily, zaznělo by hodně nářků. Za nacistické okupace i za komunistů tady často padaly vykonstruované rozsudky, k justičnímu omylu však může dojít i v demokracii. Rozhodně nehájím názor, že dvojnásobný vrah Petr Kramný je nevinen a věřím, že dostal spravedlivý trest. Zároveň se však do duše vkrádají i pochybnosti. Zvláště v úterý 29. listopadu 2022 tady v soudní síni číslo 7, v níž se obhájkyně Petra Kramného snaží o obnovu procesu.

Je to okupace, říkali o Ukrajincích v Česku. Dvojici Čechů poslal soud nepravomocně za mříže

26. října 2022 16:14

Kladenský soud středečním rozhodnutím uložil dvěma obžalovaným tresty vězení za nenávistné výroky o Ukrajincích v nahrávce na sociálních sítích. Tomáše Čermáka odsoudil k šesti měsícům odnětí svobody, Patrika Tušla k deseti měsícům. Rozsudek není pravomocný, obžalovaní i státní zástupce si nechali lhůtu na odvolání. Muži zůstávají ve vazbě.

Manželku zmlátil, uškrtil a zakopal v Letohradě. U soudu muž plakal, dostal mírnější trest

17. října 2022 16:52

Pardubický soud v pondělí vynesl rozsudek nad 66letým mužem, který v dubnu v Letohradě zavraždil svoji manželku a zakopal ji na zahradě. Muž si má odsedět osm let ve vězení s ostrahou. Trest pod spodní hranicí navrhla státní zástupkyně kvůli polehčujícím okolnostem. Manžel se ke všemu přiznal a potrestal se sám tím, že vzal život ženě, kterou miloval a žil s ní 39 let.

Státní zastupitelství: Policie pochybila při šetření reklamní větve kauzy Čapí hnízdo

7. září 2022 13:31

Policejní usnesení o odložení reklamní větve kauzy Čapí hnízdo není pravomocné. Ve středu o tom informovalo Vrchní státní zastupitelství v Praze, které v případu vykonávalo dohled. Policie podle všeho udělala chybu při určení okruhu poškozených subjektů. Poškození si mohou podat stížnost. V případu čelí obžalobě expremiér Andrej Babiš (ANO) a jeho někdejší poradkyně Jana Nagyová (dříve Mayerová), která aktuálně kandiduje za ANO do Senátu na Vysočině. Společnost Agrofert, které se kauza týká, trvá na tom, že zákon neporušila.

Zlom v kauze Feri: Stížnost pěti žen žalobce zamítl. Politikovi ale stále hrozí vězení

6. září 2022 10:41

V kauze kolem bývalého poslance TOP 09 Dominika Feriho došlo k zásadnímu zlomu. Podle dozorové státní zástupkyně se Feri vůči pěti potenciálním obětem nedopustil trestného činu, informoval web Aktuálně.cz. Exposlanec je však nadále stíhán ve třech případech možného znásilnění a pokusu o něj. Pokud bude uznán vinným, hrozí mu až 10 let vězení.

Passer za „sebevražednou“ jízdu na dálnici pykat nebude. Podle Němců se ničím neprovinil

16. srpna 2022 10:19

Český podnikatel Radim Passer nebude obžalovaný za rychlou jízdu na německé dálnici z loňského roku. Rozhodlo o tom státní zastupitelství v Naumburgu, napsala v pondělí agentura DPA. Passer na dálnici A2 mezi Berlínem a Hannoverem zkoušel svůj nový vůz Bugatti a dosáhl rychlosti 417 kilometrů za hodinu. Muž, který podle časopisu Forbes patří mezi čtyřicet nejbohatších Čechů, svou jízdu natočil a zveřejnil na internetu.