reklama
CNN Prima News státní zastupitelství

státní zastupitelství

Výpis příspěvků ke štítku „státní zastupitelství“

Měl by viset. Policie navrhla obžalovat Pavla Novotného za výrok o exšéfovi policie

Policie navrhla obžalobu starosty pražských Řeporyjí Pavla Novotného (ODS) kvůli výrokům o bývalém policejním prezidentovi Stanislavu Novotném. Bývalý šéf policie prohlašoval v ruské státní televizi Rossija 1, že je starosta Řeporyjí blázen. Starosta pak o exprezidentovi policie řekl, že zradil Česko, a vlastizrádci mají viset. Podle police se starosta dopustil výtržnictví a podněcování k trestnému činu, za což mu hrozí až dva roky vězení.

Mé zavlečení na Krym už nevyšetřujte, vzkázal Babiš mladší policii. Ta případ odložila

Syn premiéra Andrej Babiš mladší si nepřeje, aby policie nadále prověřovala případ jeho údajného zavlečení na Krym v roce 2017. V pondělí to uvedl web Seznam Zprávy, kterému Babiš mladší poskytl rozhovor. Policie v úterý skutečně prověřování možného únosu Babiše mladšího odložila. Premiér Andrej Babiš (ANO) se k věci zatím nevyjádřil.

Nekonečný příběh. Lhůtu pro vyšetřování Čapího hnízda prodloužili do konce února

Lhůta pro vyšetřování kauzy kolem padesátimilionové dotace na stavbu farmy Čapí hnízdo byla prodloužena do konce února. V pondělí to uvedl mluvčí pražského městského státního zastupitelství Aleš Cimbala. V kauze je stíhán premiér Andrej Babiš (ANO) a jeho někdejší poradkyně Jana Mayerová. Babiš dlouhodobě odmítá, že by se kolem farmy dělo cokoliv nezákonného. Mayerová v minulosti uvedla, že je přesvědčena o tom, že zákon porušen nebyl.

Státní zástupci dávají interní informace některým médiím, tvrdí ministryně Benešová

Ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) obviňuje státní zástupce z úniků informací do médií v kauze soudce Zdeňka Sováka. Benešová žádá v dopise pražskou vrchní státní zástupkyni Lenku Bradáčovou o prověření úniků, uvedl v úterý web Česká justice. Ministryně v dopise uvádí, že úniky informací nejsou na Vrchním státním zastupitelství v Praze (VSZ), které v Sovákově kauze vykonává dozor, ojedinělým jevem. VSZ se proti kritice ohradilo. Ministryně nezná skutečný stav věci, sdělila Bradáčová.

Babiš nebude stíhán kvůli pandemii. Dostal zelenou k neschopnosti, říká advokát

Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 1 odložilo trestní oznámení na premiéra Andreje Babiše (ANO) či bývalého ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) kvůli jejich postupu v boji s pandemií koronaviru. Trestní oznámení podal ve druhé polovině října advokát Petr Němec kvůli chování vládních politiků v souvislosti s druhou vlnou epidemie koronaviru. Dopustit se podle něj mohli maření úkolu úřední osoby z nedbalosti, šíření nakažlivé lidské nemoci z nedbalosti či vydírání. „Vláda dostala od státního zastupitelství zelenou k neschopnosti,“ komentoval nynější rozhodnutí Němec. „Řídit stát aspoň s odpovědností vedoucího dětského tábora je minimum, co lze po vládě chtít. Proto to poženu výš,“ dodal.

Viroložka Soňa Peková a lobbista Janoušek čelí obžalobě za podvody vůči pojišťovnám

Aktualizováno

Státní zástupce obžaloval podnikatele Romana Janouška a další čtyři obviněné v kauze neoprávněných úhrad od zdravotních pojišťoven pro firmu Chambon. Uvedl to ve čtvrtek web Aktuálně.cz. Podle dříve zveřejněných informací jsou mezi obviněnými také Janouškův blízký spolupracovník Luboš Pašek, další podnikatel Petr Ullrich a mediálně známá viroložka Soňa Peková.

Bradáčová obžalovala pět lidí v kauze Beretta, jde o vynášení informací

Pražské vrchní státní zastupitelství podalo obžalobu na pět lidí v takzvané kauze Beretta, která se týká vynášení informací z trestních řízení. Serveru Lidovky.cz to řekla šéfka zastupitelství Lenka Bradáčová. V případu čelí obvinění pražská žalobkyně Dagmar Máchová, policista protikorupční jednotky Radek Holub, bývalý celník Pavel Šíma a někdejší policisté Igor Gáborík a Vladimír Zmrhal.

Hororovým Jakobsenovým pádem se zabývá státní zastupitelství. Pochybili pořadatelé?

Státní zastupitelství v Katovicích se začalo zabývat okolnostmi hromadného pádu v závěru středeční první etapy závodu Kolem Polska, během níž se vážně zranil závodník týmu Deceuninck-Quick-Step Fabio Jakobsen. Úřady zjišťují, zda nese za zranění nizozemského cyklisty a jednoho fotografa někdo odpovědnost, či zda byl pád důsledkem nehody. Jakobsen po něm musel být dokonce oživován.

reklama