reklama
CNN Prima News státní zastupitelství

státní zastupitelství

Výpis příspěvků ke štítku „státní zastupitelství“

Policejní zásah v ČEZ se týkal krácení daně. Nikdo z firmy není mezi obviněnými

25. listopadu 2021 08:47

Policisté, kteří v úterý zasahovali v sídle energetické společnosti ČEZ, obvinili šest lidí a jednu firmu z krácení daní a praní peněz. Mluvčí pražských městských žalobců Cimbala to řekl deníku Právo. Mezi obviněnými není nikdo ze zaměstnanců ČEZ, ani firma samotná. Ředitelka Nadace ČEZ Ziková je pravděpodobně jen svědkyní.

Pobodal čtrnáctiletého chlapce a jeho matku v Dolních Chabrech. Policie případ odložila

26. října 2021 09:38
Aktualizováno

Za dubnový pokus o vraždu v pražských Dolních Chabrech policie nikoho neobviní. Případ odložila, protože kvůli nízkému věku pachatele nebylo možné zahájit trestní stíhání. V úterý to sdělil mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Aleš Cimbala. V souvislosti s útokem na matku a jejího syna pátrali policisté po čtrnáctiletém chlapci.

Bude Babiš obžalován v kauze Čapí hnízdo? Státní zástupce už obdržel doplněný spis

20. září 2021 21:09

Pražští kriminalisté předali doplněný vyšetřovací spis v dotační kauze Čapí hnízdo, ve které figuruje i premiér Andreje Babiš (ANO), Městskému státnímu zastupitelství v Praze. Součástí spisu je návrh na podání obžaloby. Doplnění žádal dozorující státní zástupce Jaroslav Šaroch, který nyní rozhodne, zda podá obžalobu, či nikoliv.

Měl by viset. Policie navrhla obžalovat Pavla Novotného za výrok o exšéfovi policie

18. února 2021 18:59

Policie navrhla obžalobu starosty pražských Řeporyjí Pavla Novotného (ODS) kvůli výrokům o bývalém policejním prezidentovi Stanislavu Novotném. Bývalý šéf policie prohlašoval v ruské státní televizi Rossija 1, že je starosta Řeporyjí blázen. Starosta pak o exprezidentovi policie řekl, že zradil Česko, a vlastizrádci mají viset. Podle police se starosta dopustil výtržnictví a podněcování k trestnému činu, za což mu hrozí až dva roky vězení.

Mé zavlečení na Krym už nevyšetřujte, vzkázal Babiš mladší policii. Ta případ odložila

15. února 2021 11:10

Syn premiéra Andrej Babiš mladší si nepřeje, aby policie nadále prověřovala případ jeho údajného zavlečení na Krym v roce 2017. V pondělí to uvedl web Seznam Zprávy, kterému Babiš mladší poskytl rozhovor. Policie v úterý skutečně prověřování možného únosu Babiše mladšího odložila. Premiér Andrej Babiš (ANO) se k věci zatím nevyjádřil.

Nekonečný příběh. Lhůtu pro vyšetřování Čapího hnízda prodloužili do konce února

11. ledna 2021 10:27

Lhůta pro vyšetřování kauzy kolem padesátimilionové dotace na stavbu farmy Čapí hnízdo byla prodloužena do konce února. V pondělí to uvedl mluvčí pražského městského státního zastupitelství Aleš Cimbala. V kauze je stíhán premiér Andrej Babiš (ANO) a jeho někdejší poradkyně Jana Mayerová. Babiš dlouhodobě odmítá, že by se kolem farmy dělo cokoliv nezákonného. Mayerová v minulosti uvedla, že je přesvědčena o tom, že zákon porušen nebyl.

Státní zástupci dávají interní informace některým médiím, tvrdí ministryně Benešová

5. ledna 2021 14:29

Ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) obviňuje státní zástupce z úniků informací do médií v kauze soudce Zdeňka Sováka. Benešová žádá v dopise pražskou vrchní státní zástupkyni Lenku Bradáčovou o prověření úniků, uvedl v úterý web Česká justice. Ministryně v dopise uvádí, že úniky informací nejsou na Vrchním státním zastupitelství v Praze (VSZ), které v Sovákově kauze vykonává dozor, ojedinělým jevem. VSZ se proti kritice ohradilo. Ministryně nezná skutečný stav věci, sdělila Bradáčová.

reklama