CNN Prima News státní zastupitelství

státní zastupitelství

Výpis příspěvků ke štítku „státní zastupitelství“

Otřesná chyba domažlických lékařů: V břiše pacienta měli nechat roušku. Muž málem zemřel

11. července 2022 15:27

Před rokem podstoupil šestapadesátiletý Pavel H. operaci tlustého střeva v Domažlické nemocnici. Po operaci ho ale trápily problémy a později zjistil, že mu lékaři v břiše zapomněli chirurgickou roušku. Případem, na který upozornil web novinky.cz, se již zabývá státní zastupitelství. Na dotaz CNN Prima NEWS nemocnice své pochybení odmítla a označila tyto informace za „ne zcela pravdivé“.

Feri se stížností neuspěl. Čelí obvinění ze znásilnění, hrozí mu až 10 let vězení

19. května 2022 14:12

Stížnost bývalého poslance TOP 09 Dominika Feriho proti zahájeni trestního stíhání jeho osoby byla neúspěšná. O vývoji kauzy ve čtvrtek informoval web Aktuálně.cz s odkazem na mluvčího pražských žalobců Aleše Cimbalu. Feri čelí obvinění ze znásilnění nebo pokusu o něj v případě tří dívek. Jedna z nich navíc nebyla v době činu ani plnoletá. Exposlanci, který opakovaně vinu odmítá, hrozí až 10 let za mřížemi.

Shodil Nečasovu vládu, teď míří do Brna. Ivo Ištvan jako vrchní státní zástupce končí

4. března 2022 16:01

Ke konci března odejde z Vrchního státního zastupitelství (VSZ) v Olomouci jeho dosavadní vedoucí Ivo Ištvan. Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) vyhověl jeho žádosti o přeložení. Od dubna pak Ištvan bude státním zástupcem Nejvyššího státního zastupitelství v Brně. V tiskové zprávě o tom v pátek informovalo VSZ v Olomouci.

Passerovi hrozí až dva roky vězení. Němci vyšetří jeho rychlou jízdu na dálnici

7. února 2022 14:08

Německé státní zastupitelství ve Stendalu na severovýchodě Německa začne vyšetřovat českého podnikatele Radima Passera kvůli jízdě o rychlosti 417 kilometrů za hodinu po německé dálnici A2. Podle agentury DPA hrozí Čechovi až dva roky vězení nebo peněžitý trest. Státní zastupitelství zahájí vyšetřování, jakmile dostane všechny podklady, uvedl v pondělí mluvčí úřadu. To by se mohlo stát během tohoto týdne. Případ nejdříve vyšetřovala policie a výsledky svého vyšetřování nyní předala státnímu zastupitelství.

Policejní zásah v ČEZ se týkal krácení daně. Nikdo z firmy není mezi obviněnými

25. listopadu 2021 08:47

Policisté, kteří v úterý zasahovali v sídle energetické společnosti ČEZ, obvinili šest lidí a jednu firmu z krácení daní a praní peněz. Mluvčí pražských městských žalobců Cimbala to řekl deníku Právo. Mezi obviněnými není nikdo ze zaměstnanců ČEZ, ani firma samotná. Ředitelka Nadace ČEZ Ziková je pravděpodobně jen svědkyní.

Pobodal čtrnáctiletého chlapce a jeho matku v Dolních Chabrech. Policie případ odložila

26. října 2021 09:38
Aktualizováno

Za dubnový pokus o vraždu v pražských Dolních Chabrech policie nikoho neobviní. Případ odložila, protože kvůli nízkému věku pachatele nebylo možné zahájit trestní stíhání. V úterý to sdělil mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Aleš Cimbala. V souvislosti s útokem na matku a jejího syna pátrali policisté po čtrnáctiletém chlapci.