CNN Prima News státní zastupitelství

státní zastupitelství

Výpis příspěvků ke štítku „státní zastupitelství“

Bartoš: Požadavky vůči Blažkovi si Piráti nevycucali z prstu, opíráme se o názor veřejnosti

Usnesení Pirátské strany na adresu ministra spravedlnosti Pavla Blažka (ODS), který podle ní ohrožuje důvěru ve spravedlnost, reflektuje názor široké veřejnosti. Naše požadavky směrem k němu nejsou nic, co by si Piráti vycucali z prstu, uvedl ve vysílání CNN Prima NEWS předseda Pirátů Ivan Bartoš, který se mezitím setkal s Blažkem i premiérem Petrem Fialou (ODS). Zastal se i své stranické kolegyně europoslankyně Markéty Gregorové, která kritizovala ministra financí Zbyňka Stanjuru (ODS).

Otřesné detaily vraždy v Loučce: Manželku i děti podřízl a nechal vykrvácet, zločin maskoval

Muž obviněný z loňské čtyřnásobné vraždy v Loučce na Vsetínsku nechal svou manželku a tři děti po útoku nožem vykrvácet. Vyplývá to ze zprávy o činnosti státního zastupitelství za rok 2022. Ještě předtím dětem podal alkohol. Vyšetřování případu není ukončeno, kriminalisté na něm nadále pracují, řekla krajská policejní mluvčí Simona Kyšnerová. Za vraždu muži hrozí 15 až 20 let vězení, případně výjimečný trest.

Otřesná chyba domažlických lékařů: V břiše pacienta měli nechat roušku. Muž málem zemřel

Před rokem podstoupil šestapadesátiletý Pavel H. operaci tlustého střeva v Domažlické nemocnici. Po operaci ho ale trápily problémy a později zjistil, že mu lékaři v břiše zapomněli chirurgickou roušku. Případem, na který upozornil web novinky.cz, se již zabývá státní zastupitelství. Na dotaz CNN Prima NEWS nemocnice své pochybení odmítla a označila tyto informace za „ne zcela pravdivé“.

Feri se stížností neuspěl. Čelí obvinění ze znásilnění, hrozí mu až 10 let vězení

Stížnost bývalého poslance TOP 09 Dominika Feriho proti zahájeni trestního stíhání jeho osoby byla neúspěšná. O vývoji kauzy ve čtvrtek informoval web Aktuálně.cz s odkazem na mluvčího pražských žalobců Aleše Cimbalu. Feri čelí obvinění ze znásilnění nebo pokusu o něj v případě tří dívek. Jedna z nich navíc nebyla v době činu ani plnoletá. Exposlanci, který opakovaně vinu odmítá, hrozí až 10 let za mřížemi.

Passerovi hrozí až dva roky vězení. Němci vyšetří jeho rychlou jízdu na dálnici

Německé státní zastupitelství ve Stendalu na severovýchodě Německa začne vyšetřovat českého podnikatele Radima Passera kvůli jízdě o rychlosti 417 kilometrů za hodinu po německé dálnici A2. Podle agentury DPA hrozí Čechovi až dva roky vězení nebo peněžitý trest. Státní zastupitelství zahájí vyšetřování, jakmile dostane všechny podklady, uvedl v pondělí mluvčí úřadu. To by se mohlo stát během tohoto týdne. Případ nejdříve vyšetřovala policie a výsledky svého vyšetřování nyní předala státnímu zastupitelství.