STEM

Výpis příspěvků ke štítku „STEM“

Prezidentské volby se blíží. Diváci CNN Prima NEWS budou znát vítěze jako první

24. listopadu 2022 16:48

Prezidentské volby se nezadržitelně blíží. Jak klání o pozici hlavy státu dopadne? Jako první ze všech stanic a redakcí to bude vědět CNN Prima NEWS a díky tomu i její sledující. Pomocí technologie predikce výsledků to umožní spolupráce se společnostmi STEM a STEM/MARK. CNN Prima NEWS navíc nabídne vysílání Superdebaty s diváky ve studiu i detailní analýzy na klíčových místech republiky.

Babiš má největší šanci být prezidentem. Ale aby vyhrál, musí přitvrdit, říká Dolejší

1. listopadu 2022 23:24

Andrej Babiš (ANO) má jednoznačně největší šance být zvolen prezidentem, řekl politický komentátor Václav Dolejší v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Podle něj má postup do druhého kola v podstatě jistý. Sociolog a ředitel výzkumu agentury STEM Jaromír Mazák ale podotkl, že Babiš dlouhodobě naráží na strop 30 procent hlasů a stojí proti němu navíc přes 50 procent voličů, pro něž je nevolitelný.

Starostové v krizi tvoří první linii, říká expertka. Lidé k nim chodí i ze strachu o bezpečí

27. září 2022 14:57

Lidé v době energetické krize chodí za starosty především tam, kde jsou závislí na městských teplárnách či na cenách MHD. Zároveň mají občané malých obcí obavy o vlastní bezpečnost. V pořadu Co na to vaše peněženka to uvedla Radka Vladyková, výkonná ředitelka Svazu měst a obcí ČR. Přiblížila, z čeho strach lidí pramení a jakou roli v současné krizi starostové a primátoři zastávají.

Interaktivní mapa: Žijete v úspěšné, či opomíjené obci? Podívejte se, jak se daří té vaší

4. září 2022 18:50

Zajímá vás, jak se žije lidem v sousedním městě či vesnici? Proč mají lepší, nebo horší podmínky k životu než vy? A víte, jak je na tom vaše obec? Podívejte se na velké srovnání životní úrovně v Česku, které exkluzivně pro CNN Prima NEWS připravil STEM. Díky unikátní interaktivní mapě zažijete volby jinak, než jste zvyklí. A v hlavní roli tentokrát nebudou politické strany, ale vy. Zjistěte, do které kategorie obcí spadá ta vaše, na jaké úrovni je z hlediska bydlení, infrastruktury, příjmů či mezilidských vztahů a jak si vede v celorepublikovém měřítku. Patří vaše bydliště mezi komplikované, opomíjené či úspěšné obce?

Kradu, protože mám hlad. V Česku roste počet zoufalých lidí, kteří nemají na jídlo

27. srpna 2022 05:58

Energetická krize, inflace a zdražování potravin. Tento „vražedný koktejl“ vede některé Čechy k zoufalým činům. Podle zjištění webu iDnes stále více lidí krade zboží v obchodech. Nárůst drobných krádeží pozorují policisté téměř ve všech krajích. Ostatně i podle průzkumu agentury STEM pro CNN Prima NEWS všeobecné zdražování citelně zasáhlo 56 procent dotázaných.

Jak se žije ve vaší obci: Na co jste pyšní a co vás naopak trápí? Posílejte nám videa a fotky

23. srpna 2022 16:18

Již koncem září si budou občané České republiky volit zastupitele do více než šesti tisíc obcí a měst. Ačkoliv se komunálním volbám nepřikládá takový důraz, jako například těm do Sněmovny či Senátu, mohou mnohé změnit. Svými hlasy lidé ovlivňují to, jak se jim bude v místě jejich bydliště žít. Jste spokojeni se svou obcí? Nebo si myslíte, že má naopak řadu problémů? Podělte se s námi o své fotografie a videa a posílejte je na e-mail zpravy@iprima.cz. Poslané materiály pak zveřejníme ve vysílání Zpráv z regionů.

Exkluzivní průzkum: Chození do hospod omezilo 7 z 10 Čechů. Majitelé se bojí podzimu

22. srpna 2022 18:54

Místo posezení v restauraci, krabička s obědem z domova. To je čím dál častější realita Čechů, kteří se snaží v době krize ušetřit. Návštěvy hospod podle exkluzivního průzkumu agentury STEM pro CNN Prima NEWS omezilo 7 z 10 Čechů. Provozovatelé přesto doufají, že se na podzim situace zlepší. V opačném případě by totiž podle asociace restaurací mohla část podniků zkrachovat.

Vláda pro lidi nedělá dost, vyplývá z průzkumu STEM. Čeho se Češi nejvíce obávají?

21. srpna 2022 11:28

Téměř 70 procent Čechů šetří při nákupu potravin, říká to exkluzivní průzkum, který pro CNN Prima NEWS vypracovala agentura STEM. Dotázaní lidé jsou podle něj také nespokojení s tím, jakým způsobem vláda Petra Fialy (ODS) proti rostoucí chudobě bojuje. Odborníci ze společnosti STEM se lidí ptali také na to, čeho se teď nejvíce bojí v souvislosti s válkou na Ukrajině.