reklama

STEM

Výpis příspěvků ke štítku „STEM“

STEM předpověděla těsné vítězství Spolu. Fiala nad Babišem vyhrál už v superdebatě

10. října 2021 00:10

STEM/MARK ve vysílání CNN Prima NEWS predikovala vítězství koalice Spolu. Sociolog a ředitel této agentury Martin Buchtík v průběhu volebního přenosu několikrát prezentoval predikce, které se se sečtenými hlasy průběžně zpřesňovaly. O vítězství koalice Spolu mohla už částečně napovědět superdebata na CNN Prima NEWS nazvaná Česko hledá premiéra. V ní totiž lídr Spolu a předseda ODS v hlasování diváků těsně zvítězil nad stávajícím premiérem Andrejem Babišem (ANO).

Volební průzkumy PŘEHLEDNĚ: U kterých agentur se daří hnutí ANO či koalici Spolu?

4. října 2021 13:49

Předvolební dění se často točí kolem vývoje preferencí politických stran. Agentury se skrze průzkumy snaží co nejpřesněji ukázat, jak by dopadly volby, pokud by se konaly v daném měsíci. Redakce CNN Prima NEWS připravila přehledné interaktivní grafy, ze kterých je vidět, jak se za poslední rok a půl před volbami do Poslanecké sněmovny v roce 2021 měnily preference u jednotlivých stran i agentur.

ANO klesají volební preference. Voliči od něj ale neodchází, vysvětluje ředitel STEM

4. října 2021 06:55

Podle nového exkluzivního průzkumu agentury STEM pro CNN Prima NEWS hnutí ANO klesly oproti začátku září volební preference téměř o pět procent. Podle sociologa a ředitele STEM Martina Buchtíka od vládního hnutí ale voliči neodchází. Konečně si ale vybrali nerozhodnutí voliči, komu svůj hlas hodí. Místo ANO si však vybírají jiné strany, hnutí nebo koalice.

Průzkum bez koalic: ANO a SPD drtí ODS a Piráty, TOP 09 s ČSSD mimo hru

3. října 2021 13:04

Pokud by do letošních voleb strany nešly v koalicích, pro některé z nich by to byl ve Sněmovně konec. Alespoň tak vypadají data exkluzivního volebního modelu agentury STEM pro CNN Prima NEWS. Zatímco ANO si stabilně drží první místo, druhý post by v takovém případě místo koalice Spolu obsadila SPD. Do Sněmovny by se dostalo celkem osm stran.

Model STEM: Týden před volbami ANO a PirSTAN ztrácí, posiluje Spolu. Kdo by neuspěl?

3. října 2021 11:00

Podle exkluzivního volebního modelu, který si nechala CNN Prima NEWS zpracovat pouhých 10 dní před volbami, je patrný trend pomalého vzestupu koalice Spolu. Naopak hnutí ANO padá a lehce oproti minulému modelu ztrácí i Piráti se STAN. Do Sněmovny by se dále dostaly strany SPD, komunisti a Přísaha Roberta Šlachty. Před branami dolní komory by naopak skončila ČSSD.

Češi politikům podle exkluzivního průzkumu nevěří. Vyčítají jim hon za majetkem a mocí

2. října 2021 20:46

Do politiky lidé vstupují kvůli získání moci, majetku a kvůli osobní ctižádosti, myslí si podle exkluzivního průzkumu agentury STEM pro CNN Prima NEWS většina Čechů. Nevěří, že by v politice působili lidé, kterým jde o zájmy občanů. Pouze necelá třetina veřejnosti navíc vidí na politické scéně stranu či osobnost, ve které má zastání. Častěji jsou to lidé nad 60 let.

Exkluzivní průzkum: Drtivá většina Čechů se bojí o důchody. Na řešení se neshodnou

28. září 2021 07:54

Důchodový systém je ve špatném stavu a je potřeba to urychleně napravit, myslí si valná většina Čechů napříč ideologickým spektrem. Dvě třetiny dospělých si na důchod spoří. V souvislosti s penzijní reformou by lidé nejčastěji souhlasili s výraznější změnou daní, u dalších možných řešení už se ale neshodnou a dochází ke generačnímu střetu, ukázal exkluzivní průzkum agentury STEM pro CNN Prima NEWS.

Východ mají Češi rádi čím dál méně. Cítí se ohroženi Ruskem i Čínou, tvrdí politici

25. září 2021 16:10

Výsledek exkluzivního průzkumu agentury STEM pro CNN Prima NEWS odhalil, že by se Češi raději orientovali na Západ. Počet těch, kteří se přikláněli k Východu, přitom za rok klesl na polovinu. Podle politiků Martina Kupky (ODS) a Lea Luzara (KSČM) za tím stojí pocit ohrožení. „Lidé si nyní uvědomují reálné hrozby, které přicházejí z Ruské federace, Východu nebo Číny. Nepochybně tomu pomohla i kauza Vrbětice,“ myslí si Kupka.

Exkluzivní průzkum: Voliči stran a migranti. Kdo je odmítá a kdo je vstřícnější?

22. září 2021 09:30

Většina Čechů uprchlíky odmítá, ukázal exkluzivní průzkum agentury STEM pro CNN Prima NEWS. Nechtějí je především voliči Volného bloku, Přísahy, SPD, KSČM, ale i vládního hnutí ANO. Odmítají také, aby cizinci pracovali na neobsazených místech v zemi. V okolí bydliště se ale Češi cítí bezpečně, hůře na tom je pocit mezinárodního bezpečí.

Proč už se další lidé nechtějí očkovat? Vždyť jde o život, reagují na průzkum odborníci

21. září 2021 19:02

Nechápu, že se nechce nechat více lidí očkovat, reagoval imunolog Václav Hořejší na výsledky exkluzivního průzkumu agentury STEM pro CNN Prima NEWS. Z toho vyplývá, že 69 procent z 1 014 dotazovaných už dostalo alespoň jednu dávku vakcíny proti covidu a pouze tři procenta to ještě mají v plánu. 20 procent vakcínu odmítá a osm procent ještě váhá. Podobně nad nezájmem Čechů o očkování kroutí hlavou i další odborníci.

reklama