reklama

STEM

Výpis příspěvků ke štítku „STEM“

Volby by dle průzkumu vyhrálo hnutí ANO. Bude se bojovat o každý hlas, říká politolog

Hnutí ANO by v parlamentních volbách porazilo koalici Pirátů a STAN. Na třetím místě by se potom umístila koalice Spolu, za ní hnutí SPD. Kolem pětiprocentní hranice vstupu do Parlamentu se pohybují sociální demokraté, komunisté a hnutí Přísaha. Vyplývá to z volebního modelu, který ve středu zveřejnil empirický výzkum pro demokracii STEM a který měla televize CNN Prima NEWS exkluzivně k dispozici.

Volební model: Piráti a STAN vedou před ANO a Spolu. Šlachta si jde pro státní příspěvek

Pokud by se volby do Poslanecké sněmovny konaly v dubnu, zvítězila by koalice Pirátů a hnutí STAN, která by druhé hnutí ANO předstihla téměř o čtyři procentní body. Třetí koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL a TOP 09) by získala 16,6 procenta hlasů. Do dolní parlamentní komory by se dostaly ještě SPD, ČSSD a KSČM. Vyplývá to z dubnového volebního modelu, který na základě průzkumu veřejného mínění vytvořila agentura STEM.

STEM: ANO posiluje, Piráti si pohoršili a TOP 09 by neprošla do Sněmovny

Hnutí ANO posílilo svou pozici nejpopulárnější strany. Podle průzkumu agentury STEM, který probíhal v době květnového uvolňování vládních opatření proti šíření koronaviru, by ve volbách do Poslanecké sněmovny Babišově straně dalo hlas 33,7 procenta dotázaných. Je to o necelé tři procentní body více než v březnu a nejvíce od listopadu loňského roku. Mírně si polepšila také druhá vládní strana, soc. dem. Nejvíce si pohoršili Piráti.

reklama