STEM

Výpis příspěvků ke štítku „STEM“

Platby v hotovosti? Obchodník má právo volby, počet terminálů roste, odmítá kritiku Stanjura

Počet platebních terminálů od začátku letošního roku vzrostl o pět procent. Uvedl to v pořadu Nový den šéf financí Zbyněk Stanjura (ODS) v reakci na kritiku ohledně úbytku míst, kde se dá zaplatit kartou. Podle opozičního hnutí ANO za to může především zrušení elektronické evidence služeb (EET). Stanjura tvrdí, že je na obchodníkovi, jakou metodu placení si vybere.

STEM: Češi nemají rádi Rusko, vztah k němu se ale lehce zlepšil. Zhoršil se naopak k Ukrajině

Češi mají nejvíce negativní vztah k Rusku, za poslední rok se však mírně zlepšil, ukazuje nejnovější průzkum agentury STEM. Oproti loňskému roku se však mírně pohoršil postoj veřejnosti k Ukrajině, který ale nadále zůstává pozitivnější, než byl před zahájením války. Nejlépe se Češi dívají na Slovensko, Švýcarsko či Rakousko. Lidé v průzkumu známkovali státy jako ve škole.

Přijetí běženců z třetích zemí odmítá dle průzkumu většina Čechů. Solidaritu by projevili jinak

Téma nelegálních migrantů ze třetích zemí nerezonuje pouze u politiků, ale také u českých občanů. Ukázal to exkluzivní průzkum agentury STEM pro CNN Prima NEWS, ze kterého vyplývá, že proti solidárnímu přijímání běženců je 84 procent Čechů. Většina dotazovaných ale zároveň uvedla, že by Česko mělo migrací zasaženým zemím pomáhat jinou formou.

Důchodce inflace nepostihla. Mzdy máme čtyřikrát nižší než v Německu, říkají ekonomové

Problémem v Česku jsou nízké mzdy a velký počet nekvalifikovaných pozic, inflace nejméně zasáhla důchodce. Shodli se na tom v pořadu Zprávy Plus na CNN Prim NEWS finanční analytik Vladimír Pikora a hlavní ekonom skupiny Roklen Pavel Peterka. V české ekonomice se podle nich rozevřely nůžky mezi jednotlivými sociálními vrstvami, a to způsobuje rozdíly v růstu mezd.

Nacher: Lidé si kvůli plánům vlády nemohou být ničím jisti. Opozice vše zhoršuje, opáčil Munzar

Kdyby lidé věděli, co „chystá vláda a jaké má plány“, nevládl by tu takový optimismus, odmítl poslanec Patrik Nacher (za ANO) v pořadu Zprávy PLUS na CNN Prima NEWS, že za rostoucími nadějemi společnosti stojí počínání Fialova kabinetu. Uvedl to v reakci na průzkum agentury STEM, který ukázal, že čím dál víc respondentů vyhlíží lepší zítřky oproti těm, již mají obavy z budoucnosti. Poslanec Vojtěch Munzar (ODS) si to ve vysílání nenechal líbit a kritiku opozici vrátil. „Vadí mi, jak veškeré věci tisícinásobně zhoršuje,“ sdělil.

Šiky protivládních sil. Odbory hrozí, Okamura paktuje, Rajchl protestuje a Paroubek vykukuje

Na vládu Petra Fialy (ODS) si brousí nože celá řada menších či větších politických uskupení. Přes mířidla na ni střílí opozice v podobě hnutí ANO a SPD, které podepsalo memorandum o spolupráci s Trikolorou. Kvůli konsolidačnímu balíčku je pětikoaliční kabinet pod palbou kritiky i ze strany odborářů, kteří nadále vyhrožují generální stávkou. Mimo parlamentní mantinely se navíc shlukují další protivládní síly, a to ve volbách poražení sociální demokraté a komunisté. O slovo se rovněž hlásí demonstranti Jindřicha Rajchla či navrátivší Jiří Paroubek coby samozvaný „sjednotitel levice“. Podívejte se, kde všude má kabinet své oponenty.