Auto na Příbramsku spadlo z dálničního mostu, řidič na místě zemřel
Při havárii osobního auta na D4 u Staré Huti na Příbramsku zemřel v noci na úterý jeho řidič. Auto spadlo z dálničního mostu, řekl policejní mluvčí Pavel Truxa.
Při havárii osobního auta na D4 u Staré Huti na Příbramsku zemřel v noci na úterý jeho řidič. Auto spadlo z dálničního mostu, řekl policejní mluvčí Pavel Truxa.
Českolipští kriminalisté ve čtvrtek v podvečer zadrželi ve Středočeském kraji 35letého muže důvodně podezřelého z krádeže lebky svaté Zdislavy z Lemberka. „Podařilo se jim získat informace o místě, kde se vzácná relikvie nachází ještě předtím, než podezřelý stačil dokončit svůj plán,“ uvedli policisté na síti X. Kde se lebka nachází, ví policie s vysokou mírou pravděpodobnosti, doplnila pro ČTK mluvčí na dotaz, zda má policie relikvii ve svém držení.
Na zhruba milion korun si přišli podvodníci, kteří do bankomatů vkládali falešné bankovky a po jejich připsání na účet okamžitě vybírali skutečné peníze. Podle policie skupina působila v Praze, Středočeském kraji i Plzni. Hlavní organizátor už skončil ve vazbě, další členové gangu čelí stíhání.
Meteorologové Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) vydali ve středu odpoledne výstrahu před silnými bouřkami. Ta platí v diagonálním pásu od jihozápadu Čech směrem přes střední části republiky až do části Královéhradeckého kraje. „V tomto koridoru se v těchto chvílích již bouřky výjimečně nacházejí a provázejí je zejména lokální kroupy,“ uvedli meteorologové po 16. hodině.
Městské divadlo Kladno už více než 110 let patří k důležitým kulturním pilířům regionu. Spojuje generace diváků, přináší silné příběhy i moderní inscenace a dokazuje, že divadlo má ve městě své nezastupitelné místo. Nově do repertoáru zařazuje i muzikálový hit „Rebelové“, který naplnil sál emocemi, nostalgií i bouřlivým potleskem.
Vězeň, který utekl z věznice v Jiřicích na Nymbursku, ujížděl vlakem. Dostal se tak z Prahy až do Olomouce, kde ho policisté dopadli. Vyšetřovatelé stále prověřují, jak se mu podařilo z oploceného areálu zmizet. Podle ministra spravedlnosti Jeronýma Tejce (za ANO) mu zřejmě pomáhal spoluvězeň.
Šťastlivec ze Středočeského kraje, který v dubnu vyhrál ve Sportce přes 187 milionů korun, prozradil, že kombinaci čísel mu pomohla sestavit jeho partnerka a vychází z dat narození jeho blízkých. Pouze těm má také o pohádkové sumě v plánu říct. Nejdřív to ale chce pořádně oslavit.
Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) v úterý dopoledne zasahují v nemocnici v Příbrami. Pro CNN Prima NEWS to potvrdil mluvčí útvaru Jaroslav Ibehej. Web Seznam Zprávy mezitím uvedl, že razie probíhá také na středočeském krajském úřadě a z obou institucí si detektivové odnášejí dokumenty. Dozor nad případem vykonává úřad evropského žalobce. Hejtmanka Petra Pecková (STAN) uvedla, že nemocnice je soukromý subjekt, který odpovídá za své hospodaření.
Hasiči zasahovali u nálezu chemikálií v domě v ulici Nad Studánkou v Praze 4. Mezi nalezenými látkami byly mimo jiné arsen, rtuť a radioaktivní thorium. Na místo zamířil i pyrotechnik, informoval v sobotu novináře mluvčí pražských hasičů Vojtěch Rotschedl. Podle něj ale lidem nehrozilo žádné nebezpečí, chemikálií je malé množství.
V obci Hřebečníky na Rakovnicku se v pátek odpoledne odehrála tragická dopravní nehoda, při níž zemřel motorkář. „Pravděpodobně nezvládl řízení a havaroval,“ sdělila CNN Prima NEWS mluvčí středočeských policistů Vlasta Suchánková.
Dostupnost bydlení se pro mladé Čechy dál zvyšuje. Index prvního bydlení portálu Reas.cz za čtvrtý kvartál roku 2025 ukazuje, že kupující ve věku 25–34 let s průměrnou mzdou dnes dosáhne na 44,3 m², tedy o 2,6 m² více než před půl rokem. Od roku 2023 se tak dostupná plocha zvětšila o celých 8 metrů, což odpovídá jedné menší místnosti. Regionální rozdíly ale zůstávají extrémní. Zatímco v Praze průměrný plat stačí jen na 32 m², v Ústeckém kraji je to více než 85 m². Aktuálním skokanem je Středočeský kraj, naopak Jihomoravský kraj s pouhými 37 m² potvrzuje status „druhé Prahy“. Pozitivní trend ale brzdí bariéra úspor, vstupní kapitál od roku 2023 vzrostl o 219 000 Kč. Index prvního bydlení zpracoval realitní portál Reas.cz.
V úterý večer proběhla v Šestajovicích u Prahy policejní realizace v oblasti drogové trestné činnosti. Na akci spolupracovali jihlavští kriminalisté a policisté ze zásahové jednotky Jihočeského kraje, potvrdila policejní mluvčí Dana Čírtková pro CNN Prima NEWS. Podle agentury AKTU.cz došlo na místě ke zranění.