CNN Prima News střelná zbraň

střelná zbraň

Výpis příspěvků ke štítku „střelná zbraň“

Prevence sebevražd i útoků na školách. Systém hlášení zachraňuje životy, ocenili by ho i v ČR

Jednoduchý anonymní systém, který školáci v USA využívají k nahlašování podezřelého a znepokojujícího chování mezi svými vrstevníky, vedl k prevenci četných případů sebevražd, školního násilí a plánovaných útoků. Vyplývá to ze studie publikované na konci ledna. Podle amerických expertů je nutné dětem říkat, že nejde o snahu spolužáka udat, ale o pomoc, uvádí CNN. Bezpečnostní expert Petr Bárta by obdobný systém uvítal i v České republice, řekl CNN Prima NEWS. Jeho kolega Lumír Němec zmínil možná rizika.

Registrovaných zbraní je v Česku na milion. Vzrostl i počet majitelů zbrojního průkazu

Počet registrovaných zbraní v Česku loni překročil milion, vzrostl o téměř tři procenta. Přibylo rovněž majitelů zbrojních průkazů, a to o tři procenta na 317 tisíc. Vyplývá to z údajů zveřejněných na webu policie. Držení střelných zbraní se dostalo do středu zájmu po prosincovém tragickém útoku střelce v budově Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Sněmovna v lednu schválila nový zákon o zbraních a střelivu, který zpřísňuje některá pravidla.

Mexiko žaluje zbrojaře kvůli „podpoře“ kartelů. V jedné z firem působí i Pavlův poradce

Mexiko může oficiálně žalovat velkovýrobce střelných zbraní působících v USA, rozhodl federální odvolací soud v americkém Bostonu. Vládě středoamerického státu jsou trnem v oku dodávky zbraní, kterými jsou zásobovány tamní drogové kartely, a obviňuje firmy z nedbalosti. Ty naopak kontrují, že se vedení země snaží zástupně odvrátit pozornost od své neschopnosti bojovat s organizovaným zločinem. Na listu obžalovaných je i společnost Colt, pro niž pracuje klíčový poradce prezidenta Petra Pavla Petr Kolář. Informuje o tom web CNN.

Soud obvinil syna amerického prezidenta Bidena. Činy souvisejí s držením zbraní a drogami

Hunter Biden, syn amerického prezidenta Joea Bidena, byl ve čtvrtek u soudu v americkém Delawaru obviněn ze tří zločinů souvisejících s nákupem a držením zbraní v době, kdy byl aktivním uživatelem drog. Dvě obvinění se týkají incidentu, kdy Biden mladší podle prokuratury v roce 2018 lhal, když při nákupu revolveru Colt Cobra tvrdil, že nelegální látky neužívá. Třetí obvinění souvisí s údajným případem, kdy Biden mladší zbraň už vlastnil a užíval drogy.

Dramatický zásah ve Vršovicích: Muž měl věznit ženu v bytě, policie ho již zadržela

Aktualizováno

Policisté v pondělí ráno zasahovali v pražských Vršovicích, kde podle prvních informací muž zadržoval v bytě ženu a údajně ji ohrožoval střelnou zbraní. Zprávu zveřejněnou na twitterovém účtu potvrdila mluvčí policie Violeta Siřišťová. Následné vyšetřování podle ní ukázalo, že muž ženu pravděpodobně neohrožoval. Policie navíc v bytě našla jen napodobeninu pistole, ze které se při sportu zvaném airsoft střílí malými plastovými kuličkami.

Vraždil seniory i kojící matku. Mstitel z Prahy si vybíral oběti podle domovních zvonků

Nelítostný a bezcitný. Tak znalci popisovali jednoho z posledních odsouzenců k trestu smrti v tehdejším Československu. On sám byl přesvědčen, že byl v právu. A to i ve chvíli, kdy náhodně zvonil na domovní zvonky a střílel obyvatele bytů ihned potom, co mu otevřeli dveře. Neštítil se zastřelit nemohoucího seniora ani matku nemluvněte. Vraždil i po dopadení za zdmi věznice. Děsivý příběh vám redakce CNN Prima NEWS přináší v seriálu Zvlášť závažné zločiny, který pojednává o největších kriminálních případech posledních desetiletí.