CNN Prima News svátek

svátek

Výpis příspěvků ke štítku „svátek“

Babiš si naboural plány. Místo nastolování témat musí vysvětlovat své výroky, říká šéf STEM

25. ledna 2023 15:51

Svým výrokem o nepomoci Polsku v případě hypotetického napadení na sebe Andrej Babiš (ANO) strhl značnou pozornost, a to i na mezinárodní scéně. Ředitel agentury STEM Martin Buchtík v pořadu K věci na CNN Prima NEWS uvedl, že prohlášení uškodilo zejména jeho prezidentské kampani. Následně přiblížil, jaký význam mají před začátkem druhého kola voleb televizní debaty.

Z přeplněných pohotovostí k lékárnám. Obrňte se trpělivostí, čekají vás dlouhé fronty

26. prosince 2022 22:01

Z přeplněných pohotovostí míří stovky lidí do lékáren, kde se potkávají s těmi, kteří u lékaře ani nebyli a jdou si jen pro medikamenty na chřipku, nachlazení nebo zánět průdušek. Musí se však připravit na desítky minut čekání a dlouhé fronty. Během svátků je totiž zavřená i většina lékáren, a tak jsou ty, co mají otevřeno, v obležení.

Místo kapra celé prasátko či jídlo o dvanácti chodech. Jak slaví Vánoce menšiny v ČR?

24. prosince 2022 22:42

Vánoce pro Čechy obvykle znamenají svátky klidu a míru. Lidé se z pohodlí domova dívají na pohádky, poslouchají koledy a po štědrovečerní večeři skládající se ze smaženého kapra a bramborového salátu rozbalují dárky, které naleznou pod stromečkem. Jak jsou na tom ale potomci cizinců či příslušníci národnostních menšin žijící v Česku? Redakce CNN Prima NEWS pro vás vybrala několik zajímavých příběhů.

Luxusní hovězí: Cena kila masa na cestě od farmáře na pulty vzroste o 228 korun

3. prosince 2022 05:56

Češi výrazně omezují spotřebu hovězího masa. Podle ekonomů je na vině vysoká cena, a hovězí se tak může stát luxusním zbožím, které budou lidé kupovat pouze na svátky. Kdo může za to, že je drahé, a kdo nejvíc vydělává? O tom se přou zemědělci s obchody. Než se totiž kilo masa dostane od farmáře přes jatka až na pulty, naroste jeho cena o 228 korun.

PŘEHLEDNĚ: Nadělte na Vánoce dvojí radost. Jak potěšit děti, seniory nebo zvířata v nouzi?

23. listopadu 2022 15:36

Nejkrásnější svátky v roce se kvapem blíží a lidé již přemýšlí, čím své nejbližší obdarovat. Na internetu i v obchodech mají možnost vybírat z tisíců dárků, ale co pořídit takový, který udělá radost hned dvakrát? V České republice fungují desítky charitativních projektů, které mají za cíl podpořit osamělé děti v dětských domovech, seniory, nemocné nebo zvířata v nouzi. Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila seznam programů s dárky, který vykouzlí dvojí úsměv na rtech, a to nejen na Vánoce.

REPORTÁŽ: Hořká pachuť sametového výročí. Svátek svobody byl plný střetů a vulgarit

17. listopadu 2022 22:18

Uběhlo 33 let od začátku sametové revoluce, která zapříčinila pád komunistické totality. V Praze probíhaly tradiční akce a oslavy tohoto svátku svobody, který měl však letos hořkou pachuť. Tento veledůležitý den českých (i slovenských) dějin byl totiž minimálně v hlavním městě protkán sérií různých konfliktů, střetů, urážek a nenávisti. Výročí 17. listopadu se pro sebe pokusili uzurpovat různé skupiny i jednotlivci.