reklama
CNN Prima News svátek

svátek

Výpis příspěvků ke štítku „svátek“

Ozbrojenci ve velkém zasahují u synagogy v Německu. Hrozí útok, varuje hagenská policie

Německá policie ve středu večer oznámila, že obdržela informace o možné hrozbě týkající se synagogy ve městě Hagen na západě země a přijala kvůli tomu „příslušná opatření“. Synagogu chrání obrovské množství ozbrojených policistů, napsala agentura Reuters, která zároveň poznamenala, že ve středu začal významný židovský svátek Jom kipur (Den smíření).

Při tlačenici na náboženských oslavách v Izraeli zemřelo 45 lidí, 150 je zraněných

Aktualizováno

Při tlačenici na židovských náboženských oslavách v severním Izraeli v noci na pátek přišlo o život 45 lidí a dalších zhruba 150 lidí bylo zraněno, mnozí z nich vážně. S odkazem na záchranáře o tom napsal zpravodajský web The Times of Israel. Podle řady zdrojů jsou mezi oběťmi i děti. Premiér Benjamin Netanjahu incident označil za velkou tragédii a na neděli vyhlásil státní smutek. Podle izraelských médií jde o jednu z nejtragičtějších civilních katastrof v historii Izraele.

Trump udělal ze Štědrého dne svátek. Státní zaměstnanci dostanou placené volno

Většina amerických státních zaměstnanců se může radovat. Vánoce mohou strávit v poklidu se svými rodinami. Dosluhující prezident Donald Trump v pátek podepsal exekutivní příkaz, podle které mají zůstat federální a státní úřady 24. prosince uzavřené. Není to přitom poprvé, kdy prezident udělil státním zaměstnancům během Vánoc den placeného volna navíc. Prezident se tím snaží vzdorovat i demokratům, kteří podle něj vedou „válku proti Vánocům“.

reklama