CNN Prima News svět zvířat

svět zvířat

Výpis příspěvků ke štítku „svět zvířat“

Skrytý nepřítel domácích mazlíčků. Čeští vědci objevili bakterii, která kočkám ubližuje

8. července 2021 17:18

Čeští vědci objevili nový organismus, který u koček způsobuje dýchací potíže. Bakterii pojmenovali F. felis a ačkoliv třeba zatím neškodí, může ji mít i vaše kočka. K objevu došlo poté, co veterinární lékařku Martinu Načeradskou z Fakulty agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů na ČZU zarazilo, že jedna z kočičích pacientek nezvládla anestezii během zubního ošetření.

Srnčata nejsou opuštěná. Ohrožujete je až tím, že je seberete, apelují ochránci

9. června 2021 08:59

Záchranné stanice po celé republice v těchto dnech plní srnčata, která lidé nacházejí v trávě zdánlivě opuštěná. Ve skutečnosti ale dospělá srna bývá opodál a do opravdového ohrožení se mláďata dostávají až tím, že je lidé seberou. Jejich matka je už zpátky nepřijme kvůli lidskému pachu a srnčata jsou odsouzená k životu v zajetí.

Šimpanz na striptýzu v klipu Offspring pobouřil ochránce zvířat. Je to prý nemorální

22. května 2021 16:24

Punkrocková kapela The Offspring během své téměř čtyřicetileté kariéry pobuřovala kdečím; od kohoutů na hlavě až po to, že se z nezávislé divoké partičky proměnila v celosvětově úspěšnou značku. Tentokrát se proti ní popuzeně ozývají ochránci zvířat. Nazlobilo je, že skupina do svého nového klipu obsadila šimpanze, který patří k ohroženým druhům.

Co dělat, když začne psy bolet pohyb? Fyzioterapie už dávno není určená jen lidem

12. května 2021 10:23

Stejně jako lidi čím dál častěji trápí bolesti zad a krční páteře, i pejsků s problémy pohybového aparátu přibývá. Proto by majitelé neměli opomíjet sebemenší náznak problému. Pokud se u veterináře prokáže komplikace, máte na ni podezření nebo prostě chcete preventivně dopřát kloubům, svalům a vazům svého miláčka péči, zvolte pohybovou terapii. Do jednoho takového fyzioterapeutistického centra pro psy jsme se podívali v rámci pořadu Nový den.