reklama
CNN Prima News Svjatlana Cichanouska

Svjatlana Cichanouska

Výpis příspěvků ke štítku „Svjatlana Cichanouska“

Říká se jí Matka běloruské revoluce. Důchodkyně se stala tváří časopisu Vogue

31. října 2020 23:53

Nina Baginská je již nějakou dobu vnímána jako jedna z tváří demonstrací v Bělorusku, které jsou namířené proti autoritářskému prezidentovi Alexandru Lukašenkovi a jeho režimu. Mnozí tuto 73letou důchodkyni nazývají „matkou běloruské opozice“. Čiperná dáma se dočkala i jistého ocenění v zahraničí. Stala se totiž tváří známého italského módního časopisu Vogue.

Lukašenko: Nové volby nebudou, dokud mě nezabijete

17. srpna 2020 08:17
Aktualizováno

Běloruský prezident Alexandr Lukašenko v pondělí prohlásil, že se v zemi nové prezidentské volby konat nebudou. Podle jeho slov ho k tomu nepřimějí ani výzvy opozice, ani protesty proti falšování voleb, které se v zemi konaly 9. srpna. Informovala o tom tisková agentura Belta, podle níž je Lukašenko ochotný „podělit se o moc a změnit ústavu“, ale nikoli pod tlakem.

Lukašenkovi se ve volbách postaví žena. Děti odvezla ze země, muže jí uvěznili

3. srpna 2020 05:52

Běloruský prezident Alexandr Lukašenko, který je v čele země již 26 let, svede v neděli souboj o šesté volební období. Předpokládá se, že opět zvítězí, běloruská občanská společnost je však nyní nejvíce mobilizovaná za celé dekády. Hlavní Lukašenkovu protikandidátku Svjatlanu Cichanouskou přišlo podpořit přes 60 tisíc lidí. Cichanouská se rozhodla zastoupit svého muže, kterého režim uvěznil poté, co oznámil kandidaturu na prezidenta.

reklama