CNN Prima News Tadej Pogačar

Tadej Pogačar

Výpis příspěvků ke štítku „Tadej Pogačar“

Vingegaard zpečetil triumf na Tour. Časovku před finále v Paříži ovládl Van Aert

23. července 2022 18:25

Dánský cyklista Jonas Vingegaard si v předposlední 20. etapě Tour de France druhým místem v časovce pojistil průběžné vedení a pouze nedělní slavnostní dojezd do Paříže ho dělí od premiérového triumfu na nejslavnějším světovém závodu. Žlutý dres už ale tradičně v závěrečný den nemění majitele. Jízdu proti chronometru vyhrál Vingegaardův belgický kolega z týmu Jumbo-Visma Wout van Aert.

König: Pogačar není robot, jeho kolaps mě ale překvapil. A teď už to napraví jen těžko

19. července 2022 06:25

Peloton už se pomalu stáčí k Paříži. V posledním týdnu ale ještě musí cyklisté přejet Pyreneje nebo si střihnout časovku. Zraky v závěrečné fázi Tour de France budou směřovat především na dva muže – Jonase Vingegaarda, aktuálního lídra ve žlutém dresu, a pronásledovatele Tadeje Pogačara. Své postřehy před vyvrcholením neslavnějšího závodu přidal pro CNN Prima NEWS Leopold König, který sám dvakrát okusil nástrahy a kouzlo populární Grand Tour.

Pogačar obhájí triumf na Tour de France. V časovce vládl Van Aert

17. července 2021 19:07
Aktualizováno

Slovinský cyklista Tadej Pogačar obhájí vítězství na Tour de France. V předposlední etapě, kterou byla časovka na 30,8 kilometru, obsadil 22letý jezdec osmé místo a má více než pětiminutový náskok na druhého Jonase Vingegaarda z Dánska. Časovku vyhrál Belgičan Wout van Aert a připsal si druhé dílčí prvenství v letošním ročníku po triumfu horské jedenácté etapě.

Roglič vytáhl tým Jumbo-Visma na vrchol. Nesrazila ho krutá porážka na Tour de France

15. listopadu 2020 18:38

Cyklistická silniční sezona je na svém konci, vinou koronaviru později než obvykle. Někteří jezdci teď budou nabírat síly na další ročník, jiní během zimy usednou na cyklokrosové speciály. Do skupiny „neodpočívajících“ se zařadí také Belgičan Wout van Aert, jezdec stáje Jumbo-Visma, která letos byla podle žebříčku tou nejlepší ze všech worldtourových týmů.

Slovinský cyklista Roglič odolal tlaku Carapaze v horách a obhájí vítězství na Vueltě

7. listopadu 2020 18:17

Slovinský cyklista Primož Roglič s obtížemi uhájil v poslední horské 17. etapě Vuelty červený trikot lídra a obhájí loňské vítězství. Lídr týmu Jumbo-Visma má navzdory závěrečnému útoku Ekvádorce Richarda Carapaze v čele celkového pořadí náskok 24 sekund. Zkrácený závod ve Španělsku skončí nedělní rovinatou etapou s cílem v Madridu.

König o dramatické Tour de France: Pogačar předvedl jízdu desetiletí

21. září 2020 17:38

Skončila Tour de France, která nabídla jednu z nejdramatičtějších zápletek v historii. Hlavním hrdinou je Slovinec Tadej Pogačar, jenž si velkolepě uzmul žlutý dres v předposlední etapě. Poklonu si ale zaslouží mnoho dalších jezdců. Dalšími vyčnívajícími personami byli zejména Wout van Aert nebo Marc Hirschi. Počínání největších – a mladých – hvězd letošního nejslavnějšího cyklistického závodu sledoval také Leopold König, který se sám Tour dvakrát zúčastnil (2014 a 2015).