CNN Prima News Terezie Tománková

Terezie Tománková

Výpis příspěvků ke štítku „Terezie Tománková“

Rekordní středa a dominance předvolebního vysílání. CNN Prima NEWS zasáhla 857 tisíc diváků

CNN Prima NEWS potvrzuje, že je dominantní zpravodajskou multiplatformou v souvislosti s předvolebními debatami v České republice. Stanice se ve středu stala nejsledovanější zpravodajskou televizí s celodenním sharem 4,87 procenta. Stovky tisíc diváků si nenechaly ujít superduel mezi premiérem Petrem Fialou (ODS) reprezentujícím koalici Spolu a lídrem opozice Andrejem Babišem (ANO). Pořad zasáhl 599 tisíc diváků starších patnácti let. V průběhu téměř celé debaty plné ostrých názorových střetů navíc počet lidí u obrazovek kontinuálně rostl.

Úspěch předvolební superdebaty na CNN Prima NEWS. Oslovila téměř půl milionu lidí

Sledovanost předvolebního vysílání CNN Prima NEWS znovu ukazuje, že publikum zpravodajské multiplatformy velmi oceňuje nadstandardní informační servis a bezkonkurenční kvalitu předvolebních debat. Úterní superdebata lídrů politických stran a hnutí zasáhla v CS 15+ 496 000 diváků, měla v prime time share 6,87 % v CS 15+, a byla tak nejsledovanějším zpravodajským pořadem po 20:30. Na webu CNNPrima.cz a sociálních sítích zasáhla superdebata dalších více než 350 tisíc uživatelů. Celodenní share CNN Prima NEWS dosáhl v úterý 4,15 % v CS 15+. Velký zájem diváků se očekává i dnes ve 20:30, kdy CNN Prima NEWS odvysílá další předvolební debatu – exkluzivní superduel mezi premiérem Petrem Fialou (SPOLU) a lídrem nejsilnější opoziční strany Andrejem Babišem (ANO).

Spor o Zelenském. Už není prezident, tvrdil Fiala z SPD. Slova jako z propagandy, žasl Kupka

Předseda poslaneckého klubu SPD Radim Fiala se kvůli krokům české vlády – dodávání zbraní na Ukrajinu – obává další eskalace války s Ruskem. Opoziční politik v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS také uvedl, že prezident Volodymyr Zelenskyj již není ukrajinskou hlavou státu. Na to mu ministr dopravy Martin Kupka (ODS) odvětil, že šíří ruskou propagandu.

Hrdá ironicky o přístupu státu ke znásilnění: Žena ho má čekat, agresor si může dělat, co chce

Česká patriarchální společnost je založena na mýtech, že ženy patří mužům a děti jsou věci. Probíhá sice generační obměna myšlenek, tato schémata však zůstávají – a jsou obsažena v rozhodování soudů. Ve videopodcastu Generace deprese to uvedla advokátka Lucie Hrdá. Podle europoslankyně Dity Charanzové má zhruba 40 procent Čechů pocit, že si oběť za znásilnění může sama. „Systém nám vlastně říká, že my jako ženy bychom to měly čekat a nejlepší by bylo, abychom seděly doma,“ doplnila Hrdá. Přísný trest sice podle ní ještě nikdy nikoho od spáchání zločinu neodradil, stát však svými „netresty“ – tedy ukládáním podmínek za sexualizované násilí – agresorům říká: „Dělejte si, co chcete.“

Expert: Mobil je superpočítač namířený proti mozku. Dítě vyhrát nemůže, zmínil rady rodičům

Moderátorka Terezie Tománková pohovořila ve videopodcastu GENERACE DEPRESE na CNN Prima NEWS se svými hosty o závislosti dětí na sociálních sítích a mobilních aplikacích. Podle odborníka Martina Kožíška, vedoucího Safer Internet Centra, nemají děti šanci vyhrát proti technologiím, které přirovnal k superpočítači. Podle něj je proto potřeba, aby rodiče nastavili jasná pravidla, když dávají dětem do ruky technologická zařízení.

Nemůžeme Ukrajince nutit na frontu, odmítli Lipavský i Bžoch nápad TOP 09

Vydávání Ukrajinců z Česka na frontu není reálné. V pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS se na tom shodli ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) a poslanec Jaroslav Bžoch (ANO). Podle šéfa české diplomacie nemůžeme nikoho nutit nastoupit do armády, protože to nedovolují mezinárodní smlouvy. Politik ANO uvedl, že případná shoda na daném tématu by musela přijít v rámci celé Evropské unie.

Že dítě ke znásilnění svádí? Nezná hranice, zodpovědnost vždy nese dospělý, říká expertka

Třetina dětí, která zažila sexuální zneužívání, byla mladší šesti let. Dalších 40 procent obětí tvoří děti mladšího školního věku. A zhruba 63 procent z nich bylo zneužíváno ve svých rodinách. Závažné statistiky Dětského krizového centra ve videopodcastu Generace Deprese přiblížila ředitelka centra Zora Dušková. Připomněla, že odpovědnost za čin vždy nese dospělý. Místopředsedkyně Evropského parlamentu Dita Charanzová doplnila, že každé páté dítě v Evropě bylo sexuálně zneužito. Advokátka Lucie Hrdá navíc upozornila na nelogické rozhodování soudu.

Novotného slova se podle ODS neslučují s členstvím ve straně. Politik svého chování lituje

Aktualizováno

Výroky starosty pražské městské části Řeporyje Pavla Novotného z poslední doby jsou lidsky nepřijatelné a neslučitelné s členstvím v ODS. V úterý večer to konstatovalo předsednictvo občanských demokratů, sdělil ČTK jejich mluvčí Jakub Skyva. Politik na sebe nedávno upozornil nevkusným vyjádřením na adresu nemocné herečky Anny Slováčkové a vulgaritami směrem ke svým politickým oponentům. Za chyby se platí. To, co jsem předvedl, je neodpustitelné, uvedl v reakci na to politik.

Pohled psychiatra: Prosím vládu, aby se postarala o zdraví českých dětí. Už včera bylo pozdě

Dětská psychiatrie je hluboce podfinancovaná. V podcastu CNN Prima NEWS Generace Deprese to řekl ředitel Dětské psychiatrické nemocnice Opařany Michal Goetz. „Strašně dlouho byl tento problém ignorován a dětská psychiatrie teď těch peněz potřebuje tolik,“ uvedl Goetz. „Plně podepisuji, ale už včera bylo pozdě,“ souhlasila místopředsedkyně Evropského parlamentu Dita Charanzová.