CNN Prima News Terezie Tománková

Terezie Tománková

Výpis příspěvků ke štítku „Terezie Tománková“

Sledujte Partii s Dvořákem a Vondráčkem: Jak vnímají sněmovní boj o rozpočet?

Boj o rozpočet, úspory i pozornost ve Sněmovně. V pořadu Partie Terezie Tománkové budou na tato témata debatovat ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák z hnutí STAN a předseda sněmovního ústavně-právního výboru Radek Vondráček z hnutí ANO. Ve druhé části bude pokračovat velká politická diskuse čtyř zástupců různých politických stran a hnutí. Pořad můžete sledovat v neděli v 11 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Sledujte Speciál ke slovenským volbám: Druhá politická debata lídrů i komentátorů ve studiu

Předčasné parlamentní volby na Slovensku se blíží a lídři hlavních politických stran se utkají ve druhé velké předvolební debatě, kterou pro vás CNN Prima NEWS připravila ve spolupráci s TV JOJ. Předvolební boj i samotnou debatu před přímým přenosem a po něm rozeberou komentátor Martin Schmarcz a odborník na politický marketing Oto Klempíř s moderátorkou Terezií Tománkovou. Debatu i speciál můžete sledovat od 20:40 živě i v tomto článku. Celý průběh pro vás budeme zpracovávat minutu po minutě i v rámci on-line reportáže na webu CNNPrima.cz.

Sledujte Speciál ke slovenským volbám: První politická debata lídrů i komentátoři ve studiu

Slovensko čekají předčasné parlamentní volby a lídři hlavních politických stran změří své síly v první předvolební televizní debatě, kterou pro vás CNN Prima NEWS připravila ve spolupráci s TV JOJ. Předvolební boj i samotnou debatu před přímým přenosem a po něm rozeberou ředitel Občanského institutu Roman Joch a bývalý ministr zahraničních věcí Cyril Svoboda (KDU-ČSL) s moderátorkou Terezií Tománkovou. Samotnou debatu s lídry pěti politických stran povede slovenská moderátorka Jana Krescanko Dibáková. Debatu i speciál můžete sledovat živě i v tomto článku. Celý průběh pro vás budeme zpracovávat minutu po minutě i v rámci on-line reportáže na webu CNNPrima.cz.

CNN Prima NEWS zná jméno ŽENY ČESKA. Seznamte se s významnou neuroložkou Havrdovou

Unikátní anketu ŽENA ČESKA letos poprvé vyhlásila zpravodajská multiplatforma CNN Prima NEWS společně se závodištěm Chuchle Arena Praha. Za cíl si klade ocenit osobnosti, které za sebou nechávají skutečnou a nesmazatelnou stopu, a s přispěním široké veřejnosti najít jedinečnou ŽENU ČESKA, která svým příběhem oslňuje a inspiruje českou společnost. Vítězkou prvního ročníku se stala významná neuroložka prof. MUDr. Eva Kubala Havrdová, CSc. Celým galavečerem provedla hosty elitní moderátorka CNN Prima NEWS Terezie Tománková a o hudební program se postaraly dámy z Eterea Trio.

Decroix: Étos Ukrajina versus naši občané mě děsí. Demonstranty nálepkujete, oponoval Nacher

Argument, že Česko podporuje Ukrajinu na úkor českých občanů, je děsivý, uvedla v Partii Terezie Tománkové poslankyně ODS Eva Decroix. Kromě toho, že tento názor zazníval na sobotní protivládní demonstraci, použil jej v nedávném rozhovoru také předseda hnutí ANO Andrej Babiš (ANO). Poslanec za hnutí Patrik Nacher nařkl současnou vládu, že demonstranty nálepkuje.

Michl: Inflace klesne na 2 procenta v první půlce dalšího roku. Snížení sazeb ale nečekejte

Guvernér České národní banky Aleš Michl očekává v první polovině příštího roku nízkou inflaci okolo dvou procent. Prohlásil to v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. Politika ČNB je podle něj nejpřísnější za posledních více než 20 let, což je adekvátní tomu, aby inflace klesala. Protože je však růst spotřebitelských cen stále extrémně vysoký, nikdo by neměl čekat brzké snížení úrokových sazeb.

Demonstrace jako Dny Varšavské smlouvy? Arogance moci, kritizoval Pekarovou Fiala

Sobotní demonstraci v Praze označila předsedkyně Sněmovny Markéty Pekarové Adamové (TOP 09) ironicky jako „Dny Varšavské smlouvy“. To je symbol arogance moci, komentoval to v Partii Terezie Tománkové místopředseda SPD Radim Fiala. Pekarová mu však ve vysílání CNN Prima NEWS oponovala, že lidé na Václavském náměstí požadovali odchod z EU či z NATO, což by například přineslo výrazné zchudnutí Čechů.

Pekarová: Opozice recykluje projevy, obstrukce nemá destruovat. To je demokracie, řekl Fiala

Obstrukční chování opozice v Poslanecké sněmovně připomíná spíše destrukci, kdy se neustále recyklují mnohahodinové projevy, řekla v Partii Terezie Tománkové předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09). Naopak šéf poslaneckého klubu SPD Radim Fiala tvrdí, že kritika od nevládních stran je konstruktivní a obstrukce patří k nástrojům demokracie.

Sledujte Partii s Pekarovou a Fialou z SPD: Co plánuje vláda a jaký je postoj opozice?

Plány vlády, odpor opozice a horký politický podzim. V Partii Terezie Tománkové budou diskutovat předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) a šéf poslanců SPD Radim Fiala. Ve druhé části vás čeká rozhovor s guvernérem České národní banky Alešem Michlem a velká diskuse s Evou Decroix (ODS), Janem Farským (STAN), Patrikem Nacherem (za ANO) a Michalem Šmardou (SOCDEM). Sledujte živě v neděli 17. září od 11 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Co na to ministr? CNN Prima NEWS nabídne každou středu rozhovor se členy vlády

Co se aktuálně chystá na ministerstvech? Jaké palčivé otázky ministři mají na stole a jaká připravují řešení? Přesně to se dozvíte v novém pořadu CNN Prima NEWS Co na to ministr, který navazuje na obdobný formát Co na to premiér. Ten se vysílá každou první středu v měsíci. V následujících týdnech tak bude zpravodajská multiplatforma přinášet každou středu informačně nabitý rozhovor se členy vlády. Jako první se představí už dnes od 21:00 ministr zemědělství Marek Výborný z KDU-ČSL.

Demagog jak z Výmarské republiky. Pirát Michálek se tvrdě pustil do Babiše

Šéf poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek se v nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS tvrdě opřel do předsedy ANO Andreje Babiše. V souvislosti s jeho proslovem ve Sněmovně se Michálkovi prý vybavila myšlenka na německou meziválečnou Výmarskou republiku zničenou „různými demagogy“. Babiše tak nepřímo přirovnal k nacistickým politikům. Poslanec Martin Kolovratník (ANO) naopak projev svého stranického šéfa hájil. Podle něj se objevila spousta pozitivních reakcí.

Spor v koalici: Další zvyšování daní je proti dohodám, vzkazuje ODS Starostům a Pirátům

Zavedení nové daně z nadměrných zisků by bylo proti koaličním dohodám, protože toto opatření bylo určeno pouze k pokrytí výdajů souvisejících s energetickou krizí. V Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS to řekl poslanec ODS Karel Haas. Reagoval tak na nápady STAN a Pirátů, podle nichž by se mohla sektorová daň rozšířit například pro zbrojařské firmy, které nejvíce profitují z probíhající války na Ukrajině.