Tibet

Výpis příspěvků ke štítku „Tibet“

Nezodpovědnost a nezájem nahrávají kočičí kalamitě, útulky praskají ve švech

28. ledna 2022 09:00

Hromadné kastrace, pořadníky na příjem do útulku a odmítání desítek lidí, kteří hlásí kočky v nouzi – to je realita kočičích útulků a spolků v Česku. Zájem o adopce není ani zdaleka takový, jaký je příjem nemocných a bezprizorních zvířat. A nezájem obcí řešit problematiku kočičích kolonií na jejich území celou situaci jen zhoršuje.

Odchyt zvířat? Pešky, autem, s dalekohledem i termovizí a nakonec boj o život

16. ledna 2022 09:00

„Všichni si myslí, že přijedu, otevřu dveře a pes mi skočí do auta,“ říká Marek Blaško, který kromě terapií se zvířaty a práce v útulku odchytává psy a kočky. Skutečnost je ale jiná – především časově náročná. Často jde o hodiny strávené cestováním na místo, hledáním a také čekáním. To všechno navíc s nejistým výsledkem.

Jednou za rok to přežijí, říkají obhájci ohňostrojů. Příběhy uhynulých zvířat však mluví jinak

2. ledna 2020 13:00

Labutě, drobné ptactvo, ale i hospodářská nebo domácí zvířata doplácela několik dní na odpalování petard a rachejtlí. V některých částech republiky se ozývaly rány už od začátku prosince. Obhájci zábavní pyrotechniky nejčastěji argumentovali tím, že zvířata to jednou za rok přežijí. Za pravdu jim však nedávají ta, která se nového roku nedožila.