Tibet

Výpis příspěvků ke štítku „Tibet“

Nepál zasáhlo ničivé zemětřesení. Zemřelo nejméně 128 lidí, řada domů šla k zemi

Aktualizováno

Počet obětí pátečního silného zemětřesení v Nepálu dál roste, otřesy si vyžádaly nejméně 128 mrtvých. Informovaly o tom agentury Reuters a DPA s odvoláním na policii. Zraněných je podle agentury AFP více než stovka. Živel udeřil zejména v okresech Džadžarkot a Rukum, kde se zřítil neupřesněný počet domů. Podle svědků bylo zemětřesení citelné i v indickém hlavním městě Dillí, kde se roztřásly budovy. České ministerstvo zahraničních věcí nemá informace, že by zemětřesení postihlo české občany pobývající v Nepálu.

Ocucej mi jazyk, vyzval dalajláma chlapce po polibku. Teď se omlouvá, prý rád škádlí lidi

Tibetský duchovní vůdce dalajláma se omluvil za incident, při kterém políbil na rty nezletilého chlapce. Mladík se dalajlámy původně zeptal, zda ho může obejmout, načež ho duchovní vůdce pozval na pódium v indickém chrámu v Dharamsale. Při krátké rozmluvě chlapce políbil na rty a později vyplázl jazyk a chlapce vyzval, aby mu ho „ocucal“. Informovala o tom v agentura AP.

Malé holčičky teď mají noční můry. Otcové zlobivek plísní šampiona, který se nevyspal

Co mají Novak Djokovič a Mathieu van der Poel společného? Oba jsou celosvětově známí sportovci, kteří by nejradši z paměti vymazali letošní výlet do Austrálie. Tenistovi přidělaly vrásky na obličeji zmatky s vízem, cyklistické personě zase dvě nezletilé dívky. K hotelovému incidentu, který nizozemskému závodníkovi znemožnil šance na vítězství na mistrovství světa, se vyjádřili otcové dvou narušitelek nočního klidu.

Čínský turistický ráj Chaj-nan je v lockdownu. Češi tam nejsou, ujišťuje ministerstvo

Turisty hojně vyhledávaný čínský ostrov Chaj-nan nařídil uzávěru v dalších městech v reakci na stoupající počet případů nákazy koronavirem. Už v neděli uvízlo více než 80 tisíc turistů v oblíbeném čínském přímořském letovisku San-ja, když úřady město uzavřely. Žádní Češi na ostrově podle informací ministerstva zahraničí nejsou.