Prima KRIMI oslavila 2. narozeniny. Průměrný share za druhý rok vysílání kanálu dosáhl téměř 2,7 % v CS 15–69

Prima KRIMI oslavila 2. narozeniny. Průměrný share za druhý rok vysílání kanálu dosáhl téměř 2,7 % v CS 15–69

Kanál Prima KRIMI, který zahájil své vysílání na Velikonoční pondělí v roce 2018, oslavil své druhé narozeniny. Seriálové novinky, kterými jsou letos na jaře Bosch, Purpurové řeky II nebo Wallander, lákají spolu se stálicemi jako Rizzoli & Isles: Vraždy na pitevně nebo Julie Lescautová ke sledování stanice stále více diváků. Share kanálu v prime time byl za posledních dvanáct měsíců 2,66 % v CS 15–69.*

Průměrný celodenní share kanálu pak dosahoval za druhý rok vysílání ve stejné cílové skupině 2,66 %. Nejsledovanějším pořadem na Prima KRIMI byla za posledních dvanáct měsíců epizoda seriálu Vraždy v Kitzbühelu, vysílaná 9. února 2020, kterou si nenechalo ujít 183 000 diváků v CS 15+ (share 6,84 %). V letošním březnu pak podíl kanálu na sledovanosti činil 2,47 % v celodni a 2,34 % v prime time v cílové obchodní skupině 15–69.

Pokračující úspěch Prima KRIMI nás velmi těší. Naši diváci si oblíbili především víkendové série – například úspěšné Purpurové řeky loni sledovalo v průměru 170 000 diváků v CS 15+ (share 4,62 %), proto divákům letos přinášíme jeho druhou řadu jen pár měsíců po světové premiéře,“ říká Roman Mrázek, programový ředitel FTV Prima.

Letos v březnu Prima KRIMI divákům přinesla další legendární seriál, MacGyver, který mohou od 23. března sledovat každý den ve 14.15. Z novinek je pak celé jaro provází seriál podle knižních bestsellerů, Bosch. Po úspěchu první série nadělí Prima KRIMI k narozeninám divákům další příběhy Pierra Niémanse a Cami Delaunayové v premiérové druhé řadě Purpurových řek, a to od 18. dubna každou sobotu ve 20.15. Ke konci května se mohou těšit ještě na českou premiéru série V mysli pachatele (v originále Irish Crimes), která ukáže krásnou a drsnou irskou přírodu na pozadí spletitých zločinů.

Osmý kanál skupiny Prima začal vysílat na Velikonoční pondělí 2. dubna 2018. Tento již osmý kanál je tematicky zaměřen převážně na zahraniční seriály s detektivní tematikou a navazuje na jejich předchozí úspěchy na kanálu Prima LOVE. Divákům kanál přináší oblíbené seriály jako Sběratelé kostí, Rizzoli & Isles: Vraždy na pitevně, Closer, ale i úplné novinky – například sérii Wallander, Země zločinu nebo seriál Bosch. Milovníci klasiky nedají dopustit na Julii Lescautovou nebo MacGyvera.

Grafiku pro Prima KRIMI vytvářelo audiovizuální studio DEPARTMENT. Grafika od světově uznávaného ilustrátora Pavla Fuksy navazuje na aktuálně populární styl – grafiku 60. a 70. let minulého století. Hlavní grafický motiv kanálu Prima KRIMI je oko, které je neustále zvídavé a pátrající. Grafika kanálu byla oceněna na Venice TV Award 2018, kde získala cenu v kategorii Program Promotion, a na Art Directors Club Czech Republic Creative Awards 2019, kde získala stříbrné ocenění v kategorii Motion Design. Nominována byla i na cenu Czech Grand Design 2018. Hudbu k novému kanálu složil Jan P. Muchow, držitel čtyř ocenění Český lev za nejlepší filmovou hudbu.

* Za období 1. 4. 2019 – 31. 3. 2020

Zdroj: ATO – Nielsen Admosphere, živě + TS0-3 TV, ke dni 14. 4. 2020