Skupina Prima otevřela v nové budově vlastní dětskou skupinu

Pro všechny zaměstnance a spolupracovníky skupiny Prima slouží od začátku března nově otevřená dětská skupina přímo v novém sídle společnosti v budově Vinice. Skupina má kapacitu 12 dětí a navštěvovat ji mohou děti od 18 měsíců věku až do zahájení povinné školní docházky. Její provoz pro skupinu Prima zajišťuje společnost Firemní školky s.r.o.

„Dětská skupina je pro nás jedním z důležitých benefitů pro zaměstnance, který nám zároveň umožňuje jejich přirozený návrat do práce po rodičovské dovolené. Školka funguje každý den od půl osmé ráno do půl šesté večer a rodiče ji mohou využívat pravidelně i nárazově, pokud potřebují hlídání pro dítě například jen na jeden den v týdnu,“ řekl generální ředitel FTV Prima Marek Singer.

„Naším cílem je rozvíjet potenciál každého dítěte, učit ho osamostatňování, socializaci ve skupině, a zároveň respektovat jeho specifické potřeby. Připravujeme dětem rozmanité činnosti založené na přímých zážitcích, podporujeme prožitkové učení a situační učení,“ říká o školce ředitelka společnosti Firemní školky s.r.o. Jolana Jakoubková.

Dětská skupina Primáček nabízí dětem velké množství aktivit – od výuky anglického jazyka či pravidelného ranního cvičení po kroužky keramiky a sportovních aktivit a návštěvy divadla. Děti se také zúčastní Olympiády Firemních školek, preventivních programů Městské policie hl. m. Prahy a Městské knihovny hl. m. Prahy a zapojí se do mezigeneračního projektu „Povídej“, jehož cílem je propojení dětí ze škol a školek a seniorů z domovů důchodců. S babičkami a dědečky se budou děti setkávat jednou týdně i v rámci projektu „Přečti,“ kdy senioři přijdou do školky dětem předčítat pohádky.

Nová dětská skupina se nachází přímo v prostorách objektu Vinice, do kterého se skupina Prima přestěhovala na konci loňského roku. Je orientována do klidné části bloku plné zeleně a dětem je k dispozici předzahrádka spolu se soukromou zahradou s hřištěm v nedalekém parku Ivana Jilemnického. Přímo ve školce je dětem k dispozici šatna, herna, umývárna a WC. Provoz školky je celoroční, kromě víkendů a svátků. Značka Primáček zastřešuje ranní pásmo pohádek, časopis pro děti i další aktivity zaměřené pro nejmenší publikum.

Další informace najdete na: https://dsprimacek.firemniskolky.cz/