CNN Prima News továrna

továrna

Výpis příspěvků ke štítku „továrna“

REPORTÁŽ: Hospoda odmítla fabriku na baterie. Ničíte život lidem i psům, zlobí se v Lutyni

Z hospody U Bystroňů v Dolní Lutyni na Bohumínsku je to na Úřad vlády v Praze 391 kilometrů. „Dost daleko na to, aby nám tu strčili tuhle sra*čku. Přímo doprostřed polí a vedle rezervace,“ rozčiluje se Tomáš Martuška, který bude mít z oken domu panoramatický výhled na gigafactory, pokud fabrika v obci opravdu vyroste. Vládní záměr způsobil v Dolní Lutyni takový šok, že zorganizovali protestní mítink v restauraci U Bystroňů s cílem stavbu zastavit.

Levicoví extremisté zaútočili na továrnu Tesly u Berlína. Zapálili sloup elektrického vedení

Továrna amerického výrobce elektromobilů Tesla nedaleko Berlína v úterý zastavila kvůli výpadku proudu výrobu. Závod u obce Grünheide byl evakuován, firma poslala domů tisíce zaměstnanců, řekla agentuře DPA mluvčí společnosti. V oblasti poblíž továrny Tesly způsobil předtím rozsáhlý výpadek proudu hořící sloup elektrického vedení. Elektřinu neměla i řada německých domácností v okolí, přívod se ale po poledni podařilo obnovit. Policie má podezření, že jde o žhářství. K sabotáži Tesly se později přihlásili němečtí levicoví radikálové. Braniborský sociálnědemokratický premiér Dietmar Woidke jejich čin odsoudil a označil jej za formu terorismu.

Návrat ocelářů z Liberty do práce se posedmé odkládá. Podle odborů ale jednání nestojí

Návrat zaměstnanců hutní společnosti Liberty Ostrava do práce se opět odkládá o týden, potvrdil redakci CNN Prima NEWS předseda odborové organizace ocelárny Liberty Roman Bečica. Doma jsou zaměstnanci od loňského 22. prosince, přičemž jejich nástup se každý týden posouvá, protože většina provozů v huti stojí. Aktuální odklad je již sedmý. Huť se stále nedohodla s firmou Tameh Czech na dodávkách energií. Zástupci ostravské ocelárny potvrdili, že většina zaměstnanců nadále pokračuje se stoprocentní náhradou mzdy na základě takzvaných jiných překážek na straně zaměstnavatele, a to až do 19. února.

V České Lípě vybuchla tlaková láhev, pro raněné letěly vrtulníky. Strašná rána, líčí svědci

Dva zraněné si vyžádal výbuch tlakové lahve v areálu továrny Alstom v České Lípě, oba skončili na popáleninovém centru vinohradské nemocnice. Explozi provázela ohlušující rána, okolní domy se podle svědků otřásly v základech. Láhev poháněla vysokozdvižný vozík. Podobné incidenty jsou naprosto výjimečné, uvedl specialista oslovený redakcí.

Zmínky o Česku baví i tchajwanské vesničany, říká Steinke. Země chystá megaprojekt v Brně

Spolupráce s Tchaj-wanem má pro Českou republiku velký význam, a to zejména v oblasti informačních technologií. Chystá se totiž megaprojekt, do kterého se mají zapojit i čeští akademici, prozradil v rozhovoru pro CNN Prima NEWS ředitel České ekonomické a kulturní kanceláře v Tchaj-peji David Steinke. Zároveň popsal možné hrozby pro asijský ostrov ze strany Číny.

Mámy s Hyundai po Česku: Kde se rodí hračky aneb Nejstarší továrna v EU funguje u Albrechtic

Kde se rodí staré dobré dřevěné hračky? V nejstarší továrně v Evropě, ta leží v Jiřetíně pod Bukovou nedaleko Albrechtic. A co ocení především děti, můžete sem zajet a podívat se nejen na hotové hračky, ale i na jejich výrobu. Když se dostatečně pokochají, přijdou si na své i dospělí průzkumníci Jizerských hor. Stačí zamířit na vrchol Tanvaldského Špičáku. Třeba lanovkou a třeba na zdejší cyklotrail. Jako rodina Antony v dalším díle pořadu Prima Česko.

Kim Čong-un navštívil klíčové továrny na výrobu zbraní. Osobně řídil i bojové obrněné vozidlo

Severokorejský vůdce Kim Čong-un navštívil klíčové továrny na výrobu zbraní, včetně závodu na výrobu taktických raket. Informovala o tom státní severokorejská agentura KCNA. Kim podle agentury během návštěv, které se uskutečnily minulý týden, vyjádřil spokojenost s novým zaměřením továrny na výrobu taktických raket a s rozšířením výrobní kapacity.

Záběry masivního výbuchu u Moskvy. Vyrazil okna sousedních domů, úřady hlásí zraněné

V Moskevské oblasti došlo k další explozi, tentokrát ve městě Sergijev Posad, které se nachází asi 50 kilometrů od Moskvy. Obrovský výbuch vedl k rozbití oken v sousedních domech. Nastal v tamním skladu s pyrotechnikou, který si pronajímala soukromá firma v areálu továrny vyrábějící optické přístroje. Incident potvrdila ruská média. Agentura TASS informovala o 35 zraněných. Lidé na sociálních sítích sdílejí videa stoupajícího kouře z budovy.