reklama
CNN Prima News továrna

továrna

Výpis příspěvků ke štítku „továrna“

Neměli kam utéct. Při výbuchu továrny bez nouzových východů zahynulo 52 lidí

10. července 2021 23:13

Úřady v Bangladéši zatkly majitele potravinářské továrny, v níž při čtvrtečním a pátečním požáru uvázlo a zahynulo 52 lidí. Muž je podezřelý z vraždy. Šestipodlažní budova u bangladéšské metropole Dháky byla podle policie postavena bez povolení, neměla požární nouzové východy a nebyla v ní provedena náležitá bezpečnostní opatření, informovala agentura Reuters.

Čtyři zranění po výbuchu v Babišově továrně na řepku. Policie mluví o trestném činu

6. července 2021 00:34
Aktualizováno

Škodu po výbuchu v areálu Preolu v Lovosicích provozovatel předběžně odhadl na 200 milionů korun. Zásah zatím hasiči neukončili, na místo už ale jen dohlížejí závodní hasiči Lovochemie, řekl v úterý večer mluvčí Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje Milan Rudolf. Záchranáři po výbuchu ve výrobě biopaliv ošetřili čtyři lidi, policie událost vyšetřuje jako trestný čin obecného ohrožení z nedbalosti a prověřuje, zda případně nebyly porušeny bezpečnostní předpisy.

Lepší verze Putinovi, horší pro „lidi“. Rusko zahájilo výrobu svého Rolls-Roycu

3. června 2021 10:56

Zbrusu nová ruská limuzína Aurus Senat se světu představila už v roce 2019 na autosalonu v Ženevě. Zahájení její výroby v továrně Jelabuga v Tatarstánu však proběhlo až nyní, kdy byly dokončeny veškeré přípravné práce. Rolls-Royce z dálného východu je jakýmsi Těremským palácem na čtyřech kolech. Hrstku vyvolených v čele s Vladimirem Putinem uhrane prvotřídním luxusem a nebeským komfortem, čemuž odpovídá i jeho pořizovací cena.

Požár ruské továrny mohl být založen úmyslně. Úřady zadržely ředitele a jeho náměstka

14. dubna 2021 17:55

Ruští vyšetřovatelé zadrželi ředitele petrohradské Něvské manufaktury a jeho zástupce, oznámila ve středu agentura Interfax. Někdejší textilní továrnu, kde se v současné době nacházely kanceláře, zachvátily plameny v pondělí. V ruských médiích se ve středu objevily dosud nepotvrzené informace z anonymních zdrojů, že oheň mohl být založen úmyslně.

Kubek: O špatných Velikonocích vláda rozhodla před třemi týdny, když nezavřela továrny

23. března 2021 18:47

O tom, že si lidé neužijí Velikonoce, podle prezidenta České lékařské komory (ČLK) Milana Kubka vláda rozhodla už před třemi týdny, kdy „nenašla odvahu zavřít aspoň na dva týdny továrny“. Lékař ve vysílání CNN Prima NEWS řekl, že chce prodloužit nouzový stav a že zdravotnictví zoufale řeší důsledky nezvládnuté epidemie, zatímco průmysl jede, i když není tak důležitý, jak se tváří.

reklama