CNN Prima News trestní stíhání

trestní stíhání

Výpis příspěvků ke štítku „trestní stíhání“

Šíření poplašné zprávy? Šéfce Trikolory Majerové hrozí trestní stíhání kvůli lžím o Pavlovi

26. ledna 2023 20:49

Předsedkyně Trikolory Zuzana Majerová na Facebooku tvrdila, že „po případném zvolení generála Petra Pavla prezidentem bude následovat mobilizace českých mužů na Ukrajinu“. Poslanec Petr Letocha (STAN) kvůli této lži podal na Majerovou trestní oznámení. Zda se politička dopustila trestného činu šíření poplašné zprávy, hodnotil v rozhovoru pro CNN Prima NEWS právník a odborník na trestní právo Tomáš Sokol.

Abolici v kauze svých spolupracovníků jsem nežádal. Zeman okomentoval tvrzení Fialy

21. ledna 2023 19:13

Prezident Miloš Zeman uvedl, že nežádal premiéra Petra Fialu (ODS) o spolupodpis abolice, která by zastavila trestní stíhání ve dvou kauzách týkajících se Zemanových nejbližších spolupracovníků. Řekl to v sobotním rozhovoru s internetovou televizí XTV. Deník N nicméně v pátek napsal, že Zemanovi šlo v případech skartace vrbětické zprávy a úniků informací Bezpečnostní informační služby (BIS) na Hrad o to, aby se trestní stíhání vůbec nezahajovalo.

Prezident Zeman chtěl loni zastavit stíhání svých spolupracovníků. Fiala to odmítl

20. ledna 2023 08:28

Prezident Miloš Zeman loni v létě podle informací Deníku N žádal premiéra Petra Fialu (ODS) o spolupodepsání takzvané abolice, která by znemožnila zahájit případná trestní stíhání ve dvou kauzách týkajících se Zemanových nejbližších spolupracovníků. Šlo o případ skartace vrbětické zprávy a úniků informací Bezpečnostní informační služby (BIS) na Hrad. Premiér ale Zemanovi nevyhověl a abolici odmítl podepsat. Případ odmítá komentovat, stejně jako ministerstvo spravedlnosti.

Slovenská prokuratura zrušila stíhání Fica i Kaliňáka za zneužívání policie. Bylo nezákonné

29. listopadu 2022 14:58

Slovenská prokuratura zrušila stíhání bývalého premiéra Roberta Fica, exministra vnitra Roberta Kaliňáka a dalších dvou osob v souvislosti s podezřením ze zneužívání policie a finanční správy proti politickým oponentům Ficovy strany Směr-sociální demokracie (Směr-SD) v době, kdy Fico a Kaliňák byli u moci. Vyplývá to z úterního vyjádření generálního prokurátora Maroše Žilinky, který na tiskové konferenci také řekl, že stíháním byly porušeny zákony. Fico v reakci uvedl, že skupina vyšetřovatelů a prokurátorů měla za úkol zlikvidovat opozici.

Za podvod s nebytovými prostory v Brně stíhá policie dva lidi. Jsou ve vazbě

23. listopadu 2022 11:29

Kriminalisté zahájili trestní stíhání dvou lidí pro podvod spáchaný formou spolupachatelství v souvislosti s podezřením na neoprávněné nakládání s nebytovými prostory v Brně. Oba zadrželi. V tiskové zprávě o tom ve středu na webu Vrchního státního zastupitelství v Olomouci informovala žalobkyně Petra Lastovecká. Dodala, že zadržení nevykonávají politické funkce.

Smutné detaily nehody v Bratislavě: Po Natálii pátrali, na místě tragédie byla jen náhodou

24. října 2022 16:14

Jednou z obětí smrtící jízdy Dušana Dědečka centrem Bratislavy se stala teprve 19letá Natálie. Na zastávce v Zochové ulici vůbec neměla v tragickou chvíli být, kvůli zpoždění vlaku se však plán studentky práv změnil. Její rodina je v šoku, vystupovat na veřejnosti nechce. O tom, jak se o smrti dcery dozvěděli a jak po ní pátrali, promluvil jejich právník Patrik Benčík.

Policie po razii v Brně stíhá sedm lidí. Jurečka řekl, co bude dál s Hladíkem

19. října 2022 11:08

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) ve středu zahájili v souvislosti s úterní razií v Brně trestní stíhání sedmi lidí a dvou právnických osob, a to pro účast na organizované zločinecké skupině, podplácení či legalizaci výnosů z trestné činnosti. Policisté v úterý prohledávali i kancelář lidoveckého politika Petra Hladíka, který se má stát ministrem životního prostředí. Hladík mezi obviněnými není. Podle vicepremiéra a šéfa lidovců Mariana Jurečky není důvodem k odchodu z politiky, pokud někdo podává vysvětlení policii a není předpoklad, že bude obviněn.

První slova viníka bratislavské tragédie: Zlý sen, který nejde vrátit. Prosím o odpuštění

7. října 2022 20:49

Řidič, který v centru Bratislavy zabil pět lidí a další zranil, do vazby nepůjde. Soud tak nevyhověl návrhu žalobce. Dušanu Dědečkovi hrozí doživotí. Jeho advokát tvrdí, že je ve špatném psychickém stavu. Po skončení jednání utekl od soudní budovy před novináři. Později ale promluvil pro slovenská média, jejichž prostřednictvím prosil rodiče obětí o odpuštění.

Obří razie v Brně: Policisté kvůli účasti ve zločinecké skupině stíhají osm lidí

5. října 2022 11:36
Aktualizováno

Vrchní státní zastupitelství v Olomouci zahájilo v souvislosti s úterní razií policie v Brně trestní stíhání osmi lidí pro účast na organizované zločinecké skupině, přijetí úplatků ve prospěch skupiny a pro zneužití pravomoci úřední osoby. Kauza se týká radnice Brno-střed a přidělování městských bytů.