reklama
CNN Prima News trestní stíhání

trestní stíhání

Výpis příspěvků ke štítku „trestní stíhání“

Smrti Jakubka na táboře se dalo zabránit, smutní soused. Policie zahájila trestní stíhání

V noci z pondělí na úterý došlo v dětském indiánském táboře v okrese slovenských Turčianských Teplic k tragédii. Během bouře doprovázené silným větrem zničila vichřice většinu z deseti stanů. V jednom z nich byl i šestiletý Jakub, na kterého měla spadnout dřevěná konstrukce. Chlapec bohužel svým zraněním podlehl. Policie nyní zahájila trestní stíhání.

Zastavte mé trestní stíhání v kauze Čapí hnízdo, žádá Babiš. Má pro to několik důvodů

Premiér Andrej Babiš (ANO) podal návrh na zastavení svého trestního stíhání v kauze kolem dotace na stavbu farmy Čapí hnízdo. Ve středu to uvedl web Aktuálně.cz. Spolu s Babišem je v případu obviněná jeho někdejší poradkyně Jana Mayerová. Policie v případu ukončila vyšetřování na konci letošního května, státnímu zástupci navrhla podat obžalobu. O návrhu má žalobce rozhodnout do konce srpna.

Postřelil strážníka, k soudu ale zřejmě nepůjde. Podle znalce byl muž nepříčetný

Březnový případ střelby na benzince v Trutnově, kde skončil postřelený jak zloděj, tak strážník městské policie, má zajímavé pokračování. Pachatel se s největší pravděpodobností nedostane ani před soud. Je totiž podle lékařů psychicky nemocný a měl by se léčit v detenčním zařízení. Policisté také nově zveřejnili zbraňový arzenál, který u sebe v době incidentu měl, a trutnovští strážníci video zachycující jeho jednání před střelbou.

Posun v kauze otrávená Bečva: Policie obvinila jednu z firem

Kvůli loňské otravě řeky Bečvy zahájila policie trestní stíhání. Obvinění sdělil vyšetřovatel jedné fyzické a jedné právnické osobě z oblasti Rožnova pod Radhoštěm na Vsetínsku. Podle policie jde v případu o spáchání dvou trestných činů. Policie to uvedla na svém Twitteru. Fyzické osobě hrozí až pětiletý trest odnětí svobody, právnické osobě zákaz činnosti a peněžitý trest, informoval bez dalších podrobností policejní mluvčí Petr Jaroš.

Sněmovna zřejmě vydá Volného k trestnímu stíhání kvůli ivermektinu. Sám o to požádal

Aktualizováno

Sněmovna pravděpodobně vydá nezařazeného poslance Lubomíra Volného (Volný blok) k trestnímu stíhání. Mandátový a imunitní výbor v úterý doporučil plénu, aby policejní žádosti vyhovělo. Novinářům to řekl předseda výboru Stanislav Grospič (KSČM). Policie podezírá Volného z šíření poplašné zprávy kvůli příspěvku na sociální síti o léku ivermektin. Volný novinářům řekl, že chce být vydán. Sněmovna rozhodne zřejmě na červencové schůzi.

Trestní stíhání Mynáře pokračuje. Podle policie podvodem získal šestimilionovou dotaci

Trestní stíhání prezidentova kancléře Vratislava Mynáře pokračuje, policie ho viní z poškozování finančních zájmů Evropské unie. Státní zástupce zamítl jeho stížnost. Krajské státní zastupitelství v Brně o tom informovalo na svém webu. Případ se týká šestimilionové dotace na dostavbu penzionu v Osvětimanech na Uherskohradišťsku. Mynář odmítá, že by spáchal trestný čin.

Policie zahájila v kauze Feriho trestní řízení kvůli podezření ze sexuálních deliktů

Policie zahájila úkony trestního řízení v případu bývalého poslance Dominika Feriho, kterého několik žen v médiích minulý týden obvinilo ze sexuálního obtěžování a násilí. V tiskové zprávě o tom v úterý informoval mluvčí pražských policistů Jan Daněk. Prověřování podle něj policie vede pro podezření ze spáchání některého z trestných činů proti lidské důstojnosti v sexuální oblasti. Policisté zároveň vyzvali případné poškozené, aby je kontaktovaly. V případu dosud nebyl nikdo obviněn.

reklama