CNN Prima News trestní stíhání

trestní stíhání

Výpis příspěvků ke štítku „trestní stíhání“

Tvrdý trest pro ruskou studentku: Za nápis Smrt režimu ji poslal soud na několik let za mříže

Ruský vojenský soud odsoudil žákyni desáté třídy, sedmnáctiletou Ljubov Lizunovovou ke 3,5 roku vězení. Devatenáctiletý Alexandr Sněžkov dostal šest let. Oba byli odsouzeni za nápis „Smrt režimu“, který namalovali na periferii sibiřského města Čita, uvedl na svém ruskojazyčném webu server BBC News s odvoláním na ochránce lidských práv, kteří proces sledovali.

Další brněnská kauza: NCOZ stíhá šest lidí kvůli korupci, zase se jedná o městské byty

Kriminalisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) obvinili šest lidí kvůli korupčnímu jednání v souvislosti se správou a hospodařením bytového fondu jedné brněnské městské části. Podle závěrů vyšetřování šlo o získávání neoprávněného majetkového prospěchu při přidělování či směnách obecních bytů. V tiskové zprávě to dnes uvedl mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej.

První fotka řidiče nehody, při které zemřely Lucka, Katka a Sofia. S dívkami se rozloučí celá ves

Slovenští policisté zveřejnili po tragické nehodě ve Spišském Podhradí fotografie z místa havárie. V jejím důsledku vyhasly životy tří náctiletých dívek – Katky, Lucky a Sofii. Na jednom ze snímků je vidět řidič, který seděl za volantem autobusu. Ministr vnitra Matúš Šutaj Eštok uvedl, že byl šofér v těžkém šoku. Policie v případu zahájila trestní stíhání. Informoval o tom slovenský web Topky.sk.

Opilý muž z Nového Města na Moravě pálil do policejních aut. Chtěl se nechat zatknout

Opilý devětatřicetiletý muž střílel na policejní auta zaparkovaná u služebny v Novém Městě na Moravě na Žďársku. Chtěl se nechat zatknout a vyřešit tak své problémy v podnikání. Nikoho nezranil. Policie ho obvinila z přečinů poškození cizí věci a výtržnictví a nyní ho stíhá na svobodě. V tiskové zprávě o tom informovala mluvčí policie Dana Čírtková.

Je to absurdní, přednosta lanové dráhy na Ještěd odmítá vinu za tragický pád její kabiny

Státní zástupce vyhověl dvěma z pěti stížností proti zahájení trestního stíhání v souvislosti s tragickým pádem kabiny lanovky na Ještěd v Liberci. Z obecného ohrožení z nedbalosti jsou nadále obviněni tři lidé, stíhání bylo zastaveno u jedné osoby a firmy, což byly České dráhy jako vlastník lanovky. Mezi třemi obviněnými, jejichž žádost státní zástupce zamítl, je i přednosta lanové dráhy Vladimír Štěpán. Ten to potvrdil reportérovi CNN Prima News.

Pašoval tunu kokainu a pobodal bratrance. Hvězdný fotbalista uprchl před vězením do Ruska

Quincy Promes, někdejší nizozemský fotbalový reprezentant, byl odsouzen k šesti letům vězení za pašování kokainu. Podle verdiktu organizoval s dalšími spolupachateli převoz návykových látek v kontejnerech do belgického přístavu v Antverpách. Soud ho navíc shledal vinným z pobodání jeho bratrance. Promes před vězením uprchl do Ruska, kde hrál v moskevském Spartaku.

Zbyl jen pláč a trauma, matku z Nového Boru měl zavraždit partner. Pro děti vznikla sbírka

Pouhý den po tragické střelbě na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy (UK) se navždy změnil život i dvěma malým sourozencům. Při partnerské hádce zemřela v Novém Boru v Libereckém kraji jejich milovaná maminka. 30letý muž, otec dětí, byl obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy. V případě odsouzení mu hrozí až 18 let ve vězení. Plačící děti odvedla z domova policie, v péči je má nyní babička. Jejich osud není lidem z dárcovské platformy Znesnáze21 lhostejný, proto založili sbírku.

Největší případ kyberkriminality: Falešní bankéři obrali lidi o 195 milionů, stíhá je policie

V dosud největším objasněném případu internetové kriminality se škodou za více než 195 milionů korun stíhá policie deset lidí. Jde o osm Čechů, jednoho občana Ukrajiny a jednoho z Běloruska. Falešní bankéři připravili o peníze stovky lidí. Novinářům to ve čtvrtek řekli zástupci Krajského ředitelství policie kraje Vysočina, která případ vyšetřuje. Podle policie skupina lidi podváděla od roku 2020. Policie objasnila 803 dílčích skutků. Čtyři podezřelé zadržela v Plzeňském kraji, šest lidí bylo zadrženo na Ukrajině a postupně předáno do České republiky. Všichni obvinění, kterým je od 18 do 29 let, jsou ve vazbě. Pachatelům hrozí až 12 let vězení.