tropy

Výpis příspěvků ke štítku „tropy“

Teploty budou atakovat tropickou třicítku, část území zasáhnou bouřky. Podívejte se, kde udeří

Ačkoliv by teploměry mohly v pátek naměřit až 29 °C, přes Českou republiku přechází studená fronta. S tím souvisí i zatažená obloha, výhled přeháněk a výjimečných bouřek. Ty by podle experta z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) měly udeřit zejména v Karlovarském kraji a Krušných horách. Přestože víkend poznamená ochlazení, nebude se jednat o nic dramatického. Již v polovině následujícího pracovního týdne dorazí tropické teploty, a to výrazné.

Zátěž jako ve sklárně, hodnotí tropy Prymula. Radí, jak se chovat a na co nikdy nezapomínat

Ve chvíli, kdy udeří vlny veder, je náš organismus vystaven takové zátěži, jako kdybychom byli ve sklárnách s velmi vysokými teplotami. Uvedl to epidemiolog Roman Prymula v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS. Mezi nejohroženější skupiny patří zejména senioři, chronicky nemocní či lidé s kardiovaskulárním onemocněním. Apeloval na to, aby lidé nenechávali děti v autech a nezapomínalo se na pitný režim.

Přes den úmorné tropy, v noci až o 20 °C méně. Česko zažije Saharu, kdy teplotní šoky skončí?

V nadcházejícím týdnu by se Češi měli připravit na teplotní šoky. Ve dne budou tuzemsko trápit úmorné tropy, v noci teploty rapidně klesnou. Teploměry zaznamenají rozdíly, které budou atakovat 20 °C. Českou Saharu by však měly koncem následujícího týdne vystřídat tradičnější teploty, na které jsou jak občané, tak meteorologové koncem léta zvyklí.