reklama

tropy

Výpis příspěvků ke štítku „tropy“

Další z teplotních rekordů. Ve Španělsku v sobotu naměřili 47,4 °C

15. srpna 2021 16:20

Na jihu Španělska ve městě Montoro v sobotu naměřili rekordní teplotu 47,4 °C. Podle agentury AFP to uvedla tamní meteorologická stanice. Padl tak rekord ze 13. července 2017 naměřený na stejném místě v provincii Córdoba. Střední a západní Středomoří sužuje vlna veder, která by měla pokračovat do začátku příštího týdne.

Počasí opět jako na houpačce. Tropy k večeru vystřídají silné bouřky, varují meteorologové

15. srpna 2021 08:28

Slunečný a pro poslední dobu typicky letní víkend zakončí neděle tropickými podmínkami. Během dne se teploty vyšplhají až ke 32 °C, na většině území bude jasno až polojasno. Meteorologové ale důrazně varují před přeháňkami a bouřkami. Ty by se odpoledne a k večeru mohly objevit především v jižní polovině Česka a také na Plzeňsku.

Tříkilometrové kolony a hodinové zpoždění autobusů. Popraskaná D35 komplikuje dopravu

21. června 2021 10:26

Velké dopravní komplikace způsobuje od rána na Olomoucku a Přerovsku uzavřená dálnice D35 mezi Přáslavicemi a Velkým Újezdem, kde se v sobotu kvůli vysoké teplotě zvlnila vozovka. Před objízdnou trasou vedoucí po nedaleké silnici se tvoří několikakilometrové kolony. Doprava kolabuje také v Přerově, přes který se zřejmě hodně řidičů kvůli uzavřené dálnici rozhodlo jet, aby se vyhnuli kolonám u Přáslavic a Velkého Újezdu. Oprava poškozené vozovky D35 začala v pondělí, úsek mezi Přáslavicemi a Velkým Újezdem by měl být zprovozněn ve čtvrtek.

reklama