CNN Prima News turisté

turisté

Výpis příspěvků ke štítku „turisté“

Turistický skvost Malajsie chystá novinku. Dechberoucí komplex s chrámem získá eskalátor

Správci jeskyní Batu – starobylého hinduistického náboženského místa v Malajsii – si pro turisty připravili nečekanou, ale pravděpodobně vítanou novinku. Po konci festivalu Thaipusam se ke vchodu do chrámu a jeskynních svatyní nainstaluje eskalátor. Odhadem 400 milionů let stará, turisty nejvíce vyhledávaná památka, získá alternativu k 272 schodům, které svým duhovým vzhledem oslní nejednoho návštěvníka. Nejedná se však o jedinou novinku. Batu by měly získat i nový „víceúčelový sál“.

Vánoční strom rozzářil Staroměstské náměstí. Letos je v duchu filmu Tři oříšky pro Popelku

Na Staroměstském náměstí se v sobotu v 16:30 rozzářil vánoční smrk původem z Českolipska. Již během dne zde bylo mnoho lidí a v době, kdy se strom rozsvítil, bylo náměstí zcela plné návštěvníků a turistů. Smrk osvítilo osm kilometrů světelných kabelů a nabízí každou hodinu světelnou animaci na hudbu z filmu Tři oříšky pro Popelku. Strom ozdobilo 350 vánočních koulí v červené, žluté a zlaté barvě a 60 vánočních hvězd, které vytiskla 3D tiskárna z recyklovatelného plastu. Generálka rozsvícení stromu se uskutečnila již v pátek.

Římské Koloseum v obležení krys. Ve městě jich je sedm milionů, mohou za to turisté

Vedení Říma se rozhodlo zakročit proti přemnoženým krysám, které se vyskytují zejména v okolí hojně navštěvovaného Kolosea, oblíbeného mezi turisty. Italská metropole o víkendu začala velkým úklidem nahromaděných odpadků, teď bude klást nástrahy k odchytu a hubení hlodavců. Těch žije v Římě na sedm milionů, uvedla podle serveru BBC Sabrina Alfonsiová, která má na starosti recyklaci odpadu.