CNN Prima News turisté

turisté

Výpis příspěvků ke štítku „turisté“

Zrádná fotka z dovolené: Turista prozradil pozice Rusů na Krymu. Kyjev děkoval za pomoc

22. srpna 2022 20:41

Na sociálních sítích koluje snímek údajně ruského turisty, který pózoval u pozic ruské protivzdušné obrany na okupovaném Krymu. Zveřejněnou fotkou z dovolené muž mohl výrazně pomoci ukrajinské armádě. Kyjev ve svém prohlášení již výletníka pochválil za „dobrou práci“. Ukrajinský vojenský tlak na Ruskem anektovaný poloostrov se v posledních dnech stupňuje.

Albánie zatkla čtyři Čechy za fotografování u zbrojovky. Jsme turisté, hájí se zadržení

21. srpna 2022 15:31

V Albánii byli v neděli zatčeni čtyři Češi, kteří fotografovali u zbrojovky ve městě Poliçan. S odvoláním na místní úřady o tom informovala albánská média. Podle nich zadržení uvedli, že jsou turisté. České ministerstvo zahraničí bylo podle mluvčí Lenky Do o případu informováno, na zastupitelský úřad se zatím nikdo ze zadržených Čechů neobrátil.

Do války jako turista? Ukrajinská cestovka nabízí zájezdy do rozbombardovaných měst

19. srpna 2022 15:50

Pokud by se někdo chtěl vydat jako turista do válečné oblasti, nyní k tomu má příležitost. Ukrajinská cestovní kancelář nabízí exkurze do několika válkou zasažených regionů. Zakladatel společnosti láká na nahlédnutí do každodenní reality ukrajinského života. Nařčení z „temné turistiky“ odmítá. Většina autorit však před turistickými cestami na Ukrajinu varuje.

Čeští lezci se ztratili v Alpách a v těžkém terénu museli přespat. Zachránil je vrtulník

15. srpna 2022 22:16

Rakouští záchranáři s pomocí vrtulníku v pondělí ráno přepravili do údolí dvojici českých lezců, kteří kvůli bloudění a nedostatku času nedobrovolně strávili noc v horském terénu lokality Schermberg-Nordwand v alpském pohoří Totes Gebirge. Čtyřiadvacetiletá žena a jednadvacetiletý muž utrpěli jen několik drobných poranění, informovala agentura APA s odvoláním na policii.

Čínský turistický ráj Chaj-nan je v lockdownu. Češi tam nejsou, ujišťuje ministerstvo

9. srpna 2022 08:29

Turisty hojně vyhledávaný čínský ostrov Chaj-nan nařídil uzávěru v dalších městech v reakci na stoupající počet případů nákazy koronavirem. Už v neděli uvízlo více než 80 tisíc turistů v oblíbeném čínském přímořském letovisku San-ja, když úřady město uzavřely. Žádní Češi na ostrově podle informací ministerstva zahraničí nejsou.

CNN: Žebříček 10 nejhorších světových letišť. Kde zažijete největší cestovatelské peklo?

5. srpna 2022 05:04

Chaos na letištích pokračuje. Oživení cestovního ruchu se po covidové pauze potýká s velkými logistickými problémy. Letiště po celém světě hlásí kritický podstav, turisté pak zmatky při přestupech, zpožděné spoje i zrušené lety. Kde byste měli očekávat největší komplikace? Redakce CNN Travel získala data od analytické společnosti FlightAware a poskládala aktualizovaný žebříček deseti nejhorších letišť letošní sezóny.