reklama
CNN Prima News turisté

turisté

Výpis příspěvků ke štítku „turisté“

Na Slovensko už po první dávce vakcíny, oznámil Kulhánek. Od kdy možnost platí?

Aktualizováno

Od 9. července do 9. srpna budou moci Češi na Slovensko cestovat ihned po první dávce vakcíny proti COVID-19 a nebudou muset nastoupit do karantény. Novinářům to ve středu sdělil ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD). Slovensko přitom nedávno oznámilo, že bude od pátku až na výjimky vyžadovat při vstupu do země karanténu od cestujících, kteří nejsou plně očkováni.

Bez turistů je to špatné. Potřebujeme jejich peníze, přiznává podnikatel z Turecka

Bez turistů se nemáme lépe, chybí nám, říká CNN Prima NEWS 29letý podnikatel Abdul, když rybaří na břehu moře u centra tureckého města Side. Za časů před pandemií bývala promenáda plná turistů. Zároveň Abdul přiznává, že si užívá, že v celém zálivu rybaří jen on s kamarádem a moc dalších lidí se okolo břehu nepotuluje. Přesto se celá země na turisty těší, potřebuje totiž jejich peníze.

Řecko pro vstup požaduje jen antigenní test. Jaké podmínky platí pro české turisty?

Turistická sezona v Řecku je v plném proudu a tamější vláda rozvolnila některá opatření ve snaze nakopnout cestovní ruch. Zdaleka ale ne všechna, nadále je třeba předložit potvrzení o bezinfekčnosti a jídlo v restauracích si dají hosté jen na zahrádkách, popsal ve vysílání CNN Prima NEWS Jakub Karfík, český velvyslanec v Řecku. Jaké další podmínky platí pro české turisty?

Do Bulharska Čechům stačí občanka. Pokuty za roušky se tam už neřeší, ujišťuje Kaucký

Ročně do Bulharska vycestuje zhruba 200 tisíc Čechů. Po lobbování ministra zahraničí Jakuba Kulhánka (ČSSD) země vzájemně zrušily všechna omezení, a tak turistům pro vycestování stačí pouze občanský průkaz nebo pas. V Bulharsku podle velvyslance Lukáše Kauckého (ČSSD) navíc lidé příliš neřeší ani povinné roušky. „Turisti se nemusí bát, že by dostali za jejich nenošení pokutu. Vše se řeší spíše domluvou,“ uvedl v pořadu K věci na CNN Prima NEWS.

Chladnokrevný „Had“: Turistům nabídl nocleh, zdrogoval je a 24 z nich zabil. Teď je milionář

Byl to jeden z nejkrutějších sériových vrahů v historii. Francouz Charles Sobhraj stojí za smrtí 24 turistů, které zavraždil v 70. letech. Svůj příběh prodal údajně za 15 milionů a nedávno byl o něm v dílně Netflixu natočený seriál pod názvem Had. Je to jedna z přezdívek, kterou dostal díky své schopnosti neuvěřitelně dlouho klamat lidi a utíkat z vězení.

Češi v Chorvatsku: Povinné roušky tu nikdo nenosí, na hranicích bez kontrol

Přestože v Chorvatsku stále platí povinné nošení roušek i venku, včetně pláže, ve skutečnosti toto pravidlo téměř nikdo nedodržuje. Podle Čechů, kteří se už letos k Jadranu vydali, se nenosí roušky na plážích, natož na ulicích, a někdy dokonce ani v obchodech nebo třeba u soudu. Přísné kontroly pak nejsou ani na hranicích. Čechům pro vstup nově stačí jen občanský průkaz a vyplněný formulář. Ani tyto podmínky ale často nikdo nezkontroluje. Je tak pomalu snazší jet do Chorvatska k moři než si zajít v Česku do kina.

Lisabon se kvůli covidu uzavírá. Jak a kdy mohou turisté město navštívit?

Hlavní město Portugalska se uzavírá. Zatím sice pouze na tento víkend, a to od pátečních 15 hodin do pondělních šesti ráno, ale uzavřením hrozí Portugalci i v dalších týdnech. Během uzavírky nesmí do města ani z města nikdo, kdo nemá nezbytný důvod. Není ale jasné, co je myšleno tím nezbytným důvodem. Podle portugalského konzulátu v Lisabonu turisté do města mohou.

Sněžku znovu lemují ochranné sítě. Turisté šlapají po chráněných rostlinách

Vrchol Sněžky od pátečního rána opět zoranžověl. Není to žádnou nevšední kvetoucí florou, ale barvou sítí, které strážci parku umisťují po obvodu vrcholu naší nejvyšší hory. Je to reakce na opětovné neukázněné chování turistů, kteří překračují řetězy, vydávají se na zakázané plochy, piknikují na nich, nebo se tam fotí a ničí chráněné rostlinné i živočišné druhy.

Chtěli jsme Sněžku bez sítí, ale lidé řekli ne, napsala správa Krkonošského parku

Správa Krkonošského národního parku (KRNAP) letos opět přistoupí k instalaci ochranných sítí na Sněžce jako v minulém roce. Podle její tiskové zprávy nemá jinou možnost, jak ochránit vzácnou a zranitelnou přírodu vrcholu nejvyšší české hory před turisty. Sítě rozšíří nynější řetězové zábrany již tento pátek. Vrchol Sněžky je turismem nejzatíženější přírodní lokalitou v ČR.

reklama