CNN Prima News Lifestyle Komerční sdělení

Tváře televize Prima draží svá umělecká díla. Výtěžek pomůže rodinám nemocných dětí

Skupina Prima ve spolupráci s Galerií Cermak Eisenkraft pořádá 15. září charitativní aukci uměleckých děl známých tváří televize Prima. Celý výnos připadne Nadačnímu fondu Dům Ronalda McDonalda, který finance využije na vybavení nového domu v areálu Fakultní nemocnice v Motole. Ten bude poskytovat útočiště i místo pro odpočinek rodinám dlouhodobě hospitalizovaných či vážně nemocných dětí. Aukce pro širokou veřejnost bude probíhat od 1. září on-line na platformě LiveBid, která je dalším partnerem projektu.

Charitativní dražba výtvarných děl, která vytvořily známé osobnosti ve spolupráci s televizí Prima, si klade za cíl finančně podpořit Nadační fond Dům Ronalda McDonalda při pořízení vybavení domu, který nyní staví v areálu motolské nemocnice. Své obrazy do aukce věnovaly například herečky Eva Burešová, Adéla Gondíková či Klára Cibulková.

Uměleckou černobílou fotografii přidal i Igor Chmela a svou litografií přispěla i herečka a výtvarnice Iva Hüttnerová. Nejmladší generaci pak na aukci zastupuje obraz influencerky Djany a akvarely dětí Lukáše Langmajera, kterým slavný herec při tvorbě pomáhal. Další položkou na aukci bude i návrh šatů vytvořený exkluzivně pro tuto příležitost známým módním návrhářem Osmanym Laffitou. Ten vydražiteli navrhne šaty na míru.

Nadaci může podpořit široká veřejnost

„Jsme nadšení z toho, kolik známých tváří mělo chuť zapojit se do tohoto našeho projektu na podporu dobré věci. Věříme, že se aukce zúčastní hodně lidí i fanoušků televize Prima. Vždyť co je víc, než když může být rodina spolu, a to především v takových situacích, jako je onemocnění a hospitalizace dítěte,“ říká Ivana Pešatová, výkonná ředitelka Nadačního fondu Dům Ronalda McDonalda.

„Skupina Prima dlouhodobě pomáhá vybraným organizacím i projektům, a to nejen mediálním prostorem či finančně, ale také zapojením celebrit, které diváci znají z televizních obrazovek. Všechny tyto aspekty se nám propojily i v rámci této charitativní dražby, kdy šestnáct známých tváří televize Prima věnovalo svá umělecká díla. Věříme, že pro diváky bude možnost vlastnit originály od oblíbených tváří přitažlivá, a zároveň je bude těšit pocit, že podpořili dobrou věc,“ říká Aleš Pýcha, marketingový ředitel skupiny Prima.

Aukci, která se uskuteční 15. září, povede licitátor David Železný z Galerie Cermak Eisenkraft. Televizi Prima zde budou reprezentovat herci ze seriálu Slunečná. Do aukce se mohou zapojit také všichni zájemci z řad široké veřejnosti, a to na aukčním portále LiveBid, který poskytl svůj prostor pro tuto aukci zcela zdarma.

„S Fakultní nemocnicí Motol spolupracovala galerie Cermak Eisenkraft na charitativních projektech již v minulosti a i tentokrát jsme s radostí přijali možnost přispět alespoň malým dílem k tomuto významnému projektu. Díky Domu Ronalda McDonalda získají vážně nemocné děti možnost trávit co nejvíce času se svými nejbližšími. A to je hodnota, kterou nelze vyjádřit penězi ani jinou veličinou,“ uvádí licitátor dražby David Železný.

První dům Ronalda McDonalda v Česku

Dům Ronalda McDonalda zahájil stavbu domu v areálu Fakultní nemocnice v Motole letos na jaře. Ten bude určen rodinám zde hospitalizovaných dlouhodobě či vážně nemocných dětí. Rodinám tak poskytne zázemí a prostor pro odpočinek, co je však nejdůležitější – umožní jim být stále spolu i v nelehkých životních okamžicích.

Stavba tohoto typu je první v České republice a potřebný prostor i soukromí poskytne v rámci jednadvaceti pokojů až pro čtyři členy každé rodiny. Pro setkávání a vzájemnou podporu budou určeny společné prostory jako kuchyně s jídelnou, obývací pokoj či herna. Rodičům pak bude k dispozici i pracovna. Dům se stane součástí celosvětové sítě těchto zařízení, kterých je v současné době již téměř 400.

Dům bude zázemím pro rodiny v nouzi

Dům Ronalda McDonalda zahájil stavbu letos na jaře. Motolská nemocnice nebyla pro tento projekt vybrána náhodně. Nachází se v ní největší onkologické a hematologické centrum pro děti a další specializovaná pracoviště včetně Dětského kardiocentra.

„Když je rodina postavena před těžkou realitu dlouhodobé nemoci svého dítěte, je důležité, aby měla klid a co možná nejlepší podmínky k řešení nastalé situace. Toto zázemí poskytne náš Dům. Několik desítek milionů korun jsme již do výstavby vložili, ale další peníze jsou třeba ještě na jeho zařízení. Věříme, že aukce bude úspěšná a výtěžek nám pomůže dům vybavit tak, aby rodinám poskytoval co největší komfort,“ dodává Ivana Pešatová, výkonná ředitelka Nadačního fondu Dům Ronalda McDonalda.

Zde se můžete prokliknout na online charitativní aukci na LiveBid:

https://www.livebid.cz/auction/charita_prima