reklama
CNN Prima News udržitelnost

udržitelnost

Výpis příspěvků ke štítku „udržitelnost“

Přinesete oblečení, odnesete si elektroniku. Swap obchody šetří peníze, jeden je i v Praze

14. září 2021 16:33

Nákupy za tu nejlepší možnou cenu – zdarma –⁠ mohou lidé vyzkoušet tento týden v pražských Holešovicích. Každý, kdo na takzvaný swap neboli udržitelných obchod zavítá, může přinést oblečení, elektroniku nebo třeba nepotřebné kuchyňské vybavení. Odnést si přitom může, co se mu zlíbí. Nabídka vlastních věcí přitom není podmínkou. Lidé také mohou nabízet a měnit své služby.

Češi mění letecké dovolené za karavaning. Láká je větší dobrodružství i ekologie

27. června 2021 12:07

Karavaning, který představuje dobrodružnější a ekologičtější alternativu k tradičním leteckým dovoleným, je v poslední době mezi Čechy stále oblíbenější. Vynalézavější tuzemští cestovatelé si „zobytňují“ například svůj osobní automobil či dodávku, jiní si raději koupí nový karavan, anebo si jej pronajmou v jedné z půjčoven. Většinu českých zákazníků v půjčovnách tvoří úplní nováčci, kteří s těmito vozy rádi objevují krásy vlastní domoviny.

„Zelení“ Češi mění spalovací vozy za veřejnou dopravu. Elektromobily jim tolik nevoní

20. února 2021 19:01

Ať už je český národ jakýkoliv, v mnohém se dokáže semknout a ohromit celý svět, což potvrzuje i nedávno zveřejněný průzkum banky ING. Čtyři z pěti Čechů se zajímají o to, jak svým chováním ovlivňují životní prostředí. Někteří proto zvažují například i výhradně používat veřejnou dopravu, nebo vyměnit automobil za jeho ekologickou alternativu.

Módní domy a řetězce jdou s dobou. Čím dál více dbají na trvale udržitelný rozvoj

18. srpna 2020 07:37

„Fast fashion“ (rychlá móda) je pasé a nejen obchodní domy si to začínají uvědomovat. Moderní je udržitelnost. Některé firmy i módní řetězce se proto snaží smýšlet ekologicky. Například britský luxusní obchodní dům Selfridges nově začne zákazníkům půjčovat, recyklovat a opravovat oblečení. Vydá se i na pole secondhandového podnikání (oblečení z druhé ruky). Rozhlasové stanici BBC to řekla generální ředitelka Selfridges Anne Pitcherová.

reklama