CNN Prima News udržitelnost

udržitelnost

Výpis příspěvků ke štítku „udržitelnost“

BYZNYS: Vodík, jako vyhledávaná alternativní investice! Je ale potřeba orientovat se na ten zelený

3. května 2023 15:00

Že je svět investic neuvěřitelný rozsáhlý, to dokazuje další díl pořadu Byznys. Ten se zabývá alternativními investicemi , kde jsme mimo jiné vyzpovídali Marka Nislera. Ten je obchodní manažer pro privátní a institucionální klientelu společnosti Amundi a rozhovoru nám popsal mimo jiné výhody investování do společností, které se zabývají vodíkem.

Udržitelnost v zaměstnání. Co všechno lze udělat pro planetu v pracovní době?

23. února 2023 14:25

Udržitelnost a ekologie. Pojmy, které se v posledních letech skloňují v každém ohledu našich životů. A pracovní sféra není výjimkou. Čím dál více Čechů se snaží i ve svém povolání myslet na životní prostředí, soustředí se na recyklaci a omezuje plýtvání. Na podobné snahy sází i sami zaměstnavatelé a orientace firem tímto směrem se stává příležitostí i lákadlem pro nové pracovníky.

Vánoční cesta: Koncerty dětí a nebo úchvatné Lidické náměstí. To vše najdete v Ústí

3. prosince 2021 07:17

Vánoce jsou svátky klidu a trávení času s rodinou, říká se. Pro někoho jsou ale poslední dny o rozbalování dárků, vůni svařáku nebo písních či koledách. V Ústí nad Labem se letos rozhodli, že svým občanům dopřejí desítky koncertů a vystoupení. Město také sází na udržitelnost, novinkou jsou vratné kelímky a hrnky.

Přinesete oblečení, odnesete si elektroniku. Swap obchody šetří peníze, jeden je i v Praze

14. září 2021 16:33

Nákupy za tu nejlepší možnou cenu – zdarma –⁠ mohou lidé vyzkoušet tento týden v pražských Holešovicích. Každý, kdo na takzvaný swap neboli udržitelných obchod zavítá, může přinést oblečení, elektroniku nebo třeba nepotřebné kuchyňské vybavení. Odnést si přitom může, co se mu zlíbí. Nabídka vlastních věcí přitom není podmínkou. Lidé také mohou nabízet a měnit své služby.

Češi mění letecké dovolené za karavaning. Láká je větší dobrodružství i ekologie

27. června 2021 12:07

Karavaning, který představuje dobrodružnější a ekologičtější alternativu k tradičním leteckým dovoleným, je v poslední době mezi Čechy stále oblíbenější. Vynalézavější tuzemští cestovatelé si „zobytňují“ například svůj osobní automobil či dodávku, jiní si raději koupí nový karavan, anebo si jej pronajmou v jedné z půjčoven. Většinu českých zákazníků v půjčovnách tvoří úplní nováčci, kteří s těmito vozy rádi objevují krásy vlastní domoviny.

„Zelení“ Češi mění spalovací vozy za veřejnou dopravu. Elektromobily jim tolik nevoní

20. února 2021 19:01

Ať už je český národ jakýkoliv, v mnohém se dokáže semknout a ohromit celý svět, což potvrzuje i nedávno zveřejněný průzkum banky ING. Čtyři z pěti Čechů se zajímají o to, jak svým chováním ovlivňují životní prostředí. Někteří proto zvažují například i výhradně používat veřejnou dopravu, nebo vyměnit automobil za jeho ekologickou alternativu.

Módní domy a řetězce jdou s dobou. Čím dál více dbají na trvale udržitelný rozvoj

18. srpna 2020 07:37

„Fast fashion“ (rychlá móda) je pasé a nejen obchodní domy si to začínají uvědomovat. Moderní je udržitelnost. Některé firmy i módní řetězce se proto snaží smýšlet ekologicky. Například britský luxusní obchodní dům Selfridges nově začne zákazníkům půjčovat, recyklovat a opravovat oblečení. Vydá se i na pole secondhandového podnikání (oblečení z druhé ruky). Rozhlasové stanici BBC to řekla generální ředitelka Selfridges Anne Pitcherová.