CNN Prima News Ukrajina

Ukrajina

Výpis příspěvků ke štítku „Ukrajina“

Živě
ON-LINE: Vagnerovci jsou jen další potravou pro děla, tvrdí expert. K čemu žoldnéři slouží?

14. srpna 2022 05:59

Ruské ministerstvo obrany vzkázalo, že armáda získala kontrolu nad ukrajinskou obcí Pisky. Kyjev však informaci popřel, líté boje prý nadále pokračují. Rusové pokračují v ofenzivě u Doněcku. Stejně tak nadále ostřelují Ukrajinu, střílí ale i sami obránci. V Chersonské oblasti ukrajinské síly ostřelováním vyřadily z provozu most u přehrady Nova Kachovka. A bývalý žoldnéř ruské Vagnerovy skupiny s expertem přiblížili její fungování.

CNN: Masakr zajatců v Olenivce? Důkazy vyvracejí tvrzení Rusů, raketa z HIMARS to nebyla

13. srpna 2022 20:18

Na konci července došlo k zabití více než padesáti ukrajinských zajatců v okupované Olenivce. Podle tvrzení Moskvy stála za smrtí vězňů Ukrajina, která měla detenční zařízení zasáhnout raketou HIMARS. Web CNN vydal k incidentu detailní analýzu. Z jejích závěrů vyplývá, že ruská prohlášení byla s největší pravděpodobností lživá.

Češi se bojí zimy. Kvůli nedostatku plynu skupují elektrická kamna, na zboží ale musí čekat

13. srpna 2022 17:02

I když panuje horké léto a teploty se do konce měsíce vyšplhají nad 30 stupňů, lidé se pomalu připravují na studenou zimu. Kvůli obavám z nedostatku plynu vykupují elektrická kamna, přímotopy či elektrické ploténky. Zvýšený zájem zaznamenávají obchody už od ruské invaze na Ukrajinu v únoru. Další vlnu objednávek očekávají prodejci ke konci léta. Některé produkty ale mohou být nedostupné a dá se očekávat i jejich delší dodací lhůta.

Жизнь в оккупированном Мариуполе: Разбираем завалы а еду готовим на огне, говорят местные

13. srpna 2022 14:19

Российские войска на Украине удерживают Мариуполь с 20 мая. За город велись долгие бои с украинскими защитниками во главе с батальоном „Азов“. Его члены храбро сражались, несмотря на то, что были полностью окружены, без припасов или с множеством раненых и убитых. В конце концов город пал и с тех пор находится под контролем русских. Как сейчас живут местные жители, которых не заставили покинуть родные места даже кровавые столкновения и опустошительные артиллерийские обстрелы?

Smrtelná síla Javelinu: Ukrajinci zveřejnili záběry demolice dalšího ruského tanku

13. srpna 2022 09:54

Zdá se, že ruská ofenziva na Donbase nadále zpomaluje. Bezpochyby na tom bude mít podíl i 93. ukrajinská mechanizovaná brigáda, která na východě země drtí jedno ruské obrněné vozidlo za druhým. Tentokrát se obávaná jednotka pochlubila záběry z útoku na tank. Ten se jí povedlo zničit pomocí amerického raketometu Javelin. Jeden z členů posádky stroj s typickým označením písmene „Z“ rychle opustil a začal prchat. Zdravotní stav zbylých okupantů není známý.

Ukrajinci v Česku o všeobecné mobilizaci: Verbuje se i v obchodech, každý ale neumí zabíjet

13. srpna 2022 07:09

Sedm mladých ukrajinských uprchlíků v České republice diskutuje nad všeobecnou mobilizací v rodné vlasti. „Každý muž by měl mít svobodnou volbu. Kdo chce do války, ať jde, za jeho odvahu děkuji. Kdo ale bojovat nechce, toho by do války neměli posílat,“ myslí si 27letá Oryna Dolhopiatovová ze Záporoží. Tedy z města, které denně čelí ruským útokům a kde okupanti obsadili jadernou elektrárnu.

Živě
ON-LINE: Rusko se chlubí dobytím obce Pisky. Líté boje pokračují, reaguje Kyjev

13. srpna 2022 06:49

Rusové v noci na pátek znovu ostřelovali Charkov a okolní vsi. Na jihu Ukrajiny zatýkali místní občany a probíhaly zde domovní prohlídky. Pod palbou byly také dva okresy v Dněpropetrovské oblasti. Poblíž Nikipolu dopadlo 40 raket, tři lidé včetně dvanáctiletého chlapce byli zraněni. Ruské ministerstvo obrany vzkázalo, že armáda získala kontrolu nad ukrajinskou obcí Pisky. Kyjev však informaci popřel, líté boje prý nadále pokračují.

„Zrádce“ Schröder a další. Kdo Putinovi stále pochlebuje? Mezi jeho obhájci jsou velká jména

13. srpna 2022 05:48

Od zahájení ruské invaze na Ukrajinu uplynulo už téměř půl roku. Řada světových politiků se proti této agresi postavila a počínání ruského prezidenta Vladimira Putina odsoudila, a to včetně těch, kteří jej dříve hájili. Jsou ale i tací, kteří Putinovi nadále pochlebují a hlásají na Západě jeho názory. Pravděpodobně nejviditelnějším z nich je bývalý německý kancléř Gerhard Schröder, který Putina stále považuje za osobního přítele a teprve v květnu se vzdal vysoké funkce v ruském ropném gigantu Rosněft. I tak dnes na svoji adresu slýchá, že je „zrádce“ a někteří volají po tom, aby na něj byly uvaleny sankce.

Ropa do Česka Družbou opět teče. Ukrajina potvrdila, že dostala od Ruska zaplaceno

12. srpna 2022 20:43

Tranzit ropy do České republiky ropovodem Družba byl ve čtvrtek ve 20:00 obnoven, informovala společnosti Mero, která je vlastníkem a provozovatelem české části ropovodu Družba. Večer tak do Česka mohla po osmi dnech znovu začít téct ropa. Dodávky suroviny byly přerušeny minulý týden kvůli problému s ruskými platbami za tranzit ropy přes Ukrajinu.

Z hrůzy do hororu. Dívka utekla před válkou na Ukrajině, v Německu ji znásilnili migranti

12. srpna 2022 15:52

Dva agresoři se jmény Rachid a Abdullahi údajně nezávisle na sobě znásilnili v Německu 18letou dívku, která utekla z válkou zmítané Ukrajiny. K incidentu mělo dojít na kotvící lodi v Düsseldorfu, kde se ubytovali jak ukrajinští uprchlíci, tak i platící hosté. Pravděpodobní útočníci mají stejně jako oběť ukrajinské občanství, původem jsou ale z Tuniska a Nigérie.