reklama
CNN Prima News Ukrajina

Ukrajina

Výpis příspěvků ke štítku „Ukrajina“

Pracovníky budeme shánět v Asii. Ukrajinci už radši směřují na Západ, říká Jásek

25. listopadu 2021 12:07

Česká ekonomika by mohla vzrůst až o 2,5 procenta, pokud by přišlo 100 tisíc pracovníků ze zahraničí. Takový je odhad Unie zaměstnavatelských svazů ČR. Na pracovní místa, o která nemají Češi zájem, přicházeli dříve lidé ze zahraničí, hlavně z Ukrajiny, Běloruska anebo Moldavska. Ti jdou ale v poslední době za prací raději na Západ, kde mají lepší pracovní podmínky. „Budeme muset lovit ve vodách jihovýchodní Asie, jako je Vietnam nebo Filipíny,“ odhaduje šéf této unie Vít Jásek.

Proč se nedaří očkovat? Na vině je míra vzdělání i totalitní minulost, říká infektolog

14. listopadu 2021 06:48

Jedním z faktorů, proč se v některých zemích nedaří dobře očkování proti koronaviru, je i tamní míra vzdělání. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl slovenský infektolog Vladimír Krčméry. Ten poukazuje na to, že mezi propadlíky v očkování patří zejména postkomunistické země, včetně Slovenska. Na vině je podle něj i totalitní minulost.

V Rusku začaly volby do Dumy. Hlasuje se i na Ukrajině, Navalnému zrušili aplikaci

17. září 2021 14:19

Voliči v Rusku v pátek prvním dnem hlasují v parlamentních volbách, které skončí v neděli. Kvůli rozdílným časovým pásmům se jako první otevřely volební místnosti na Kamčatce, o devět hodin později pak v Kaliningradské oblasti. Očekává se, že po represích vůči opozici si většinu ve Státní dumě (dolní komoře parlamentu) udrží strana Jednotné Rusko, kterou podporuje prezident Vladimir Putin. Jeho vězněnému odpůrci Alexeji Navalnému mezitím internetoví giganti Google a Apple smazali aplikaci, která má pomoci uspět opozici.

Propusťte Frančettiho, nebo očekávejte následky. Ruská ministryně dala Česku ultimátum

16. září 2021 20:52

Rusko chce, aby Česká republika propustila Rusa Alexandra Frančettiho, zadrženého v neděli v Praze. Podle agentury TASS to řekla mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharovová s tím, že Praha nemá případ politizovat. Jeho vydání Ukrajině podle ní bude mít důsledky. Frančettiho zadržela česká policie na žádost Ukrajiny, která ho viní z toho, že se v roce 2014 aktivně podílel na ruské anexi ukrajinského poloostrova Krym.

reklama