CNN Prima News úmrtí

úmrtí

Výpis příspěvků ke štítku „úmrtí“

Úřady sedm let tají údaje o počtu jmen i příjmení. Nevíme, kolik je Kryštofů, Fialů ani Gottů

Kolik nyní žije v Česku třeba Marií, Klausů, Horáčků nebo Anet, to řadový občan nemá šanci zjistit. Ministerstvo vnitra i Český statistický úřad (ČSÚ) informace o četnosti jmen a příjmení už sedm let tají a oblíbené webové stránky typu Kdejsme.cz či Nasejmena.cz přinášejí zastaralé údaje z roku 2016. Statistikou přitom každý rok pořádně zamíchají zesnulí i narození – v letech 2017 až 2022 v České republice přišlo na svět 663 964 dětí a naopak 725 993 osob zemřelo.

Proč zemřela Lucie? Mladou maminku měla zabít zbloudilá kulka. Bylo to jinak, tvrdí sousedé

V případu úmrtí třicetileté Lucie, kterou měla v Čachticích na Slovensku trefit zbloudilá kulka, se objevují nové podrobnosti. Místní totiž tvrdí, že je nesmysl, aby bývalý policista Patrik čistil zbraň a ta mu zničehonic vystřelila. Podle nich měl osmačtyřicetiletý muž Lucii sledovat dalekohledem na kulovnici a v tu chvíli ze zbraně vyšla kulka. Policie už muže obvinila z přečinu usmrcení.

Slovensko v šoku. Zbloudilá kulka z vedlejší ulice zabila mladou učitelku při mytí nádobí

Nešťastnou událost šetří slovenští policisté v obci Čachtice. Mladou ženu tam během nedělního podvečera usmrtila zbloudilá střela, která vyšla ze sousedství. 48letý muž čistil v domě naproti nezajištěnou mysliveckou zbraň, když v tom došlo k výstřelu. Zemřelá pracovala jako učitelka v mateřské školce. Okolnosti tragédie stále na místě činu řeší policisté. Píše o tom web tvnoviny.sk.