CNN Prima News útočník

útočník

Výpis příspěvků ke štítku „útočník“

Průlom v kauze pražských útoků: Muž se přiznal k napadení ženy s kočárkem i vraždě v Kyjích

Třiadvacetiletý muž, kterého pražská policie zadržela v pátek kvůli podezření z napadení lidí v Kunratickém lese a z útoku sekerou na ženu s kočárkem v Hostavicích, se přiznal k oběma činům. Doznal se i k vraždě muže, kterého policie našla v týdnu u Kyjského rybníka. Podle předběžného zkoumání psychiatra muž není v současné době schopen dalších úkonů, proto nebyl zatím obviněn, uvedla policejní mluvčí Eva Kropáčová.

Strach v pražských lesoparcích. Brutálního útočníka mohla inspirovat střelba na fakultě

Zadržený muž, který se přiznal k útokům v Kunratickém lese, v Hostavicích i k vraždě v Kyjích, měl mít problémy se zákonem již dříve. Na základě svých zdrojů o tom informovala MF DNES. Policie potvrdila, že domnělého agresora již znala. Fakt, že k útokům mnohdy dochází v lesích či lesoparcích, není podle exšéfa pořádkové policie Martina Hrinka náhodou, místa dle jeho slov působí jako magnet kriminality. V rozhovoru pro Lidové noviny nevyloučil ani možnou inspiraci útočníka vrahem z Filozofické fakulty UK.

Šílený útočník se sekerou v Praze. Napadl ženu s kočárkem, o den později dalších několik lidí

Aktualizováno

Pražští policisté zadrželi muže, který je podezřelý ze čtvrtečního útoku sekerou na ženu s kočárkem v Hostavicích a také z pátečního napadení několika lidí v Kunratickém lese. Zabývají se také možností, že by útok na ženu, který kvalifikovali jako pokus o těžké ublížení na zdraví, mohl souviset s vraždou u Kyjského rybníka. Přímá indicie tomu ale zatím nenasvědčuje, sdělili na sociální síti X.

Zásah české policie na fakultě ohromuje i bývalé izraelské vojáky, říká bezpečnostní expert

Bezpečnostnímu expertovi Petru Bártovi se ozývají kolegové z celého světa, vysoce oceňují předvánoční zákrok české policie proti útočníkovi z filozofické fakulty. I podle Bárty byla reakce na přepadení jedné z budov Univerzity Karlovy unikátní. Pro CNN Prima NEWS prohlásil, že postup proti brutálnímu střelci vstoupí do metodických příruček.

Policisté našli další dopis od střelce z univerzity. Vyloučili jeden z hlavních motivů

Strůjce masakru na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy (FF UK) zanechal dva dopisy na rozloučenou. Jeden kriminalisté nalezli na adrese jeho trvalého bydliště v Hostouni, druhý, avšak totožný, měl u sebe na fakultě. Na tiskové konferenci to novinářům sdělil náměstek ředitele pražské policie Vojtěch Motyka. Co studenta k činu vedlo, je nadále předmětem vyšetřování. Policisté však již vyloučili variantu, že k činu v Klánovicích ho vedly vztahové problémy.

Dramatické vynášení rozsudku: Recidivista po hlavě skočil přes pult a napadl soudkyni

Třicetiletý Deobra Redden ve výbuchu vzteku napadl soudkyni, která jej odmítla propustit s podmínkou. Jen krátce před svým útokem jí přitom tvrdil, že není vzpurný člověk. Když ho s přihlédnutím ke kriminální minulosti poslala do vězení, přeskočil pult před lavicí pro obžalované a ženu napadl, zpacifikovat ho museli členové soudní ochranky. Jeden z nich skončil v nemocnici, zranění utržila i soudkyně. Dramatický incident zachytily soudní kamery.

Statisícové zbraně střelce z univerzity. Na arzenál si měl půjčit více než milion korun

Vrah z Filozofické fakulty UK si na svůj rozsáhlý zbrojní arzenál měl podle informací webu iDNES vzít půjčku přes milion korun. Kde údajný úvěr získal, není jasné. Policie informaci odmítla komentovat. Uvedla, že k případu nemá nové detaily, jež by mohla s veřejností sdílet. Útočník vlastnil podle policistů osm zbraní, z toho dvě dlouhé. Pochyby, jak si je jako student mohl pořídit, se objevily prakticky ihned po střelbě v Praze.