CNN Prima News útok žraloka

útok žraloka

Výpis příspěvků ke štítku „útok žraloka“

Krvavý útok žraloka změnil líbánky v horor. Predátor usmrtil ženu před zraky novomanžela

Ke krvavému útoku žraloka došlo v pondělí v oblíbeném turistickém letovisku v Nassau na Bahamách. Predátor pokousal 34letou turistku z Bostonu, která měla na ostrově trávit líbánky se svým novomanželem, s nímž si vyrazila na projížďku na paddleboardech. I přes veškerou snahu záchranářů se ženu nepodařilo zachránit. O incidentu informuje americká CNN.

Hrůzný útok žraloka v oblíbeném letovisku: Žena přišla o ruku. Drama při záchraně ukazuje video

V Egyptě opět útočil žralok. K nešťastnému incidentu tentokrát došlo v oblíbeném letovisku Danab, které se nachází na jihovýchodě Sinajského poloostrova, kde predátor zaútočil na ženu z Alexandrie. Ženu se podařilo z moře zachránit, v bezvědomí byla převezena do nemocnice, kde jí museli amputovat levou ruku. Nyní by měl být její stav již stabilizovaný, informuje egyptský deník Ahram.

Žraloci plavou pár metrů od nic netušících plavců. Podívejte se na dramatické záběry z dronu

Fotografování a natáčení videí pomocí dronů pomohlo vrhnout světlo na soužití lidí se žraloky. Videozáznamy odhalují neuvěřitelnou skutečnost. Jen pár metrů od nic netušících lidí, kteří si užívají mořské vody, se pohybují desítky žraloků. Potvrzuje to biolog Jeff Corwin. Pokud je člověk v moři, žralok je téměř pokaždé zhruba sto metrů od něj, říká.

Vstupem do vody vcházíte do lví klece, varuje odborník. Žraloci jsou z oteplování pomatení

Počty žraločích útoků na lidi se zvyšují a na svědomí je může mít oteplování oceánů, domnívá se podmořský dokumentarista Steve Lichtag. Kvůli proměnám ekosystému se ocitají v novém prostředí a lze hovořit o jejich „pomatení“. Pokud bude tento trend pokračovat, lidé si musí uvědomit, že vstupem do vody vchází do „lví klece“, uvedl expert v pořadu K věci na CNN Prima NEWS.

Svědci popsali hrozivý útok žraloka. Ošklivě pokousaný surfař na videu prchal stovky metrů

Mimořádné odhodlání ukázal teprve 20letý surfař v Západní Austrálii. V pondělí ráno, kdy se vydal sjíždět vlny, jej napadl obávaný žralok bílý. V okamžiku útoku predátora byl surfař asi 600 metrů od břehu, ale i s pokousanou nohou a silným krvácením dokázal doplavat až na souš. První pomoc mu na pláži poskytla zdravotní sestra sedící v nedaleké kavárně. Následně jej záchranná služba převezla do nemocnice. Napsal o tom web YahooNEWS.

Řádění žraloků na oblíbené pláži: Dva útoky během krátké doby, predátor si vyhlédl surfaře

Populární pláž New Smyrna v okrese Volusia na Floridě zaznamenala v posledních dnech hned dva útoky nebezpečných mořských dravců. Žralok v pátek pokousal na noze surfaře, který skončil v nemocnici. O den později dravec zaútočil na dalšího muže sedícího ve vodě. Podobné incidenty se stávají podle floridské Komise na ochranu zvířat většinou omylem. Místním plavcům jako prevenci doporučují držet se ve vodě ve skupinách a vyhýbat se určitým oblastem.

Horor ve vlnách: Vyděšení plavci prchali před velrybí ploutví, jinde útočil skutečný žralok

Návštěvníky pláže poblíž španělského města La Antille, které leží kousek od Alicante, vyděsila ploutev pohybující se ve vodě. Lidé rychle vylézali na pevninu v domnění, že se jedná o žraloka. Později se však ukázalo, že šlo o zbloudilou velrybu. Takové štěstí ale bohužel neměla zdravotní sestra Delia Yriarteová. Ta byla napadena žralokem během šnorchlování na Galapágách. O obou případech informovaly britské servery Daily Mail a The Sun.