CNN Prima News útok žraloka

útok žraloka

Výpis příspěvků ke štítku „útok žraloka“

Dva útoky žraloka v jeden den. Ženu pokousal před zraky vnuka, potřebovala stovky stehů

19. srpna 2022 15:05

Dva útoky žraloků na člověka během jediného dne se odehrály poblíž pláže Myrtle Beach v Jižní Karolíně v USA. Karren Sitesová z Pittsburghu utrpěla velmi závažné poranění paže, než se jí podařilo mořského dravce odehnat. Nyní se ze svých zranění zotavuje. Okolnosti druhého útoku nejsou zatím známé. Není ani jasné, zda je má na svědomí stejné zvíře.

Hrůzný zážitek z dovolené. Chlapce napadli žraloci, roztrhali mu nohy. Nechci do nebe, křičel

8. srpna 2022 14:57

Scéna jako z Čelistí, tak popsal hororové zážitky z dovolené otec osmiletého Finleyho Downera. Během výletu na Bahamy chlapce napadli žraloci a potrhali mu obě nohy. Finleyho nakonec vytáhla z vody jeho o rok starší sestra. Chlapec musel podstoupil tříhodinovou operaci v hlavním městě Nassau, nyní je dočasně upoután na vozík. Rodina už se vrátila do Spojeného království. O případu informoval britský deník The Sun.

Kde žraloci útočí nejvíce? Na „hlavní pláži kousanců“ je napadení 10krát pravděpodobnější

17. července 2022 18:42

V letošním roce bylo zatím zaznamenáno 39 útoků žraloka na člověka, nejméně šest z nich bylo smrtelných. To přibližně odpovídá statistikám z let minulých. Odborníci se shodují, že nevyprovokované útoky těchto predátorů na lidi jsou poměrně vzácné. Existuje ale pláž, kde je pravděpodobnost napadení žralokem desetkrát vyšší než jinde. Letos už na floridské New Smyrna Beach zaznamenali tři útoky.

Horor při lovu hřebenatek. Žralok se 17leté Addison zakousl do nohy, lékaři ji amputovali

7. července 2022 21:39

Lovení hřebenatek se sedmnáctileté Addison z Floridy proměnilo v horor. Necelých 2,5 kilometru od břehu dívku napadl devítimetrový žralok a způsobil jí ošklivé zranění. Díky včasnému zásahu bratra, se kterým trávila den, se podařilo zvíře odehnat a Addison dostat včas do nemocnice. Tam podstoupila amputaci nohy, přesto nezoufá a těší se, až se po rekonvalescenci do vody vrátí.

Plavčík se ubránil útoku žraloka holýma rukama. Dal jsem mu třikrát pěstí a odplul, říká

6. července 2022 07:07

Newyorský ostrov Long Island byl svědkem velmi vzácného útoku žraloka. Predátor zaútočil na jednoho z plavčíků, který zrovna zaučoval nováčky. Mořský predátor mu pokousal ruku a hruď, Američanovi se ale nakonec podařilo žraloka odehnat – podle svých slov mu dal párkrát pěstí, informoval deník New York Post. Úřady posléze uzavřely pláž a posílily pobřežní hlídky.