CNN Prima News Varšava

Varšava

Výpis příspěvků ke štítku „Varšava“

Stop zelenému šílenství, žádají polští rolníci. Ve Varšavě pálí pneumatiky a pracovní oděvy

Tisíce polských zemědělců v úterý demonstrují v centru Varšavy proti takzvané zelené politice Evropské unie a zároveň požadují, aby vláda nechala zavřít hranice kvůli dovozu levnějších zemědělských produktů z Ukrajiny. Na svém webu o tom informuje televizní stanice TVN24. Pořadatelé ještě před demonstrací očekávali, že se jí zúčastní na 10 000 lidí, později podle listu Gazeta Wyborcza zvýšili odhad na 30 000 až 50 000 demonstrantů.

Senzační Nosková. Na Australian Open porazila světovou jedničku Šwiatekovou, je v osmifinále

Devatenáctiletá tenistka Linda Nosková porazila senzačně ve 3. kole Australian Open světovou jedničku Polku Igu Šwiatekovou 3:6, 6:3, 6:4 a postoupila při premiérové účasti v Melbourne do osmifinále. Svěřenkyně trenéra Tomáše Krupy zdolala čtyřnásobnou grandslamovou šampionku za dvě hodiny a 22 minut. V dalším kole narazí na Ukrajinku Elinu Svitolinovou, nebo Švýcarku Viktoriji Golubicovou.

Do Polska vletěl od hranic s Ukrajinou záhadný objekt. Prezident svolal jednání s armádou

Do polského vzdušného prostoru vletěl v pátek ráno ze strany od hranice s Ukrajinou neidentifikovaný objekt. Zaregistrovaly ho radary protivzdušné obrany, jeho signál následně zmizel. Na platformě X to oznámilo operační velitelství polských ozbrojených sil. Prezident svolal na odpoledne jednání s velením armády a ministrem obrany. Polské weby Onet a TVN 24 v této souvislosti připomínají dnešní masivní ruský vzdušný úder na Ukrajinu, který zasáhl také Lvovskou oblast při hranicích s Polskem, mimo jiné členem NATO. Polsko nicméně zatím nehlásí žádný dopad střely na své území. Náčelník tamního generálního štábu Wieslaw Kukula později oznámil, že do prostoru zřejmě vletěla ruská raketa a následně jej opět opustila.

Potraviny od ledna zdraží, navzdory slibům premiéra. Zvedají se náklady, tvrdí dodavatelé

Potraviny od ledna zdraží, přestože klesne sazba DPH. Po pondělním jednání s ministrem zemědělství Markem Výborným (KDU-ČSL) to uvedli zástupci obchodních řetězců. Dodavatelé obchodníkům oznámili, že vzhledem k rostoucím nákladům budou zvedat ceny o pět až deset procent. Výborný přitom společně s premiérem Petrem Fialou (ODS) ještě v záři slibovali, že se ceny potravin po Novém roce sníží.

Mám nového „aligátora“ a SMS neposílám, prozradil Zeman. Dám ti číslo, Vašku, nabídl Klausovi

Jsem teprve na dvacáté první stránce, odpověděl bývalý prezident Miloš Zeman na dotaz, jak mu jde psaní jeho pamětí z doby, kdy zastával úřad hlavy státu. V exkluzivní debatě na CNN Prima NEWS se pochlubil novým mobilním telefonem značky Aligator. Klaus zase ohledně svých plánů do budoucna uvedl, že často přednáší v zahraničí. „Mám pocit, že pořád někdo chce slyšet, co říkám, a mě to baví,“ řekl Klaus.

Ukrajina v EU? Leda ve snu, zní z Polska. Velký spojenec vytáhl palčivou otázku banderovců

Ukrajina, která se brání už téměř dva roky ruské agresi, usiluje o členství v Evropské unii. O tom si však zatím může nechat jen zdát, proti jsou některé členské státy a nově podle všeho také Polsko, které přitom donedávna platilo za jednoho z nejštědřejších spojenců Kyjeva. Důvodem jsou nevyřešené události při volyňském masakru během 2. světové války.

Vyčistěme svět od Izraele, hlásala Norka při protestech. Nacismus s úsměvem, děsí se Židé

Propalestinská shromáždění, která se v posledních dnech pořádají v některých evropských městech, se neobejdou bez velkých kontroverzí. Na sociálních sítích se šíří například fotografie norské studentky medicíny, která během akce ve Varšavě prostřednictvím svého transparentu vyzývala k „očištění světa od Izraele“. Podle stránky Visegrád 24 měla problémy s antisemitismem již v minulosti.

Hrůza v polské Poznani: Senior ubodal pětileté dítě, agresora přemohla policistka mimo službu

Pětiletý chlapec nepřežil řádění 71letého seniora v polském městě Poznaň. Útočník měl ve středu podle prvotních informací nejdříve napadnout jiného staršího muže, následně vyhrožovat prodavačkám v obchodě a nadávat skupině dětí z mateřské školy. Nakonec jednoho z předškoláků pobodal a utekl. Nebezpečného důchodce se nakonec podařilo zpacifikovat policistce mimo službu nedaleko místa činu, a to za pomoci dalších kolemjdoucích. O případu informoval web Onet Poznaň.