reklama
CNN Prima News Varšava

Varšava

Výpis příspěvků ke štítku „Varšava“

Prošetřete sebevraždu policistky na Frontexu i kroky policie, tlačí na Hamáčka politici

7. října 2021 07:01

Smrt mladé české policistky Kristýny Litomerické v poslední den dvouměsíční mise v rámci Frontexu ve Varšavě, o které jako první informovala CNN Prima NEWS, stále budí řadu otázek. Aktivně se do věci vložili i někteří politici. Iniciativy se ujala například šéfka sněmovního výboru pro obranu Jana Černochová (ODS) nebo europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL). Ten už odeslal výzvu na prošetření jak ministru vnitra, tak policejnímu prezidentovi.

Šubrtová: Přístup policie k sebevraždě mé sestry je skandální. Nenecháme to vyšumět

28. září 2021 12:32

Přístup policie ve věci sebevraždy policistky Kristýny Litomerické je skandální, řekla ve vysílání CNN Prima NEWS sestra zesnulé Markéta Šubrtová. Kdyby její kolegové konali, tak tu podle ní její sestra ještě mohla být. Rodina je připravena nenechat celou situaci být a plánuje dát podnět k prošetření toho, co se Litomerické ve Varšavě během mise na Frontexu skutečně stalo a zda byla obětí šikany ze strany kolegů.

Systém fatálně selhal. Překvapilo mě, že Frontex šikanu dál nevyšetřoval, říká psycholog

27. září 2021 16:56

Českem rezonuje případ mladé policistky, která ukončila svůj život skokem z 11. patra. Kristýnu Litomerickou k tomu podle jejích nejbližších dohnala šikana na pracovišti. Sebevraždu Litomerická spáchala v poslední den své mise ve Varšavě, kde právě ukončovala dvouměsíční stáž u Evropské agentury pro pohraniční a pobřežní stráž (zkráceně Frontex). Mohla Litomerická předejít šikaně? A co je nejlepší v takové situaci dělat? Na tyto otázky odpovídá psycholog Daniel Štrobl.

Česká policistka během mise v Polsku spáchala sebevraždu. Kvůli šikaně, tvrdí rodina

26. září 2021 18:36

Mladá a nadějná česká policistka spáchala v poslední den své mise v Polsku loni v říjnu sebevraždu skokem z okna v 11. patře. Co k tomu Kristýnu Litomerickou dohnalo, nikdo neví. Zatímco rodina má důkazy o tom, že šlo o šikanu motivovanou národností i vzhledem, česká policie tvrdí, že důvodem byly osobní problémy. Proč ale policie téměř rok úmrtí kapitánky z cizinecké policie tajila? A vědělo vedení o Kristýniných potížích před tragédií?

Polsko si připomnělo Varšavské povstání. Nejzuřivější bitva války, řekl Himmler

1. srpna 2020 19:33

Sedmdesáté šesté výročí od začátku varšavského povstání dnes připomněla minuta mlčení. Historici odhadují, že během něj zemřelo 120 až 200 tisíc lidí. Brutalitou během něj šokovali nejen Němci, kteří vraždili téměř kohokoliv, ale i Rusové, kteří masakru přihlíželi. Milionové město bylo v podstatě srovnáno se zemí.

Domy jako ze sci-fi filmu aneb v čem všem se dá pohodlně, ale netradičně bydlet

17. června 2020 21:05

Snem mnoha lidí je mít vlastní dům. Někteří tuto touhu kombinují i s vysokou mírou originality a výsledkem je netradiční bydlení. Příkladem uveďme třeba kamenné sídlo v Portugalsku nebo ocelový dům v Texasu. Nejvíc si ale vyhrál architekt ve Varšavě. Vměstnal svůj dům do uličky o šířce jednoho metru. Více v reportáži pořadu Showtime.

reklama