CNN Prima News Venezuela

Venezuela

Výpis příspěvků ke štítku „Venezuela“

Pomáhal jsem plánovat státní převraty, řekl poradce Trumpa. Rusové zuří a chtějí vyšetřování

16. července 2022 11:18

Trumpovu snahu zůstat u moci po prohraných prezidentských volbách vyvrcholenou vpádem demonstrantů do Kapitolu není správné označovat jako puč nebo převrat. V rozhovoru pro americkou CNN to prohlásil John Bolton, bývalý Trumpův poradce pro národní bezpečnost a někdejší velvyslanec při OSN za vlády George W. Bushe. Proč? Sám se prý na několika převratech mimo USA podílel. Jeho slova mimo jiné vytočila Rusy.

Skandál ve Venezuele. Místní smetánka si užívala na posvátné hoře, přiletěli vrtulníkem

11. února 2022 12:57

Venezuelský podnikatel uspořádal luxusní oslavu svých narozenin na stolové hoře v národním parku Canaima ve venezuelské části Amazonie, který je unikátním ekosystémem zapsaným na seznamu světového dědictví UNESCO. Večírek z minulého týdne vyvolal v zemi, kde velká část obyvatel jen těžko shání léky i potraviny, tak širokou kritiku, že ho začala vyšetřovat místní prokuratura. Informovaly o tom ve čtvrtek agentura AFP a španělský deník El País.

Za záchranu dětí obětovala matka život. Po ztroskotání kojila potomky, sama pila moč

21. září 2021 12:42

Obrovské štěstí v neštěstí měly dvě malé děti z Venezuely. Loď, na které se plavily s rodinou totiž, ztroskotala. Po čtyřech dnech v záchranném člunu je objevili záchranáři živé. Přežily díky neskutečné obětavosti své matky, která svůj život vyměnila za ten jejich. Děti tak jsou spolu se svoji chůvou pravděpodobně jedinými přeživšími nehody, informuje web The Independent.

Chilský solární tygr cení zuby. Nastupující energetická velmoc má i českou stopu

1. března 2021 08:11

Z Chile se stává důležitý hráč na globálním energetickém trhu. Je druhým nejvýznamnějším producentem lithia na světě a v posledních letech zažívá doslova solární boom. Fotovoltaické elektrárny zde ještě před pěti lety pokrývaly necelá tři procenta spotřeby elektřiny, nyní je to už více než trojnásobek. Země je příležitostí i pro české firmy v oboru.