CNN Prima News Venezuela

Venezuela

Výpis příspěvků ke štítku „Venezuela“

Další válka na obzoru? Maduro může invazi koordinovat s Putinovým Ruskem, míní Pilip

Venezuelský autoritářský prezident Nicolás Maduro chce zabrat velkou část sousední Guyany. Jde totiž o stát s důležitými nalezišti nerostných surovin a slaboučkou armádou. Maduro hodlá jednat na základě referenda, v němž se měla drtivá většina Venezuelanů vyslovit pro připojení bohatého území ke svému státu. Český exministr financí a školství Ivan Pilip, odborník na Latinskou Ameriku, pro CNN Prima NEWS uvedl, že válka je velmi blízko. Zmínil, že Maduro může svůj postup koordinovat s Ruskem.

Putinův tajný plán „Noemova archa“: Když Rusko prohraje, uteče na exotický ostrov

Ruský prezident Vladimir Putin a jeho nejbližší okolí už mají vypracovaný plán co dělat, kdyby se Rusové proti němu vzbouřili a svrhli jej. Následoval by rychlý úprk z domoviny a dožití v exotickém ráji v zámoří. Podle jeho bývalého spolupracovníka má totiž Putin zajištěný ostrov u pobřeží Venezuely. Zde by tak současný ruský prezident mohl trávit odpočinek.

Pomáhal jsem plánovat státní převraty, řekl poradce Trumpa. Rusové zuří a chtějí vyšetřování

Trumpovu snahu zůstat u moci po prohraných prezidentských volbách vyvrcholenou vpádem demonstrantů do Kapitolu není správné označovat jako puč nebo převrat. V rozhovoru pro americkou CNN to prohlásil John Bolton, bývalý Trumpův poradce pro národní bezpečnost a někdejší velvyslanec při OSN za vlády George W. Bushe. Proč? Sám se prý na několika převratech mimo USA podílel. Jeho slova mimo jiné vytočila Rusy.