reklama
CNN Prima News vězení

vězení

Výpis příspěvků ke štítku „vězení“

Krutá pomsta. Žena zohavila příteli obličej žíravinou, protože ho podezřívala z nevěry

20. listopadu 2021 23:58

Na internetu nakoupila litr kyseliny sírové a jednou v noci poleptala žíravinou svého přítele. Esther Afrifaová na něj chemikálii vylila, když spal. V děsivém činu 28letá žena pokračovala, i když byl již při vědomí a těžce zraněný, dokud mu nezohavila obličej. To vše kvůli tomu, že si myslela, že je jí partner nevěrný. On sám přitom řekl, že před útokem pro něj představovala „celý jeho svět“.

Kajínek na výročí svého útěku: Zeman je nemocný, ale pracovat může. Senát se snaží o puč

30. října 2021 00:29

Před čtyřmi roky dostal Jiří Kajínek od Miloše Zemana milost. To ale podle bývalého vězně nemění nic na tom, že je vůči hlavě státu objektivní. Kroky Senátu, který si mimo jiné vyžádal od lékařů informace o zdravotním stavu prezidenta, však vnímá jako puč. Je úsměvné, co všechno se může vydávat za realitu, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Podnikatel Zadeh se po letech přiznal k daňovým podvodům. Snížil se mu trest na 9 let

7. října 2021 17:11

Podnikatel íránského původu Shahram Zadeh si v daňové kauze s žalobcem vyjednal po přiznání souhrnný trest devět let vězení a peněžitý trest 17 milionů korun. Dohodou o vině a trestu se bude Krajský soud v Brně zabývat 11. října. Ve čtvrtek to řekl státní zástupce Aleš Sosík. Zadeh už za mřížemi strávil asi 6,5 roku, část ve vazbě, následně si začal odpykávat osmiletý trest v související věci.

Brutální vražda u Protivína: Kvůli hluku sťal dívce hlavu, ve vězení spáchal sebevraždu

13. září 2021 13:24
Aktualizováno

Muž, kterého policie obvinila z vraždy mladé ženy na Písecku, spáchal ve vazbě sebevraždu. K trestnému činu se předtím policii přiznal. Vražda se stala v sobotu 4. září v bytovém domě v Českých Budějovicích. Sedmadvacetiletý muž pak tělo odvezl autem do lesa k Protivínu na Písecku, kde usmrcené oddělil hlavu od trupu. Policisté jej zadrželi minulý týden ve středu večer, hrozil mu až výjimečný trest.

Zakladatele společnosti McAfee nalezli mrtvého ve vězení. Měl být vydán do USA

24. června 2021 00:21

Zakladatel americké antivirové společnosti John McAfee byl ve čtvrtek nalezen mrtvý ve své cele ve Španělsku. Podle listu El Mundo to oznámilo katalánské ministerstvo spravedlnosti, podle nějž se jednalo nejspíš o sebevraždu. Zpráva přišla jen několik hodin poté, co španělský soud rozhodl o vydání 75letého podnikatele do USA, kde byl stíhán kvůli údajným podvodům, spiknutí a krácení daní a kde mu hrozily desítky let vězení.

Sněžím a jsem down, psal si do deníku exšéf nemocnice. Za korupci jde Dbalý do vězení

17. června 2021 14:40

Pražský vrchní soud ve čtvrtek uložil bývalému řediteli pražské Nemocnice Na Homolce Vladimíru Dbalému celkový trest deseti let vězení a potvrdil mu trest propadnutí majetku. Zamítl přitom lékařovo odvolání v kauze ovlivnění zakázek na digitalizaci chorobopisů a nákupu Leksellova gama nože. Verdikt, podle kterého bral Dbalý za zmanipulování nemocničních tendrů úplatky, je pravomocný.

Navalnyj je chuligán. Nenecháme ho zemřít ve vězení, řekl velvyslanec Ruska v Británii

18. dubna 2021 16:56
Aktualizováno

Moskva nenechá Navalného zemřít ve vězení, řekl BBC velvyslanec Ruska v Británii. Podle něho je předák ruské opozice Alexej Navalnyj chuligán, který se snaží přilákat pozornost. Ten od konce března drží hladovku ve vězení a podle představitelů ruských lékařských odborů čelí zvýšenému riziku selhání ledvin. Lékaři však neměli možnost prozkoumat přímo Navalného zdravotní stav a vyzývají k jeho hospitalizaci mimo vězení. Americký prezident Joe Biden v neděli osud Navalného označil za naprosto nespravedlivý.

Dbalý dostal sedm let vězení za braní úplatků, rozhodl odvolací soud

27. ledna 2021 15:36

Někdejší ředitel Nemocnice Na Homolce Vladimír Dbalý si za ovlivňování zakázek a přijímání úplatků odpyká sedm let vězení. Ve středu o tom rozhodl pražský Vrchní soud. Součástí verdiktu je peněžitý trest 10,9 milionu a povinnost nahradit nemocnici škodu 49,5 milionu korun. Lékař se z dnešního zasedání omluvil, svou vinu od počátku stíhání odmítá. Rozsudek je prvním pravomocným rozhodnutím v Dbalého korupčních kauzách. Čelí ještě dalším dvěma obžalobám.

reklama