CNN Prima News vězení

vězení

Výpis příspěvků ke štítku „vězení“

Rathovi se po propuštění vrátil milionový majetek. Soud mu vydal část zajištěného jmění

6. června 2023 08:01

Bývalý středočeský hejtman David Rath odsouzený za korupci se dostal k části majetku zajištěného policisty v květnu 2012, kdy byl někdejší politik zatčen. Soud Rathovi a jeho manželce Evě vydal víc než 1,3 milionu korun. Podle soudu tyto peníze nepocházely z trestné činnosti v případech, v nichž byl bývalý reprezentant ČSSD odsouzen k osmi rokům vězení. Napsal to web Seznam Zprávy.

Masakr v salvadorských kriminálech se vymkl kontrole. Vězni líčí otřesné metody dozorců

31. května 2023 21:42

Mučení elektrickými výboji, bití, škrcení, týrání hlady a žízní. To jsou dnes obvyklé metody dozorců v salvadorských kriminálech, upozorňuje lidskoprávní organizace Cristosal. Dodává, že nejméně 153 vězňů zemřelo bez řádného soudu během posledního roku od chvíle, kdy režim prezidenta Nayiba Bukeleho vyhlásil nesmiřitelnou válku gangům, které dlouhodobě terorizovaly obyvatelstvo. Boj proti organizovanému zločinu v této latinskoamerické zemi se ovšem zcela vymkl kontrole, zdůrazňují obhájci lidských práv.

Podivné manévry u věznice: Žháře z Vítkova kryla cisterna hasičů. Je to rarita, žasl advokát

16. května 2023 18:11

Dva ze žhářů, kteří v roce 2009 zaútočili zápalnými lahvemi na obytný dům plný lidí ve Vítkově, jsou na svobodě. Manévry vězeňské služby v Mírově, aby je nebylo možné natočit, byly podle námi osloveného advokáta nestandardní. Vězeňská služba sice odmítla, že dozorci odsouzené před novináři chránili, jenže jak vyšlo najevo, advokát žhářů se s ředitelem věznice dopředu domluvil.