CNN Prima News videohry

videohry

Výpis příspěvků ke štítku „videohry“

Jak zprovoznit více různých účtů na jediném mobilu? Otestovali jsme „klonovací“ aplikace

20. července 2022 16:55

Na počítači neexistuje nic jednoduššího než si otevřít anonymní okno prohlížeče a bez omezení se přihlásit na jiné účty na sociálních sítích. V případě mobilních telefonů a tabletů se systémem Android je ale situace o něco složitější. Valná většina aplikací a her totiž nutí uživatele, aby na daném zařízení používal pouze jeden jediný účet – ať už jde o chatovací programy, Facebook nebo Instagram. Co s tím? Pomoci mohou „duální aplikace“.

Česko centrem virtuálních tanků. Hlavní vývoj hry World of Tanks nyní probíhá v Praze

17. července 2022 11:16

Hlavní vývoj masivně populární akční hry World of Tanks se přesunul do Prahy. Redakci CNN Prima NEWS to sdělili zástupci studia Wargaming. Kvůli invazi na Ukrajinu se minská technologická a herní společnost, známá on-line souboji virtuálních tanků, musela stáhnout z Běloruska a Ruska. Značná část zaměstnanců se posléze přestěhovala právě do České republiky. Nově rovněž vznikly pobočky v Polsku a Srbsku.

Fortnite hrají stovky milionů lidí, vydělává miliardy. V čem spočívá jeho popularita?

11. července 2022 09:41

Obrovský fenomén, který zná téměř každý teenager. Akční hra Fortnite patří k nejpopulárnějším titulům současnosti, což ukazují i samotná čísla – každý měsíc si tuto on-line střílečku pustí zhruba 300 milionů hráčů. Ročně hra vygeneruje autorům miliardy dolarů. V čem přesně ale spočívá úspěch Fortnite? Na to hledala odpověď redakce herního pořadu CNN Prima Gaming.

Legendární Mafia oslaví 20 let. Proč se český herní klenot stále těší velké popularitě?

9. července 2022 22:12

Na konci letošního srpna uběhne přesně 20 let od doby, kdy vyšla legendární videohra Mafia: The City of Lost Heaven. Celosvětově uznávaný český klenot si od té doby vysloužil dvě pokračování, desítky originálních modů či remake sebe sama v novém sympatickém kabátku. I po dvou dekádách se však hráči k nesmrtelnému originálu často vrací. V čem kult mafiánské hry zasazené do 30. let minulého století vlastně spočívá? Kromě propracovaného příběhu či obstojné hratelnosti i v ikonickém dabingu s nesmrtelnými hláškami.

Finále sezóny CNN Prima Gaming: Kde se dá v Česku studovat tvorba počítačových her?

5. července 2022 07:44

Vývoj počítačových her se dá studovat i na českých vysokých školách. Předměty a semináře nabízejí veřejné i soukromé instituce, vzdělání si mohou mnozí doplnit i skrze kurzy herního vývoje. Ve finálním díle herního pořadu CNN Prima Gaming se dozvíte, co všechno studium obnáší. Všechny díly první série i jednotlivé reportáže najdete ve webovém archivu na adrese cnnprima.cz. Na další sezónu se můžete těšit v září 2022.

Zapomínají na ně i největší studia. V Česku vznikají hry pro nevidomé, jak fungují v praxi?

2. července 2022 23:19

Videohry s funkcemi pro hendikepované hráče jsou stále spíše raritní záležitostí. O to větší pozornost vzbudily dva české tituly, které myslí na lidi se zrakovým postižením. V další epizodě pořadu CNN Prima Gaming se blíže představí hry To the Dragon Cave a 1428: Shadows over Silesia, které bez potíží mohou hrát i nevidomí. Poslední díl této sezóny CNN Prima Gaming můžete sledovat v sobotu 2. července ve 22:20 na stanici CNN Prima NEWS i na webových stránkách cnnprima.cz.

Češi pracují na videohrách pro nevidomé. V pořadu CNN Prima Gaming ukážeme, jak fungují

26. června 2022 23:36

Videohry pro nevidomé jsou spíše vzácností. Česká herní pokladnice se ale může chlubit hned dvěma tituly, které myslí i na hráče s hendikepem. V pořadu CNN Prima Gaming tuzemští autoři mimo jiné vysvětlí, jak tyto konkrétní hry fungují v praxi a proč se pustili do jejich tvorby. Herní pořad můžete sledovat každou sobotu ve 22:20 na stanici CNN Prima NEWS i na webových stránkách cnnprima.cz.

Randál světového měřítka. Na pražský turnaj v League of Legends dorazily tisíce lidí

25. června 2022 22:54

Skandující kotel, tři tisíce lidí a nervy drásající souboje v League of Legends. Tak vypadal víkendový turnaj Prague Champs v pražském O2 universu. Český esport díky tomu zažil atmosféru světových akcí v domácích podmínkách. Na jedinečný turnaj vyrazil i štáb pořadu CNN Prima Gaming, aby se přesvědčil, nakolik „lolkařská“ komunita miluje svou oblíbenou týmovou hru.

Strategie z Velké Moravy? V pořadu CNN Prima Gaming si ukážeme nejzajímavější české hry

20. června 2022 07:12

Že se píle českých herních vývojářů nezapře, ukázal letošní ročník mezinárodní herní konference Game Access. Tam se kromě velkých jmen tohoto průmyslu objevili i menší a méně známí čeští a slovenští tvůrci, kteří ukázali své rozpracované hry. V pořadu CNN Prima Gaming jsme pro vás vybrali ty nejzajímavější a vyzpovídali jejich autory. Relaci můžete sledovat každou sobotu ve 22:20 na stanici CNN Prima NEWS i na webových stránkách cnnprima.cz.

Zlomový přestup za miliony. Hvězda české Counter-Strike scény míří za světovými elitami

18. června 2022 18:43

Z nadějného hráče se stal tahoun, který dva roky dominoval na tuzemské esportové scéně. Nyní je na čase jít o dům dál. Nejlepší český hráč střílečky Counter-Strike: Global Offensive – Adam Zouhar alias Neofrag – opustil domácí virtuální bojiště a dočkal se prestižního angažmá v zahraničí. Co to bude znamenat pro český esportový rybníček? To vám vysvětlíme v pořadu CNN Prima Gaming, který můžete sledovat každou sobotu ve 22:20 na CNN Prima NEWS nebo na webových stránkách cnnprima.cz.

Petr Rychlý se samopalem v ruce? V pořadu CNN Prima Gaming zavzpomíná na kultovní Mafii

16. června 2022 07:12

Kultovní česká gangsterská střílečka Mafia slaví 20 let od svého vydání. Na jednu z nejslavnějších tuzemských her zavzpomínali nejen hráči, ale také herec a dabér Petr Rychlý. Jak s odstupem času nahlíží na svou postavu mafiána Paulieho? To prozradí v nejnovějším díle pořadu CNN Prima Gaming, který můžete sledovat každou sobotu ve 22:20 na CNN Prima NEWS i na webových stránkách cnnprima.cz.

Vytvořte si hru přímo na Facebooku. Sociální síť se dočkala nového nástroje Crayta

13. června 2022 22:47

Sociální síť Facebook dostala nový nástroj, který ocení především internetoví tvůrci. Platforma Crayta jim totiž dovolí vytvářet vlastní hry či celé virtuální světy, které pak mohou sdílet s dalšími uživateli. Bezplatný interaktivní nástroj pro kreativce ocenil i Mark Zuckerberg, šéf společnosti Meta (dříve Facebook). Craytu není potřeba ani stahovat či instalovat, stačí ji jednoduše spustit v internetovém prohlížeči.