reklama
CNN Prima News Vlastimil Válek

Vlastimil Válek

Výpis příspěvků ke štítku „Vlastimil Válek“

Babiš: Válek lže, opozice podklady a data k pandemii má. Pořád hrají politiku

19. října 2021 14:48

S koncem současné vlády Andrej Babiš (ANO) nabídl svému kritikovi Vlastimilu Válkovi (TOP 09) post ministra zdravotnictví místo Adama Vojtěcha (za ANO). „Opozice měla plno řečí, co všechno budou dělat, tak mohl Válek nastoupit. Bral to jako vtip a evidentně o to nestojí,“ řekl pobouřeně Babiš v rozhovoru redakci CNN Prima NEWS. Následně Válka osočil ze lži. Podle premiéra neříká poslanec pravdu, že opozice nedostává data a podklady k pandemii.

Babiš píše Fialovi: Bez vás nerozhodneme. Chce radu ohledně zpřísnění opatření

18. října 2021 14:24

Ohledně dalších kroků kolem pandemie koronaviru chceme znát názor budoucí vládní koalice, řekl v pondělí na tiskové konferenci premiér Andrej Babiš. Píše proto dopis lídrovi Spolu Petru Fialovi. Premiér také chce, aby možný budoucí ministr zdravotnictví stanul v čele resortu už od listopadu a vystřídal Adama Vojtěcha. Babiš to vysvětluje tím, že nechce, aby budoucí vláda změnila něco, co ta současná rozhodne.

Zeman měl v nemocnici buchty a klobásu? Nedělejte si z nás pr*el, vzkazují lidé Ovčáčkovi

13. října 2021 12:17

Nedělejte si z nás pr*el, děláte z nás blbce, vzkazují prostřednictvím sociálních sítí lidé hradnímu mluvčímu Jiřímu Ovčáčkovi. Ten totiž v úterý uvedl, že prezident Miloš Zeman měl k obědu meruňkové buchty a na středu si objednal vinnou klobásu s kaší. Někteří lidé se pozastavují nad tím, že má prezident hospitalizovaný na klinice anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny standardní jídelníček. Podle některých jsou na takovém oddělení pouze takoví pacienti, kteří sami jíst nedokážou a jsou odkázáni na náhradní umělou výživu.

VOLBY 2021: Dovede Fiala Spolu k vítězství? Koalice nabízí řadu exministrů i Okamuru

7. října 2021 15:37

ODS se pro nadcházející volby do Poslanecké sněmovny rozhodla vytvořit středopravou koalici s dalšími partajemi. Spojenectvím s KDU-ČSL a TOP 09 vzniklo uskupení nazvané Spolu, které se v posledních průzkumech dotahuje na vedoucí hnutí ANO premiéra Andreje Babiše. Hlavní lídr koalice a šéf ODS Petr Fiala usiluje o to, aby nahradil Babiše v čele vlády. Kromě toho Spolu nabízí hned několik bývalých ministrů, výrazných politiků a mimo jiné i Okamuru. Samozřejmě nejde o známého předsedu SPD Tomia, ale o jeho staršího bratra Hayata.

Češi jsou v pandemii premianti, přijde k nám maximálně vlnka, říká biochemik Hostomský

5. října 2021 23:45

Čísla pozitivně testovaných dále rostou. Za pondělí přibylo 804 nakažených a číslo R je na hodnotě 1,31. Biochemik Zdeněk Hostomský však nevidí důvod k panice a říká, že Česku žádná vlna pandemie nehrozí, maximálně „vlnka“. Expert pro CNN Prima NEWS také řekl, že Češi jsou v Evropě v počtu nakažených za premianty. Zdůvodnil to však tím, že si nákazou za poslední rok prošlo velké množství lidí.

Není důvod k panice, tvrdí už zase Vojtěch. Po tomto výroku obvykle přišlo zpřísnění

21. září 2021 16:03

„Není důvod k panice,“ zdůraznil znovu ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) na tiskové konferenci před týdnem. Těmito slovy už občany od začátku pandemie uklidňoval nejméně šestkrát. Vojtěch říká, že vzhledem k proočkovanosti a nízké zátěži nemocnic si aktuálně může toto tvrzení dovolit. Opozice mu ale vytýká, že nemá plán a jen uklidňuje lidi podobně jako posádka letadla před turbulencemi. V minulosti se po Vojtěchově ujištění, že není důvod k panice, situace pokaždé zhoršila.

reklama