CNN Prima News Vlastimil Válek

Vlastimil Válek

Výpis příspěvků ke štítku „Vlastimil Válek“

Žitníková: Zdravotnictví se propadá. Projde-li snížení tarifních platů, Válek rezignuje

2. června 2023 22:48

České zdravotnictví se propadá, lékaři odcházejí do zahraničí kvůli vyšším platům. Uvedla to předsedkyně Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR Dagmar Žitníková v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Zároveň kritizovala návrh rozpočtu na rok 2024, který počítá se snížením tarifních platů. Pokud by byl schválen, mohlo by podle ní dojít k rezignaci ministra zdravotnictví Vlastmila Válka (TOP 09).

Spor ve vládě: Nic měnit nebudeme, reaguje Válek na Stanjurovy plány škrtů ve zdravotnictví

1. června 2023 20:51

Další možné škrty, které ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) představil v souvislosti s konsolidačním balíčkem, se nesetkaly s kladným přijetím u některých jeho vládních kolegů. Výhrady k navrženým úpravám mají například ministerstva pro vědu a výzkum či pro místní rozvoj. Hlasitě se ozval i ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09). Tvrdí, že jedna z navrhovaných změn je pouhé úřednické nedopatření, s nímž ve svém resortu nepočítá.

Řada lidí nezřízeně chlastá a vláda zdaní vodu místo vína. Kubek ostře zkritizoval Válka

29. května 2023 18:37

Vláda zvyšuje daň na vodu a na léky, ale nehne s daní na víno? To mi rozum nebere. Těmito slovy zkritizoval část změn vycházejících z vládního konsolidačního balíčku prezident České lékařské komory Milan Kubek v pořadu Zprávy PLUS na CNN Prima NEWS. Podle odborníka na zdravotnické právo Ondřeje Dostála se na zdraví Čechů mohou propsat i nevhodně nastavené termíny odchodů do důchodu.

Ekonom: Že zdraží léky? Zavádějící. Antibiotika či další farmaka na předpis naopak zlevní

23. května 2023 06:05

Chystané vládní změny v sazbách DPH vyvolaly značné debaty ohledně otázky, jak se dotknou cen léků. Zdražení by se však mělo týkat spíše volně prodejných léků, zatímco například antibiotika by mělo čekat naopak zlevnění. Důvodem je, že aktuálně spadají do vyšší sazby DPH. Upozorňuje na to ekonom Národní rozpočtové rady Petr Musil. Farmaceuti ale jeho optimismus nesdílejí.

GLOSA: Vláda knížecích rad, amatérských meteorologů a ministrů ze slevových letáků

10. května 2023 18:41

Žijeme v surrealistickém snu a nic z toho, co se nám děje, ve skutečnosti není pravda. Jak jinak si vysvětlit poslední výroky ministrů, že nedostatek léků vlastně neznamená problém, protože ho za nás vyřeší slunečné počasí, nebo že nevadí drahé potraviny, protože přeci stačí nakupovat ve slevách? Česko po marketingové vládě Andreje Babiše zažívá opačný extrém: vládu lidí, kteří marketing nezahlédli ani z okna řítícího se rychlíku.

Výpadek léků se dal čekat. Válek hraje mrtvého brouka, pustil se Kubek do vlády

5. května 2023 19:58

Kvůli bezprecedentnímu výpadku léčivých přípravků nemohou lékaři své pacienty léčit, jak nejlépe umí. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl prezident České lékařské komory Milan Kubek. Tento problém se přitom podle něj dal predikovat, ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) ovšem hraje mrtvého brouka. Zastánci Válka nicméně upozorňují, že nedostatek léků postihl více či méně celou Evropu. Resort zdravotnictví slíbil nápravu, která má přijít někdy v polovině května.

GLOSA: Podivín Válek vzkazuje našim dětem bez léků, že je vyléčí slunce

28. dubna 2023 16:11

Je skandální, že pořád nejsou léky pro děti. Zrovna dnes jsem viděl na Instagramu Nikol Štíbrové příspěvky zoufalých maminek, které nemají antibiotika na spálovou angínu. Není penicilin. V mnoha částech republiky se o dětské léky svrhává nedůstojný závod, který navíc vyzývá k tradičnímu křečkování, když už dotyčný lék konečně někde je… V pátek také promluvil o tomto problému ministr zdravotnictví Vlastimil Válek. Vzal to po svém. Meteorologicky.

Válek uklidňuje občany: Antibiotika budou chybět do poloviny května, pak pomůže i počasí

28. dubna 2023 14:59

Antibiotika v tuzemsku budou podle ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09) chybět do poloviny května. Pak někteří výrobci obnoví dovoz a s nemocností pomůže i lepší počasí, uvedl. Podle ministra situaci způsobili výrobci, kteří nedodávají dostatek potřebných léčiv. Podle ředitelky Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) Ireny Storové je ale letos výjimečně vysoká i spotřeba, tedy nemocnost.

Izolace kvůli covidu už nebude povinná. I dál ji ale bude možné nařídit individuálně

19. dubna 2023 09:14

Sedmidenní izolace po pozitivním testu na COVID-19 nebude povinná od čtvrtka 20. dubna. Ve Sbírce zákonů vyšla vyhláška ministerstva zdravotnictví, která její automatické nařizování ruší. Lékaři nebo pracovníci hygienické stanice ji budou moci dál nařídit v individuálních případech. Pozitivní test mělo podle dat ministerstva zdravotnictví za uplynulý týden asi 1 300 lidí, od konce února jich ubývá.

Chudák i boháč dostanou stejnou péči. Platit se má za lepší pokoj či stravu, zní od lidovců

15. dubna 2023 21:26

Péče v nemocnicích má být stejná pro všechny, připojištěním byste ale měli mít možnost zajistit si třeba lepší ubytování nebo stravu. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS hovoří o nadstandardech a připojištění ve zdravotnictví lidovecký poslanec, místopředseda strany a lékař Tom Philipp. Nebrání se zvýšení poplatku na pohotovostech na 200 korun, zároveň je ale podle něj třeba lidi více vzdělávat v tom, s čím a kdy do nemocnice skutečně vyrazit.