CNN Prima News Vlastimil Válek

Vlastimil Válek

Výpis příspěvků ke štítku „Vlastimil Válek“

Kde se více očkovalo, tam se méně umíralo, ukazují data ze světa. Jak je na tom Česko?

18. května 2022 05:13

Země, ve kterých se lidé nechali více proočkovat vůči nemoci COVID-19, zaznamenaly v průměru menší počet zemřelých v souvislosti s koronavirem, ukazují data. Čeští odborníci si pochvalují, že se především loni povedlo masivně proočkovat rizikové skupiny před příchodem podzimní vlny varianty delta. Úřady však upozorňují, že další přeočkování bude zřejmě nutné na podzim.

Covid není Noční můra z Elm Street i Kettnerova hlava ve dveřích. Co padlo v Partii?

16. května 2022 07:08

Nedůstojné přežívání romských uprchlíků z Ukrajiny na pražském Hlavním nádraží bylo primárním tématem nedělní Partie Terezie Tománkové. Tématu se v první části věnovali ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) a poslanec a lékař Jiří Mašek (ANO). Ve druhé části se debata přenesla také například k obstrukcím během jednání Poslanecké sněmovny. Diskutujícími byli poslankyně Eva Decroix (ODS), poslanec Patrik Nacher (za ANO), poslanec Zdeněk Kettner (SPD) a europoslanec Mikuláš Peksa (Piráti).

Lockdown nebude, ale opatření přijdou. Válek naznačil, jaká omezení chce na podzim

15. května 2022 11:41

Podzimní vlna covidu je nevyhnutelná, Češi se však nemusí bát dalších lockdownů. V nedělní Partii Terezie Tománkové to řekl ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09). Nastínil také, jakým způsobem budou nastavena protiepidemická opatření. Nošení roušek se zřejmě vrátí například do hromadné dopravy či do lékařských zařízení. Rizikové skupiny se podle něj budou muset zřejmě znovu přeočkovat. Poslanec a lékař Jiří Mašek (za ANO) však varuje, že očkovací kapacity nemusí být dostatečné.

Válek: Mizí lidskost. Lokality pro uprchlíky máme, ale narážíme na odpor místních

15. května 2022 11:14

Vláda musí nalézt vhodné místo pro romské uprchlíky z Ukrajiny mimo Prahu, lidé z regionů však proti ubytování Romů protestují a mizí lidskost. V nedělní Partii Terezie Tománkové to řekl ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09). Oproti tomu poslanec a lékař Jiří Mašek (za ANO) upozornil, že jejich hnutí před touto situací varovalo již počátkem března a žádalo, aby stát lépe lustroval příchozí utečence.

Podzimní vlna covidu je nevyhnutelná, varuje Válek. Od kdy se bude očkovat čtvrtou dávkou?

14. května 2022 05:34

Češi se musí připravit na další podzimní vlnu covidu, upozornil ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09). Jeho rezort proto připravuje strategii dalšího očkování a možných opatření, která by mohla začít platit. Ministr zároveň doufá, že bude také na podzim stále převládat méně závažnější varianta omikron. Válek však předpokládá, že v budoucnu můžeme očekávat znovu také závažnější mutace covidu, proto bude podle něj nutné se pravidelně nechat přeočkovat.

Sledujte ZÁZNAM Partie s Válkem a Maškem: Jak Česko zvládá uprchlickou vlnu?

13. května 2022 13:04

Ruská invaze na Ukrajinu trvá už téměř tři měsíce. Zvládá kabinet premiéra Petra Fialy (ODS) řešit všechny dopady, které má válka na Českou republiku? Jedním z častých témat posledních dnů je s ní spojená migrační vlna. I o tomto tématu budou diskutovat v nedělní Partii Mikuláš Peksa (Piráti), Eva Decroix (ODS), Patrik Nacher (za ANO) a Zdeněk Kettner (SPD). Pořad Partie můžete sledovat od 11 hodin na CNN Prima NEWS nebo online na webu cnn.iprima.cz.