reklama
CNN Prima News Vlastimil Válek

Vlastimil Válek

Výpis příspěvků ke štítku „Vlastimil Válek“

Dejte praktikům 5000 korun za každého, koho přesvědčí k očkování, navrhuje Válek

Jedno z hlavních témat posledních dnů je motivace pro ty, kteří se ještě stále očkování obávají. Odborníci se shodují, že velkým problémem jsou dosud neočkovaní senioři nad 60 let. Poslanec TOP 09 Vlastimil Válek odhaduje jejich počet až na 600 tisíc. Řešením by podle něj bylo, kdyby ve velkém očkovali praktici, kteří své pacienty znají. Za každého, koho k očkování přemluví, by mohli dostat odměnu. Třeba až 5 000 korun.

Pandemie skončí, až WHO řekne, že skončila, míní Válek. Může tu být měsíce i roky

Pandemie skončí, až to oznámí Světová zdravotnická organizace (WHO). To ovšem může trvat měsíce i dlouhé roky, připomněl předseda poslaneckého klubu TOP 09 a lékař Vlastimil Válek a zdůraznil nutnost očkování. Výhody vakcinace jsou podle něj jednoznačné, a tak je potřeba posílit propagační kampaň a připravit strategie do budoucna. Zavést povinné očkování nicméně není správnou cestou, uvedl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Sledujte ZÁZNAM 360°: Čeká nás kvůli delta variantě koronaviru zpřísnění opatření?

Tečka za koronavirem je stále v nedohlednu, místo toho panují obavy z šíření nakažlivější delta varianty. Jak se s tím popasuje Česká republika? Sledujte speciální vysílání pořadu 360° s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem (za ANO), Vlastimilem Válkem (TOP O9), epidemiology Petrem Smejkalem, Romanem Prymulou, Jiřím Beranem a biochemikem Zdeňkem Hostomským. Pořad můžete sledovat živě od 20:15 na CNN Prima NEWS nebo přímo zde v článku.

Válek: Místo dupání po lidech měla vláda vysvětlovat, proč se očkovat. Totálně selhala

Vláda totálně selhala z hlediska propagace, kampaně a vysvětlování, proč se nechat očkovat proti covidu, prohlásil v pořadu 360° televize CNN Prima NEWS předseda poslaneckého klubu TOP 09 Vlastimil Válek. Podle něj měl kabinet místo „dupání po lidech“ vysvětlovat, proč je očkování v zájmu nejen člověka samotného, ale i lidí v jeho okolí. Válek varoval, že na podzim může vzniknout problém právě proto, že velká skupina lidí nebude vakcinovaná.

Pokud covid pasy zavedeme, těžko se jich zbavíme, varuje Maříková. Válek je vítá

Pokud lidé cestují z epidemiologicky bezpečné země zpět do České republiky, je v jejich případě testování na koronavirus nadbytečné, shodují se poslanci Vlastimil Válek (TOP 09) a Karla Maříková (SPD). Neshodnou se naopak na užitečnosti evropského covid pasu – podle Maříkové jde o zbytečnou věc, Válek ovšem ve sjednoceném dokladu či aplikaci vidí způsob, jak bezproblémově cestovat po EU. Řekli to na CNN Prima NEWS.

Okamura: Vláda by měla skončit. Fakta jasně mluví proti ní

Současná vláda Andreje Babiše (ANO) přivedla ČR na nejhorší příčky Evropy ve stavu koronavirové pandemie a chová se protiústavně. Fakta jsou jasná a kabinet by měl skončit, řekl předseda SPD Tomio Okamura v pořadu 360° Pavlíny Wolfové. Poslaneckou sněmovnu ve čtvrtek čeká hlasování o nedůvěře vládě, rozhodující slovo budou mít ale nejspíše komunisté.

reklama