CNN Prima News vloupání

vloupání

Výpis příspěvků ke štítku „vloupání“

O vánočních svátcích zbystřete, vykradači bytů mají žně. Jak si vyhlíží svou „kořist“?

25. prosince 2022 06:48

Policie za rok 2021 zaregistrovala celkem 1 553 krádeží vloupáním do bytů a 2 231 krádeží vloupáním do rodinných domů. Každoročně se nejvíce „vloupaček“ šetří v letním období, kdy svá obydlí majitelé hojně opouští kvůli dovolenkovým rekreacím. Dalším časovým uzlem, kdy výrazně stoupá počet vloupání do domů a bytů, je rozmezí mezi Štědrým dnem a Novým rokem. Tyto krádeže souvisí právě s obdobím čerstvě vybalených dárků, na něž zloději cílí. Na co si dát pozor?

Muž se snažil vloupat do auta. Chtěl jsem vysvobodit neviditelnou osobu, tvrdil strážníkům

18. července 2022 06:07

Velmi bizarní situaci musela řešit hlídka městské policie z Mostu. Podezřelý muž, pravděpodobně pod vlivem drog, se pokoušel vloupat do cizího auta. A jak své konání později vysvětlil strážníkům? Ze zamčeného vozidla se prý snažil vysvobodit neviditelného muže. Ten ho o to prý požádal. Podivný incident natočily kamery.

Zloděj při vloupání v Nedvězí udusil 84letou seniorku. Odsedí si 18,5 roku

9. května 2022 11:00

Za loňskou vraždu čtyřiaosmdesátileté seniorky v olomoucké městské části Nedvězí uložil v pondělí olomoucký krajský soud Pavlu Valhovi trest 18,5 roku vězení. Rozsudek vynesl soud poté, co jednačtyřicetiletý muž po zahájení jednání prohlásil vinu a jeho prohlášení soud přijal. Podle obžaloby Valha ženu poté, co jej vyrušila při vloupání do domu, zardousil. Valhovi původně hrozilo 15 až 20 let vězení, případně výjimečný trest. Rozsudek není pravomocný, muž si ponechal lhůtu pro případné odvolání.

Děti se bály o život. Stále jsme v šoku, říká Cavendish po přepadení ve vlastním domě

9. prosince 2021 15:40

Otřesný zážitek prožil britský cyklista Mark Cavendish se svou rodinou. Po týdnu, který strávil na jednotce intenzivní péče, se těšil na odpočinek ve svém domě v Essexu, toho se však nedočkal. V sobotu 27. listopadu se do jeho domu vloupala ozbrojená čtveřice lupičů, která cyklistovi a jeho manželce vyhrožovala. Celé události navíc přihlížely jeho dvě malé děti. „Bály se, že přijdou o život,“ vzpomíná Cavendish.