CNN Prima News volební model

volební model

Výpis příspěvků ke štítku „volební model“

Souboj o Hrad jednoznačně ovládne Pavel, vyplývá z průzkumu. Babišovy šance klesají

21. ledna 2023 19:27

Tento týden by druhé kolo prezidentské volby vyhrál armádní generál ve výslužbě Petr Pavel. Určitě by ho volilo 46 procent lidí a spíše ano dalších sedm procent. Jeho soupeře a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše by zcela jistě podpořilo 29 procent občanů a spíš ano devět procent. Vyplývá to z průzkumu agentur Data Collect a Kantar CZ pro Českou televizi. Podle nich zhruba devět procent respondentů zatím neví, koho v boji o Hrad podpoří.

Bašta černým koněm voleb nebude. Babiš je v druhém kole outsider, říká šéf agentury STEM

8. ledna 2023 19:35

Prezidentský kandidát SPD Jaroslav Bašta sice co se týče preferencí roste, ale nebude žádným černým koněm voleb. Nemá šanci postoupit do druhého kola, míní ředitel agentury STEM Martin Buchtík. V pořadu Partie PLUS podotkl, že expremiér Andrej Babiš (ANO) bude ve finálním duelu o Pražský hrad spíše outsiderem, náskok generála Petra Pavla ani ekonomky Danuše Nerudové nejspíše nedožene. Vyplývá to i z průzkumu, který agentura STEM zpracovala exkluzivně pro CNN Prima NEWS.

Babiš prezidentem? Pokládat věnce a pronášet projevy by ho asi nebavilo, míní politolog

30. listopadu 2021 23:49

Andrej Babiš (ANO) má největší šanci stát se prezidentem České republiky. Pokud by se volby uskutečnily teď, dosluhující premiér by v druhém kole o funkci hlavy státu stál proti generálovi Petru Pavlovi, tvrdí průzkum agentury Median pro deník MF Dnes. „Babiš by musel po zvolení hodně klást věnce a pronášet projevy, to by ho asi tolik nebavilo. Ale zase by mohl být dál ve vysoké politice,“ zpochybňoval kandidaturu šéfa ANO v pořadu 360° na CNN Prima NEWS politolog Lukáš Jelínek.

Model STEM: Týden před volbami ANO a PirSTAN ztrácí, posiluje Spolu. Kdo by neuspěl?

3. října 2021 11:00

Podle exkluzivního volebního modelu, který si nechala CNN Prima NEWS zpracovat pouhých 10 dní před volbami, je patrný trend pomalého vzestupu koalice Spolu. Naopak hnutí ANO padá a lehce oproti minulému modelu ztrácí i Piráti se STAN. Do Sněmovny by se dále dostaly strany SPD, komunisti a Přísaha Roberta Šlachty. Před branami dolní komory by naopak skončila ČSSD.

Za premiéra by Češi brali Babiše, pak Schillerovou a Maláčovou, ukázal průzkum

15. září 2021 15:34

Andrej Babiš (ANO) je pro voliče nejpřijatelnějším premiérem, vyplývá z průzkumu agentury Median pro Český rozhlas. Na druhém místě za současným předsedou vlády se umístila ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Za ní pak ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD). Jako největší hrozbu v premiérském křesle naopak dotázání vnímají šéfa komunistů Vojtěcha Filipa a předsedu hnutí SPD Tomia Okamuru.

Průzkum: ANO stále první. Opoziční koalice by ale měly ve Sněmovně většinu

13. září 2021 09:24

Volby do Poslanecké sněmovny by na přelomu srpna a září vyhrálo hnutí ANO s 25 procenty hlasů. Vyplývá to z průzkumu, který vypracovala agentura Data Collect pro ČT. Na druhém místě by skončila koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) s 22 procenty a hned za ní by se umístili Piráti se Starosty. Dvě opoziční koalice by daly dohromady většinu. Do Sněmovny by se ještě probojovalo hnutí SPD a komunisté.

Patová situace? ANO podle průzkumu dál posiluje. Opoziční koalice ale mají skoro většinu

9. září 2021 10:35

Volby do Poslanecké sněmovny by na přelomu srpna a září vyhrálo hnutí ANO se skoro 30 procenty hlasů. Vyplývá to z průzkumu, který vypracovala agentura Median pro MF Dnes. Na druhém místě by skončila koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) s 21 procenty a hned za ní spojení Pirátů se Starosty. Jako poslední by se do Sněmovny probojovalo hnutí SPD s necelými 11 procenty. Ostatní strany by zůstaly pod pětiprocentní hranicí.

Exkluzivní průzkum: ANO má znovu přes 30 procent, koalice Pirátů a STAN oslabila

19. srpna 2021 20:02

Vládní hnutí ANO obrátilo klesající trend a opět se přehouplo přes 30procentní hranici. Ukazuje to srpnový volební model agentury STEM, který vznikl exkluzivně pro CNN Prima NEWS. Na druhém místě je koalice Spolu s 21,7 procenta. Výrazný propad zaznamenala koalice Pirátů a STAN, které podle výzkumu náleží 18,7 procenta hlasů. Před prahem Poslanecké sněmovny stojí sociální demokraté se 4,6 procenta, propad zaznamenalo i hnutí Přísaha s 3,3 procenta.

Volby by v červenci vyhrálo hnutí ANO. Koalice Spolu těsně předstihla Piráty a STAN

30. července 2021 12:11

Volby do Poslanecké sněmovny by nyní vyhrálo hnutí ANO s 23,5 procenta hlasů. Koalice Spolu tvořená ODS, TOP 09 a KDU-ČSL by skončila na druhém místě s 21,5 procenta hlasů a o půl procenta by předstihla koalici Pirátů se STAN. Vyplývá to z červencového volebního modelu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Rozdíl mezi těmito třemi uskupeními ale podle CVVM není statisticky významný a nelze s naprostou jistotou říci, které z nich mělo v době měření největší podporu. Volby se uskuteční 8. a 9. října.