CNN Prima News volejbal

volejbal

Výpis příspěvků ke štítku „volejbal“

Svět volejbalu pláče. Ve věku 76 let náhle zemřel nejúspěšnější kouč v mužské extralize

9. listopadu 2022 14:57

Zemřel bývalý volejbalový trenér Zdeněk Pommer starší. Bylo mu 76 let. O jeho úterním náhlém úmrtí informoval Český volejbalový svaz. Pommer starší je s jedenácti mistrovskými tituly nejúspěšnějším trenérem mužské nejvyšší soutěže v Česku a bývalém Československu. V letech 1990 až 1991 vedl i mužskou volejbalovou reprezentaci tehdejšího Československa.

Ukrajinský volejbalista v Česku: Putin je jako Hitler, můj děda chce střílet po tancích

1. března 2022 10:29

Velmi těžké chvíle momentálně prožívá Ivan Pljaseckij. Ukrajinský volejbalista ve službách extraligových Lvů Praha se musí soustředit na svou profesionální kariéru, ale jde to daleko hůře, když má na Ukrajině ve válce celou rodinu. „Na trénincích jsem mimo. Málo spím, těžko se soustředím,“ přiznal 24letý nahrávač pro CNN Prima NEWS.

Válka na Ukrajině v říši sportu: Ruský tenista vyzývá k míru, KHL oslavuje Putina

25. února 2022 22:24

Často opakovanou mantrou je, že sport a politika by se neměly míchat dohromady. Jenže když na ukrajinské civilisty padají bomby, už o žádnou politiku nejde. Rusku dávají nesmyslnost zahájení války pocítit mnohé sportovní organizace, jiné zatím zřejmě nepochopily, co se na východě Evropy děje. Podívejte se, co činy Vladimira Putina zatím ve světě branek, bodů a vteřin (ne)způsobily.

Rusko po kontumaci vyhrožovalo. Volejbalový Liberec gestem fair play odvrátil trable

21. února 2022 13:13

Kauza na pozadí diplomatické i vojenské krize mezi Ruskem a západními zeměmi se odehrála ve volejbalovém světě a byla do ní namočena i Česká republika. Utkání Ligy mistryň mezi Duklou Liberec a Dynamem Moskva směřovalo ke skandálu. Tuzemská ambasáda totiž odmítla vydat vízum některým členům ruského týmu, na zápas proto nedorazil, a tak kontumačně prohrál. Takovýto triumf severočeský tým ale nechtěl přijmout. Vyřešil to gestem fair play.

Hrozí nám krach. Může to být konec sportu v Praze, varují svazy a žádají město o peníze

6. února 2022 08:02

Pokud nám Praha nepomůže s dopady energetické krize, zkrachujeme, tvrdí sportovní svazy. Ve společném prohlášení, které podepsali zástupci volejbalu, tenisu, fotbalu, ledního hokeje, florbalu, badmintonu, házené a stolního tenisu žádají vedení města o nalezení dlouhodobého řešení, ať už formou dotací nebo spolupráce s pražskými energetickými formami. Soukromá sportoviště v hlavním městě Pražanům zajišťují většinu sportovních aktivit, Praha jako město totiž vlastní jen minimum sportovních areálů a soukromé objekty jsou tedy pro ni klíčové.

Poláci mi říkají, že je to u nich kvůli zákazu potratů jako ve středověku, říká Hadrava

4. ledna 2022 10:23

K Polákům jsme měli odjakživa blízko, poslední dobou se však zdá, jako bychom jim přestávali rozumět. Podrážděně se vymezují proti rozhodnutím Evropské unie, schválili drsný protipotratový zákon, snaží se o omezení nezávislosti médií, kvůli tahanicím o důl Turów se mezi nimi šíří protičeské nálady. Co se to děje se zemí, kterou jsme si navykli vnímat jako bratrskou? V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to popisuje nejlepší český volejbalista Jan Hadrava, který v Polsku působí už pátým rokem.

Tálibán jí usekl hlavu, tvrdí bývalý trenér nadějné volejbalistky. Rodina to popírá

22. října 2021 14:45
Aktualizováno

Obětí vládnoucích radikálů se v Afghánistánu měla stát nadějná volejbalistka Mahjabin Hakimiová. Její vražda přitom vyplynula na povrch až po několika týdnech. Tálibán jí podle informací bývalého trenéra sťal hlavu, ovšem rodina tvrdí něco jiného. Poté, co v srpnu převzalo vládu v zemi radikální hnutí, se kompletně změnil život mnoha obyvatelům. Mezi nejohroženější skupinu patří právě veřejně aktivní ženy – političky nebo sportovkyně.