CNN Prima News výbušnina

výbušnina

Výpis příspěvků ke štítku „výbušnina“

Hrozby odpálením i rukojmí v nizozemském baru. Lidé jsou v pořádku, jednu osobu policie zatkla

Aktualizováno

Všichni lidé, kteří byli v sobotu drženi jako rukojmí v baru v nizozemském městě Ede, byli propuštěni. Vyplývá to z oznámení policie na síti X, která zároveň informovala o zatčení jednoho člověka. Kolik lidí bylo rukojmími zatím neznámého člověka, není jasné. Policie postupně informovala o propuštění několika osob. Podrobnosti nesdělila. Podle stanice BBC brzy ráno vešel do podniku s názvem Café Petticoat muž a hrozil, že se odpálí.

Bulharsko vystrašil záhadný dron s výbušninou. Likvidovat ho musela speciální jednotka

V bulharském černomořském letovisku Tjulenovo našli dron s výbušninou. Ministerstvo obrany vyslalo na místo zvláštní jednotku, aby bezpilotní letoun zkontrolovala a deaktivovala, napsala v pondělí agentura Reuters. Podle agentury AFP nebylo možné zbraň přepravit, a vojáci ji zničili na místě. Tjulenovo se nachází asi 70 kilometrů jižně od hranic s Rumunskem, které je stejně jako Bulharsko členem NATO a zároveň sousedí s Ukrajinou. Ta se od loňského února brání ruské vojenské agresi.

Exploze v Aši: Muž měl odpálit výbušninu na policejním autě. Skončil ve vazbě

Policisté v Karlovarském kraji se zabývají závažným případem. Čtyřicetiletý muž měl ve čtvrtek na parkovišti v Aši odpálit podomácku vyrobenou výbušninu připevněnou na jednom z policejních aut. Exploze poškodila kapotu vozu, čelní sklo i motor. V autě naštěstí nikdo neseděl. Díky rychlému zásahu hasičů se požár nerozšířil na další vozy. Policisté zadrželi podezřelého asi hodinu po výbuchu. Muž je nyní ve vazbě.

Miny na zvířatech či ukryté do těl padlých. Zákeřné výbušné pasti ohrožují miliony Ukrajinců

Z Ukrajiny se stalo nejzaminovanější území světa, vyplývá ze zprávy nevládní organizace Globsec, která byla vydána koncem dubna. Proti Rusy nastraženým pastím se obráncům jen těžko bojuje. Okupanti jsou totiž velmi vynalézaví, výbušná zařízení instalují na zvířata, do těl padlých či na veřejně přístupná místa. S prosbou o pomoc se tak Ukrajinci obrací na zahraniční partnery, zejména Ázerbájdžán, který má s minovým terorismem a následným odminováním bohaté zkušenosti.

Hrůzný plán vraždícího studenta z Pardubicka. Policie u něj našla i bomby s pohybovými čidly

Devatenáctiletý student měl na chrudimském internátu připraveno několik dalších bomb, dokonce s pohybovými čidly. Tyto informace měli podle redakce Krimi zpráv CNN Prima NEWS při vyšetřování získat pardubičtí kriminalisté. Ti nadále šetří jeden z nejzávažnějších případů loňského roku: nastražení výbušného systému maturantem střední školy v Pardubicích s následnou vraždou kolemjdoucího a sebevraždou.

Sabotáže v Rusku řídí CIA, tvrdí americký novinář. Když bude třeba, zaútočí prý i v Moskvě

Americká Ústřední zpravodajská služba (CIA) organizuje a řídí sabotáže přímo na ruském území. Alespoň to tvrdí s odkazem hned na několik nejmenovaných zdrojů z vojenského a špionážního prostředí americký novinář Jack Murphy. CIA něco takového striktně odmítá. Podle Murphyho je to ale logické a ve svém obsáhlém textu rozkrývá, jak Američané za pomoci další špionážní služby údajně koordinují útoky na sklady zbraní, paliv i infrastrukturu hluboko v srdci Ruska.