CNN Prima News výbušnina

výbušnina

Výpis příspěvků ke štítku „výbušnina“

Miny na zvířatech či ukryté do těl padlých. Zákeřné výbušné pasti ohrožují miliony Ukrajinců

14. května 2023 06:05

Z Ukrajiny se stalo nejzaminovanější území světa, vyplývá ze zprávy nevládní organizace Globsec, která byla vydána koncem dubna. Proti Rusy nastraženým pastím se obráncům jen těžko bojuje. Okupanti jsou totiž velmi vynalézaví, výbušná zařízení instalují na zvířata, do těl padlých či na veřejně přístupná místa. S prosbou o pomoc se tak Ukrajinci obrací na zahraniční partnery, zejména Ázerbájdžán, který má s minovým terorismem a následným odminováním bohaté zkušenosti.

Hrůzný plán vraždícího studenta z Pardubicka. Policie u něj našla i bomby s pohybovými čidly

8. ledna 2023 05:43

Devatenáctiletý student měl na chrudimském internátu připraveno několik dalších bomb, dokonce s pohybovými čidly. Tyto informace měli podle redakce Krimi zpráv CNN Prima NEWS při vyšetřování získat pardubičtí kriminalisté. Ti nadále šetří jeden z nejzávažnějších případů loňského roku: nastražení výbušného systému maturantem střední školy v Pardubicích s následnou vraždou kolemjdoucího a sebevraždou.

Sabotáže v Rusku řídí CIA, tvrdí americký novinář. Když bude třeba, zaútočí prý i v Moskvě

27. prosince 2022 06:07

Americká Ústřední zpravodajská služba (CIA) organizuje a řídí sabotáže přímo na ruském území. Alespoň to tvrdí s odkazem hned na několik nejmenovaných zdrojů z vojenského a špionážního prostředí americký novinář Jack Murphy. CIA něco takového striktně odmítá. Podle Murphyho je to ale logické a ve svém obsáhlém textu rozkrývá, jak Američané za pomoci další špionážní služby údajně koordinují útoky na sklady zbraní, paliv i infrastrukturu hluboko v srdci Ruska.

Brutální exploze: Rusové usnuli v zákopu. Dron shodil bombu jednomu z nich skoro do klína

22. listopadu 2022 08:44

Rusové se nadále snaží dosáhnout postupu na území centrálního Donbasu. V posledních týdnech se na sociálních sítích objevuje mnoho krvavých záběrů především z okolí Bachmutu, na nichž ukrajinské bezpilotní letouny pomocí bomb masakrují bezmocné okupanty. Velmi činná je v tomto ohledu ukrajinská 30. mechanizovaná brigáda, která videa svých útoků zveřejňuje na sociální síti. Obzvlášť brutální záběry se na Facebooku objevily začátkem týdne, jejich pravost nelze v době válečného konfliktu nezávisle ověřit.

Rusy překvapila nášlapná mina, ukazují brutální záběry. Naučte se bojovat, vzkazuje Kyjev

11. října 2022 09:07

Na sociálních sítích se objevilo další video, které zachycuje brutalitu bojů na Ukrajině. Skupinka ruských okupantů měla narazit na nášlapnou minu. Následovala mohutná exploze, kterou pravděpodobně nikdo z vojáků nepřežil. K záběrům se později vyjádřilo i ukrajinské ministerstvo obrany a neodpustilo si rýpnutí do ruského agresora. Pravost záběrů nelze v době konfliktu nezávisle ověřit.

Ukrajinci si divadlo v Mariupolu odpálili sami. Nanosili tam výbušniny, tvrdí separatisté

23. července 2022 12:48

Ukrajinci údajně navezli výbušniny do mariupolského divadla několik dní před ruským ostřelováním. S tímto tvrzením přišli luhanští separatisté, kteří bojují po boku Rusů. Podle nich navíc k explozi, při které mělo zahynout několik set lidí, mělo dojít zevnitř a Ukrajinci si tak za něj můžou sami. S podobnými obviněními přichází ruská i separatistická propaganda velmi často, málokdy je ovšem podloží věrohodnými důkazy.

Русские боятся сюрприза от ВСУ. Они создают опасную ситуацию на АЭС, сообщают украинцы

22. července 2022 13:33

Русские военные якобы пытаются получить доступ к машинным отделениям в энергоблоках Запорожской атомной электростанции, чтобы разместить там свою военную технику и оружие. По данным УНИАН это утверждает украинская компания Энергоатом, которая обслуживает украинские АЭС.

Bizarní video z bojiště: Ruský voják vykonával potřebu. Zaútočil na něj dron Ukrajinců

26. června 2022 15:36

Po sociálních sítích kolují další záběry z bojů na Ukrajině. Na jednom z nich je vidět ruský voják, který v neobydlené oblasti zřejmě vykonával potřebu. Během toho na něj ale bezpilotní letoun ovládaný ukrajinskou armádou svrhnul výbušninu. Exploze byla tak silná, že okupant doslova ztratil půdu pod nohama. Autentičnost záběrů není možné v průběhu válečného konfliktu nezávisle ověřit.

Záběry ničivého útoku Ukrajinců oblétly svět: Na ruský tank svrhli výbušninu, ten explodoval

16. května 2022 14:14

Internetem se šíří nové záběry z bojů na východě Ukrajiny. Na jednom z videí je vidět ruský tank, na který nedaleko Izjumu zaútočil dron ukrajinské armády. Poslední svržená výbušnina prošla až do vnitřní části obrněnce a způsobila masivní explozi. Z ruského stroje nezbylo prakticky nic. Autentičnost záběrů není možné v průběhu válečného konfliktu nezávisle ověřit.