reklama

Vydrží útok samopalem a zloději dá elektrický šok. V USA postavili obrněný pick-up

Firma AddArmor vybavila velký pick-up i stroboskopy a sirénou.
Zdroj: FORD

Americká společnost AddArmor představila obrněnou variantu výkonného pick-upu Hennessey VelociRaptor Fordu F-150. Vozidlo dostalo ochranu ze speciálního materiálu, který vydrží střelbu ze samopalu. Navíc má též detektor výbušnin i kliky s elektrošokem. Upravený stroj stojí čtyři miliony korun.

reklama

Mezi obrněnými vozy pro náročné podnikatele, politiky nebo diktátory se nejčastěji objevují limuzíny či velká SUV. Americká společnost AddArmor se ale rozhodla, že nabídne bezpečnostní úpravy pro pick-upy. Do svého brnění proto oblékla model Hennessey VelociRaptor, což je extrémně výkonná verze nejprodávanější amerického vozu Fordu F-150.

/ fotografií

Automobil používá ochranu z látky zvané Dyneema, což je polyethylenové vlákno, které vyrábí nizozemská společnost. Pláty z tohoto materiálu mají být v ochraně patnáctkrát účinnější než ocel a o 40 procent víc než kevlar. Vozidlo by díky tomu mělo bez potíží přečkat dávku ze samopalu AK-47 Kalašnikov nebo útok menší výbušninou.

Na kliku raději nesahejte

Pokud by chtěl do kabiny vozu vtrhnout zloděj, měly by ho odradit kliky, které jsou schopné dát útočníkovi elektrický šok. Proti napadení se lze bránit i sirénou. VelociRaptor dostal také zařízení pro detekci výbušnin, záložní baterii, komunikační systém, výstražná světla a pneumatiky typu run-flat se kterými lze v případě jejich prostřelení ujíždět rychlostí až 80 kilometrů v hodině.

Auto má také posílené brzdy, jež si musí poradit s vyšší hmotnostní pick-upu. Problém s kilogramy mít ale rozhodně nebude 3,5litrový benzinový šestiválec, který společnost Hennessey naladila na výkon rovných 600 koní. Díky němu auto zvládne akcelerovat z nuly na 96 km/h za 4,2 sekundy.

Upravený pick-up ale samozřejmě nepatří k levným. Už model Hennessey VelociRaptor vyjde na 155 tisíc dolarů, dalších 30 tisíc je potřeba počítat na jeho brnění. Celkem tak obrněný „mastodont“ vyjde v přepočtu na čtyři miliony korun.

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Volby 2021

Bookmakeři: Vítězství ve volbách ANO neobhájí. Favoritem na post premiéra je Bartoš

Bookmakeři: Vítězství ve volbách ANO neobhájí. Favoritem na post premiéra je Bartoš

V podzimních volbách do Sněmovny podle bookmakerů hnutí ANO vítězství neobhájí. Na tuto variantu je aktuálně kurz 1,46:1, na výhru se dá sázet v kurzu 2,5:1. Největším favoritem na příštího premiéra je předseda Pirátů Ivan Bartoš (1,9:1) před současným předsedou vlády Andrejem Babišem (ANO, 2,5:1). Sázkaři se zatím mírně přiklánějí k vítězství ANO, nejvyšší sázka je 300 000 korun. Mezi dalšími kandidáty jsou i šéf ODS Petr Fiala či bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula. Vyplývá to z vyjádření zástupců sázkových kanceláří.

Příběhy z první linie

Umírat tolik lidí jsem ještě neviděl. Děsím se, co přijde, říká záchranář z Plzeňska

Umírat tolik lidí jsem ještě neviděl. Děsím se, co přijde, říká záchranář z Plzeňska

Nikdy mu před očima neumíralo tolik lidí, jako právě teď. Covidová pandemie pořádně zamávala i se životem záchranáře z Rokycan, který vedle směn v sanitce pomáhá též na urgentním příjmu v plzeňské nemocnici a na ARO jednoho ze západočeských špitálů. V dalším z Příběhů první linie na CNN Prima NEWS anonymně vypráví, jak si člověk zvyká na smrt kolem sebe. Mluví o bezmezné únavě. I o tom, že brečí jak pacienti, tak zdravotníci.

Vydržme šest měsíců, vyzývá Zeman. Lehce dementní odmítači očkování změní názor
Zeman potvrdil vládní rošádu Běhounka za Blatného. Prozradil také, kdo nahradí Petříčka
reklama
reklama
Zavření okresů prezident Zeman vítá. Ať jsou vojáci při kontrolách přísní, vyzývá

Partie

Domácí zpravodajství

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích
Češi mění názor na esport, těší gamera T9Lakyho. Hru FIFA občas psychicky nedáváte
Další články
reklama
reklama