SUV

Výpis příspěvků ke štítku „SUV“

Děsivá nehoda na Královéhradecku. Řidič SUV vjel přímo pod kola kamionu, čelní srážku nepřežil

14. listopadu 2022 10:10

Na Královéhradecku se v pondělí časně ráno srazilo osobní auto s nákladním vozem. Řidič SUV čelní střet s kamionem nepřežil. Nehoda se odehrála krátce po třetí hodině ranní na rovném přehledném úseku silnice I/11 za obcí Lovčice ve směru na Prahu. Na místo se ihned sjelo několik hasičských jednotek z Královéhradecka, ale i ze stanic Nymburk a Poděbrady.

Ford Mustang Mach-E GT: Navodí stav beztíže, vrcholná verze obstála na eco-rally

27. října 2022 18:20

Ford Mustang patří k tomu nejlepšímu, co si lze aktuálně na trhu elektroaut vybrat. Kdo by ještě před pár lety řekl, že podobná věta může vůbec kdy být reálná? Jistě, jedná se o model Mach-E, který navíc spadá do kategorie SUV, takže s tradičním automobilovým hřebcem je společný tak možná název a určité designové prvky, ale je dobře, že když už se Ford do podobného rizika pustil, vyrobil dobré elektroauto. A ve verzi GT i nadpozemsky rychlé.

TEST: Osmiválcový Range Rover je vrcholným dílem automobilového inženýrství

23. října 2022 20:30

Největší a nejlepší „esúvéčko“ moderních dějin loni dospělo do své další generace, jízda s ním je stále nadoblačná. Koncern Jaguar Land Rover sice vyrábí spoustu zajímavých luxusních aut včetně vyhlášených limuzín z Coventry, jenže nad tím vším ční právě Range Rover a rád loví také mezi německými premianty. Nelze se divit.

Tajemná Putinova automobilka Aurus představuje luxusní SUV. Má konkurovat Rolls-Roycu

30. září 2022 16:16

Tajemná Putinova automobilka Aurus vydává světu další důkaz o své schopnosti konkurovat Rolls-Roycu či Maybachu. Alespoň tak to prezentuje. Obří SUV Komendant (velitel) přichází na trh v době, kdy ze strany EU, USA a dalších zemí platí vůči Rusku embargo na dovoz luxusních automobilů. Zda bude Aurus nový model skutečně schopen vyrábět a zda o něj bude mezi oligarchy zájem, je však ve hvězdách. U stávající limuzíny Senat se mu totiž dlouhodobě nedaří ani jedno.

Nové Ferrari Purosangue: Čtyřdveřák, do kterého se nastupuje jako do skříně

14. září 2022 21:30

Dlouho očekávaná novinka z Maranella cílí na zájemce o SUV, svými vlastnostmi a konstrukcí však tuto škatulku dalece přesahuje. Porsche, Lamborghini, Maserati, Aston Martin... Ti všichni už robustní zvýšený vůz pro čtyři až pět lidí v nabídce dávno mají, Ferrari však dosud odolávalo. Jednoduše nemělo takovou šarádu zapotřebí. Pragmatické důvody však nakonec přece jen zvítězily. Velký vůz s atmosférickým V12 bude podle všeho velmi nedostatkovým zbožím.