SUV

Výpis příspěvků ke štítku „SUV“

Nejdražší a největší Kia v Evropě má jen jednu chybu. Řidiče přivádí k šílenství

Automobilka Kia byla odjakživa brána za ryze mainstreamovou. Soustředila se tedy primárně na cenově dostupná auta se slušnou výbavou a jednoduchými motory. Všechno ale změnil příchod elektromobility, se kterou se jihokorejský výrobce katapultoval na samotný vrchol hory „ElektrOlymp". Svými technologiemi najednou předhání i vozy z prémiových segmentů. A důkazem toho je i poslední zelený přírůstek v podobě obřího elektrického SUV EV9. Co všechno umí?

Praha chystá revoluci v pravidlech parkování. Ať si majitelé větších aut připlatí, říká Hřib

Piráti chtějí do ceny parkovného v hlavním městě Praze promítnout rozměry vozů a auta v ceníku rozdělit do tří kategorií, sdělil CNN Prima NEWS náměstek pro dopravu Zdeněk Hřib (Piráti). Tématu by se chtěli věnovat ještě v tomto volebním období. Podle Ondřeje Prokopa (ANO) z dopravního výboru není třeba znevýhodňovat o něco auta, zaměřil by se pouze na dodávky, přívěsy či nákladní vozy.

Mezi nejprodávanějšími auty za rok 2023 je sedm škodovek. Dařilo se MG i Tesle

I přes řadu nepříjemných událostí, které loňský rok doprovázely, se českému trhu s novými auty dařilo. Zejména pak těmi hybridními, jejichž prodej vzrostl o 42,5 procenta. Meziročně si opět polepšily také elektromobily a segment SUV. U značek se žádné velké překvapení nekoná, stále dominuje mladoboleslavská Škoda, která v desítce nejúspěšnějších modelů má hned sedm zástupců. Kdo se tuzemské automobilce nejvíce přiblížil?

Nový Renault Espace je i s hybridem levnější než Kodiaq. Místa má na rozdávání

Renault Espace je považován za průkopníka velkoprostorových vozů typu MPV. První generace sjela z výrobní linky už v roce 1984 a doslova pobláznila celý svět. Od té doby se na trhu prostřídal už v dalších čtyřech vydáních a prodalo se ho více než 1,3 milionu kusů. Na úspěchy svých předchůdců se nyní pokusí navázat také šestá generace, která je od základu jiná. Jde totiž o stylové SUV s hybridním pohonem, nikoliv o MPV s naftovým motorem. Může vůbec uspět? To jsme zjišťovali během prvních jízd po českých silnicích.