CNN Prima News výjimečný trest

výjimečný trest

Výpis příspěvků ke štítku „výjimečný trest“

Seniorku zabalil do igelitu a nechal ji udusit. Muž dostal od ústeckého soudu výjimečný trest

7. listopadu 2022 12:38

Ústecký krajský soud v pondělí poslal za vraždu ženy v Chomutově Martina Holuba na 26 let do vězení. Muž podle soudu svou spolubydlící omámil, svázal, zabalil a ukryl na balkon, žena se udusila. Čtyřiadvacetiletý Holub u soudu řekl, že svého činu lituje. Soud mu uložil souhrnný trest za vraždu, vydírání a nedovolenou výrobu a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Státní zástupce Vladimír Jan navrhoval muži výjimečný trest 27 let.

Porodila a dítě hodila do kontejneru. Asi bych to udělala jinak, řekla u soudu žena z Pardubic

31. října 2022 17:04

Žena, která měla v Pardubicích začátkem ledna vyhodit svou novorozenou holčičku do kontejneru na směsný odpad, stanula v pondělí poprvé před pardubickým krajským soudem za pokus vraždy. Trojnásobná matka pocházela ze zajištěného prostředí, přesto zvolila možnost, že se dítěte po porodu zbaví. Nic jiného ji prý v tu chvíli nenapadlo.

Měl ubít muže nářadím a poté ho zapálit v autě. Brněnský boxer dostal výjimečný trest 23 let

18. října 2022 14:23

Krajský soud v Brně za vraždu a další skutky v úterý uložil třicetiletému Alainu Banongovi výjimečný trest 23 let vězení. Loni v Brně ubil jiného muže nářadím, poté ho zapálil v autě. Rozsudek není pravomocný, žalobce i obhájce si ponechali lhůtu pro možnost odvolání.Muž se k části doznal, vypověděl ale, že byl pod vlivem drog. Část skutku si ani nepamatoval a dozvěděl se o něm ze spisu. Žalobce žádal výjimečný trest minimálně 25 let.

Bezdomovec v Třinci chtěl zapálit další dva, měli spory. Hrozí mu výjimečný trest

6. května 2022 12:34

Kriminalisté obvinili z pokusu o vraždu dvaapadesátiletého bezdomovce, který se v minulém týdnu pokusil v Třinci na Frýdecko-Místecku zapálit další dva lidi bez domova. Řešit tak chtěl osobní spory. Muži hrozí 15 až 20 let vězení nebo výjimečný trest. Soud už rozhodl o vzetí obviněného do vazby. Novináře o tom dnes informovala policejní mluvčí Soňa Štětínská.

Na Havlíčkobrodsku mělo dojít k brutální vraždě. 18letému mladíkovi hrozí výjimečný trest

19. března 2022 13:51

Policie na Vysočině obvinila osmnáctiletého mladíka z vraždy třiadvacetiletého muže, která se stala v noci na pátek na Havlíčkobrodsku, řekla mluvčí policie Dana Čírtková. Bližší okolnosti případu podle ní bude policie sdělovat až v pondělí. Obviněnému mladíkovi hrozí 15 až 20 let vězení, případně výjimečný trest.

Kvůli vile měl zabít seniory a jejich těla hodit do přehrady. Dostal výjimečný trest

18. března 2022 11:07
Aktualizováno

Za vraždu majitelky pražské vily a jejího druha uložil soud v Pardubicích Tomášovi F. výjimečný trest. Ve vězení si odsedí 25 let. Právě on podle verdiktu dvojici zabil na chatě ve Velké Pasece na Havlíčkobrodsku a těla pak hodil do přehrady Švihov. Spolu s partnerem Jiřím N. se chtěli nemovitosti zmocnit podvodem. Rozsudek není pravomocný, obhájce Tomáše F. se na místě odvolal. Státní zástupkyně si ponechala lhůtu na případné odvolání.

Udusil těhotnou ženu pytlem od briket. Za vraždu dostal Pavel Brož 26 let vězení

21. ledna 2022 12:12
Aktualizováno

Za vraždu těhotné ženy v Netolicích na Prachaticku soud poslal Pavla Brože na 26 let do vězení. Krajský soud v Českých Budějovicích Brožovi určil vězení se zvýšenou ostrahou. Státní zástupce navrhnul výjimečný trest na horní hranici sazby. Brož už jednu vraždu spáchal v roce 2006. Obhájkyně navrhovala zprostit Brože obžaloby v plném rozsahu, pro nepřímé důkazy. Proti rozsudku se odvolala.