CNN Prima News výjimečný trest

výjimečný trest

Výpis příspěvků ke štítku „výjimečný trest“

Vzrušuje ho utrpení. Před soudem stojí muž, který v Plzni znásilnil a chtěl zavraždit dívku

U Krajského soudu v Plzni zazněly ve čtvrtek závěrečné řeči v případu znásilnění, pohlavního zneužití a pokusu o vraždu. Brutálního činu se měl minulý rok v Plzni dopustit teprve devatenáctiletý mladík. Podle obžaloby svou oběť spoutal lepicí páskou, znásilnil, bodl několikrát do krku a nakonec zabalil do pytle a shodil ze srázu. Zatímco státní zástupce požaduje 18letý trest za mřížemi, obhájce navrhuje mírnější verdikt.

Obviněný muž z Teplic měl k vraždě mladé ženy použít nůž a sekeru. Soud ho poslal do vazby

Okresní soud v Teplicích v úterý dopoledne poslal do vazby 36letého Tomáše H., kterého policisté obvinili z nedělní vraždy ženy v Teplicích v komunitě narkomanů a lidí bez domova. Podle informací redakce CNN Prima NEWS měl obviněný mladou bezdomovkyni pobodat nožem a škrtit ji, následně do ní i sekat sekerou. Poté se snažil ukrýt tělo do popelnice. Za brutální zabití mu hrozí až výjimečný trest.

Svou tetu uškrtil a kleštěmi vytrhl zuby, rozhodl soud v Liberci. Muž dostal výjimečný trest

Krajský soud v Liberci ve středu uložil výjimečný trest 25 let vězení dvaapadesátiletému muži, který zavraždil svoji pětasedmdesátiletou tetu. Před půl rokem ji Tomáš Páv uškrtil v jejím bytě v Jablonci nad Nisou, poté jí kleštěmi vytrhl několik předních zubů ze žlutého kovu a ukradl šperky, za něž dostal zhruba 7 300 korun. Rozsudek není pravomocný, obžalovaný na vyhlášení nepřišel a státní zástupkyně i obhájkyně si ponechaly lhůtu na rozmyšlenou.

Na mrtvoly mám štěstí, hájil se podezřelý z vraždy vrtačkou u Pardubic. Inspiroval ho Castro

Muž, který společně se svou přítelkyní čelí obvinění z brutální vraždy provedené vrtačkou v Libišanech na Pardubicku, vypovídal ve čtvrtek před soudem. Původně se přiznal, ale nyní tvrdí, že v době spáchání činu byl na nákupu. Již bývalí partneři tak své výpovědi otočili proti sobě a shazují vinu jeden na druhého. Obžalovaný se snažil líčení co nejdéle zdržet a pronesl, že bude „klidně mluvit hodiny jako Fidel Castro“.

Za ohnivé peklo v Liberci mu hrozí výjimečný trest, soud na žháře uvalil vazbu

Liberecký soud v pátek poslal do vazby třiatřicetiletého muže z Liberecka, který je podezřelý z pondělního zapálení baru v Liberci. Při požáru utrpělo zranění 15 lidí. Muž je obviněný pro zločin obecného ohrožení a pokusu o vraždu, hrozí mu až výjimečný trest. Novináře o tom informovala státní zástupkyně Iva Plšková. Většina zraněných zůstává v nemocnicích, někteří jsou ve vážném stavu, zjistila ČTK v nemocnicích.

Příbuzní ubodaného chlapce v Hradci promluvili. Útočník má psychickou poruchu a bere drogy

Muž obviněný z vraždy čtrnáctiletého chlapce, k níž došlo na královéhradeckém hlavním nádraží, je podle místních „známá firma“. Má se jednat o uživatele tvrdých drog a v minulosti byl již trestaný. Trpět má zřejmé i schizofrenií. Policisté útočníka dopadli do hodiny od oznámení hrůzného činu. V pátek ho soud poslal do vazby. V případě potvrzení viny mu hrozí až výjimečný trest.

Muž z Uherskohradišťska ubil kamaráda k smrti. Míří do vazby, hrozí mu výjimečný trest

Okresní soud v Uherském Hradišti v pátek poslal do vazby čtyřiatřicetiletého muže, který podle policie ubil o víkendu v opuštěné budově na Uherskohradišťsku svého kamaráda. Byl převezen do vazební věznice, řekl mluvčí soudu Michal Tománek. Kriminalisté muže obvinili z vraždy, v případě prokázáni viny a odsouzení mu hrozí až dvacetileté vězení, případně výjimečný trest.