CNN Prima News vysoké teploty

vysoké teploty

Výpis příspěvků ke štítku „vysoké teploty“

Vedra pohltí i Evropu, varují experti. Dovolené ve Středomoří nahradí Balt a zdraží pojištění

V nadcházejících dekádách lidé zřejmě budou muset radikálně změnit způsob, jakým tráví dovolené v zahraničí. Může za to klimatická změna, píše britský deník The Telegraph. Podle zpravodajského webu budou dovolenkáři nuceni své cesty uzpůsobit rostoucím teplotám ve Středomoří nebo zaplatit více za pojištění. Britové předpovídají i rostoucí oblibu severských zemí či lyžařských středisek, která se přizpůsobují letním návštěvníkům.

Extrémní počasí: Evropu v říjnu zasáhne další silná vlna veder. Teploty překročí i 35 stupňů

Září bylo neobvykle teplé. Některé země zaznamenaly rekordní teploty od začátku měření. Meteorologové ovšem předpovídají, že vedra budou panovat i v říjnu. Nad západní Evropu se totiž znovu rozšíří silná tepelná kupole, která bude pro země pod ní znamenat novou vlnu veder. Na Pyrenejském poloostrově a ve Francii se teploty vrátí ke třicítce, ve Velké Británii bude okolo 20 stupňů. Informují o tom meteorologové na webu Severe Weather Europe.

Extrémní vedra sužují Evropu. Teploty šplhají přes 40 stupňů, země aktivují krizové plány

Středomoří na meteorologických mapách dál září rudou barvou symbolizující vysoké teploty. Ty překročily již tak extrémní údaje z minulého týdne a čeká se další oteplení, vedra nově dorazila na Balkán. Nejvyšší stupeň varování před horkem v pondělí vyhlásilo Srbsko, Severní Makedonie aktivovala krizový plán na sedm nadcházejících dní. V Chorvatsku platí oranžová výstraha, nejvyšší červená bude od úterý ve Splitu. Výstrahy dál platí i ve Španělsku, kde bylo 44 stupňů Celsia. V Aténách teploty mírně klesly na 36 stupňů Celsia a Akropole se opět otevřela turistům v běžných otevíracích hodinách, uvedla agentura BBC.

Vlna veder Kerberos o víkendu rozpálí Česko. Vysoký stupeň výstrahy platí pro polovinu krajů

Vlna veder s označením „Kerberos“ se žene na Česko. Dorazit by dle meteorologů mohla již tento víkend. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) na sobotu dokonce vydal výstrahu, která před vysokými teplotami a nebezpečím vzniku požárů varuje. S vlnou tropických hiců se dosud potýkali ve Francii, Německu, Španělsku, Polsku a zejména v Itálii, kde si již Kerberos vyžádal svou první oběť.

Lékařka: Matka s dítětem v horečce nemůže obíhat lékárny. Vypadl lék, který potřebují všichni

Pediatři, kterým se v posledních dnech plní ordinace malými nemocnými pacienty, řeší problém s chybějícími antibiotiky, ale i léky na bolest a snížení teploty. CNN Prima NEWS oslovila pediatričky Hanu Cabrnochovou a Kristýnu Snášelovou, aby se vyjádřily k aktuální situaci ve svých ordinacích. Podle nich musí rodiče řešit velké komplikace, nebezpečí ale jejich dětem nehrozí.