CNN Prima News vysoké teploty

vysoké teploty

Výpis příspěvků ke štítku „vysoké teploty“

Jakl: Změna klimatu? Musíte lidi strašit, abyste je pak mohli podojit. Expert kroutil hlavou

21. července 2022 17:36

Celou Evropu sužují těžká vedra a v časech covidu a války na Ukrajině opět přichází čas na diskuze o globálním oteplování. „Za posledních 60 let se v České republice posunuly průměrné teploty o dva stupně. Je to dvakrát více než světový průměr,“ uvedl ve vysílání CNN Prima NEWS Ondráš Přibyla, ředitel projektu Fakta o klimatu. Ladislav Jakl z Institutu Václava Klause si nemyslí, že by aktuální situace měla být důvodem k panice.

Peklo na zemi: Ve Walesu padl teplotní rekord. Opalovací krém tam potřebují lidé i prasata

18. července 2022 19:17

Ve Walesu v pondělí padl teplotní rekord. V Gogerddanu ve středozápadní části země teploměr ukázal 35,3 stupně Celsia, čímž překonal dosavadní rekord 35,2 stupně z roku 1990. Na zemědělské Královské velšské přehlídce museli majitelé chránit opalovacími krémy nejen sebe, ale i prasata, píše web stanice BBC. Veterinářské organizace vydávají pokyny, jak chránit ve vedrech domácí mazlíčky.

Další silné bouřky i požáry. Meteorologové vydali nové varování, počasí rozdělí republiku

30. června 2022 09:43

V pátek bude přes území ČR od západu postupovat další studená fronta, po které v sobotu teploty vystoupají maximálně k 25 °C. V pátek se mohou opět vyskytnout velmi silné bouřky s přívalovými srážkami, kroupami a větrem. V neděli bude jasno s teplotami až 29 °C. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Bouřky se silnými dešti a větrem už Česko tento týden zasáhly a rozvodnily některé toky.

Na pólech je až o 40 °C tepleji než je obvyklé. Ohromující, hodnotí anomálii vědci

20. března 2022 15:29

Oblasti u jižního i severního pólu v posledních dnech zažily teploty až o desítky stupňů Celsia nad průměry pro danou roční dobu. Překvapilo to řadu odborníků, informují na konci týdne americká média. Podle agentury AP v pátek údaje z meteorologických stanic na Antarktidě rozmetaly předchozí maxima a pohybovaly se až o 40 stupňů Celsia nad běžnými hodnotami z minulosti. Podobné informace předtím přicházely i z Arktidy, přičemž na obou stranách planety se teploty blížily bodu tání.

Nejteplejší Silvestr od roku 1935. Rekordy padaly v Děčíně i Českých Budějovicích

31. prosince 2021 17:06

Letošní silvestr je nejteplejším v Česku za téměř 90 let. V Děčíně a Českých Budějovicích v pátek meteorologové naměřili 15,3 stupně nad nulou. Vyšší teplota byla 31. prosince zaznamenána naposledy v roce 1935. Tehdy bylo v Hradci Králové 16,3 stupně Celsia, což je zatím nejvyšší silvestrovská teplota v historii měření v Česku.