CNN Prima News vztahy

vztahy

Výpis příspěvků ke štítku „vztahy“

Černochová ze sebe „dělá cíl“ a brání Pekarovou: My holky to nemáme v politice jednoduché

Chci vás všechny požádat o mír, my „holky“ to fakt nemáme v politice ani trochu jednoduché. Na sociálních sítích se takto zastává kritizované předsedkyně TOP 09 Markéty Pekarové Adamové ministryně obrany Jana Černochová (ODS). Situaci, v níž se Pekarová ocitla kvůli návrhu na odvolání ministra školství Mikuláše Beka (STAN), jí Černochová nezávidí, a proto se rozhodla pozornost přesunout na sebe: „Cíl jsem já.“ Podle europoslance Jana Zahradila (ODS) by se Černochová neměla s Pekarovou vůbec srovnávat. „Neměli jsme ji pouštět se sirkami do stohu,“ dodal na účet předsedkyně.

Vstup Ukrajiny do EU je i v zájmu Česka, řekl Steinmeier. Pavel zmínil napojení na Německo

Česko má zájem na prohlubování spolupráce s Německem v energetice, vědě, výzkumu a vývoji, digitalizaci i kybernetické bezpečnosti. Po jednání s německým prezidentem Frankem-Walterem Steinmeierem v Praze to řekl jeho český protějšek Petr Pavel. Německo je podle něj strategickým partnerem. Hlavy států se sešly u příležitosti blížícího se výročí 20 let od vstupu Česka do Evropské unie. Steinmeier uvedl, že rozšíření EU o Ukrajinu, Moldavsko či země západního Balkánu je strategickým zájmem obou zemí.

Fialův projev u Bidena? Směšná a zbytečná slova, to si mohl odpustit, diví se komentátoři

Že jsou podle premiéra Petra Fialy (ODS) vztahy mezi Českem a USA nejlepší v historii? To je směšné, zdůraznil ve vysílání CNN Prima NEWS komentátor Petr Kolář ohledně premiérova výroku při setkání s americkým prezidentem Joem Bidenem. Také komentátor Ondřej Leinert si myslí, že si tento výrok ministerský předseda mohl odpustit. Podle jeho názoru se současná situace nedá srovnávat se vztahy obou zemí v 90. letech.

Meghan čeká od Kate bojující s rakovinou omluvu. Harrymu se teď dobře nespí, říká expert

Princ Harry zřejmě v květnu navštíví Velkou Británii. V rodné zemi by se měl zúčastnit oslav k 10. výročí Invictus Games, jejichž je zakladatelem. Královští experti nicméně předpokládají, že kvůli návratu do Spojeného království se mu nespí lehce. „S manželkou by měli něco udělat, aby uznali obrovské potíže, kterými teď rodina prochází,“ uvedl pro web The Mirror expert na královskou rodinu Tom Quinn. Británií otřásla v nedávné době informace o rakovině princezny Kate.

KOMENTÁŘ: Trampování s kamarády a náramky přátelství aneb Diplomacie podle Petra Fialy

S nejlepšími kamarády Pepou, Mírou a Vaškem máte vyrazit na výlet. Do batohu zabalíte kabanos, lahev Sklepmistra, trampský zpěvník a pečlivě naladíte kytaru. Celou dobu se těšíte na ten krásný okamžik, až si s přáteli sednete k ohni, chytnete se kolem ramen a všichni unisono zanotujete píseň „Když jsem byl mlád, bývala Ascalona nejhezčí osadou, jakou jsem znal“. Protože svornost je přece tak krásná věc. Je. Ale zahraniční politika se podle ní dělat nedá...

Správná komunikace ve firmě je klíčem k úspěchu. Expertka popsala, jakých chyb se vyvarovat

To, že neumíme komunikovat nebo že komunikujeme nedostatečně, je každodenně omílané klišé. Co s tím? Komunikaci můžeme zlepšovat cílenými tréninky. Mnohé firmy své manažery a zaměstnance na takové tréninky posílají, protože komunikaci chápou jako klíč k utváření dobrých vztahů na pracovišti. Tréninkům komunikace se v seminářích společnosti ACE Consulting věnuje lektorka, psycholožka Eva Rakárová.

Kocáb ostře: Pavel se svou minulostí na Hradě a Babiš premiérem? To tam mohl zůstat Husák

Už před volbami jsem byl proti tomu, aby se stal Petr Pavel prezidentem. I dnes má základní výhrada, že na Hradě neměl být bývalý komunista, přetrvává. A kdyby se na post premiéra znovu dostal Andrej Babiš (ANO), což není vůbec vyloučené, tam kam jsme se to dostali? To tam rovnou mohl zůstat sedět Gustav Husák. V pořadu K věci na CNN Prima NEWS to uvedl bývalý ministr pro lidská práva a hudebník Michael Kocáb. Zároveň mu však některé Pavlovy kroky imponují a hodnotí je „střízlivě“.