CNN Prima News Werder Brémy

Werder Brémy

Výpis příspěvků ke štítku „Werder Brémy“

Lewandowski překonal rekord, dlouholetý účastník bundesligy se dvěma Čechy sestupuje

22. května 2021 18:11

Drama až do poslední minuty nabídl závěr aktuálního ročníku německé fotbalové Bundesligy. Polský útočník Robert Lewandowski ve službách Bayernu Mnichov totiž v 90. minutě vstřelil 41. gól v sezoně, čímže překonal téměř 50 let starý počin legendárního Gerda Müllera. Poslední kolo navíc rozhodlo o tom, že z elitní soutěže sestupují Werder Brémy, kde hrají i dva Češi Jiří Pavlenka a Theodor Gebre Selassie. Brémy působily v první lize nepřetržitě dlouhých 40 let.

Bizarní moment: Spoluhráče Pavlenky skolila dělovka, na zemi ho míč trefil ještě dvakrát

27. dubna 2021 07:55

Neuvěřitelný moment se odehrál v zápase německé bundesligy mezi Unionem Berlín a Werderem Brémy. Hostující obránce Friedl schytal během necelých 10 vteřin tři bolestivé zásahy míčem. Kalich hořkosti si navíc vypil až do dna. Ani jeho sebeobětování nakonec nezabránilo porážce. Friedlovi tak zbyly do slova a do písmene jen oči pro pláč.

Já v reprezentaci? Chtěl jsem ukázat, že to není nic divného, říká Gebre Selassie

24. prosince 2020 13:04

Ty jo, tak jestli tady vydržím po celou dobu smlouvy, bude to něco. Takové myšlenky se honily v hlavě fotbalisty Theodora Gebre Selassieho při příchodu do bundesligového Werderu Brémy v létě 2012. Nakonec je z toho velký nadplán. Bývalý český reprezentant se stal bez nadsázky legendou německého klubu, která za něj odehrála v nejvyšší soutěži 250 zápasů, což se v tomto týmu z cizinců povedlo pouze Claudiovi Pizarrovi.