CNN Prima News Wimbledon

Wimbledon

Výpis příspěvků ke štítku „Wimbledon“

Revoluce na Wimbledonu. Tenistky už nemusí být celé v bílém, kvůli menstruaci

8. listopadu 2022 22:00

Jestli se v nějakém sportu mají ctít pravidla a slušnost, pak v tenise. Vztek v podobě házení raketou či nadávek je trestán varováním, případně odečtením fiftýnu. Speciální událostí je pak Wimbledon, který po hráčích a hráčkách požaduje speciální dress code – kompletně bílý úbor. Ženské tenistky by ale brzy měly vybírat z pestřejšího „šatníku“. Vedení travnatého grandslamu je pro změnu kvůli sílícím hlasům kritiček. Ty tvrdí, že během menstruace může být pro dámy z kurtů značně nepříjemné hrát před zraky celého světa ve světlém oblečení.

Federer se loučil v slzách: Byla to úžasná cesta, nic bych v kariéře nezměnil

24. září 2022 09:42

Tenisový fenomén a vítěz 20 grandslamových titulů Roger Federer prožil dojemné loučení se sportovní kariérou. Jednačtyřicetiletý Švýcar se v závěrečné čtyřhře úvodního dne Laver Cupu vítězství nedočkal, s Rafaelem Nadalem podlehli americké dvojici Jack Sock, Frances Tiafoe 6:4, 6:7, 9:11. Po utkání se ale se španělským spoluhráčem neubránili slzám, ne však z prohry v zápase.

Senzační výhra. Krejčíková se Siniakovou ovládly US Open a slaví kariérní Grand Slam

11. září 2022 21:40

Tenistky Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková triumfovaly ve čtyřhře na US Open a zkompletovaly grandslamovou sbírku úspěchů. Olympijské vítězky z Tokia otočily na betonových dvorcích v New Yorku finále proti domácímu páru Caty McNallyová, Taylor Townsendová a za více než dvě hodiny vyhrály 3:6, 7:5, 6:1. Po dvou titulech ve Wimbledonu, French Open a letošnímu vítězství na Australian Open získaly čtvrtou odlišnou trofej z turnajů velké čtyřky.

Měl v hlavě sebevraždu, teď Kyrgios zazářil. Přesto mu McEnroe radí oživit Freuda

15. července 2022 23:57

Jedni Nicka Kyrgiose milují, druzí nesnáší. Zlatý střed spíš neexistuje. Australský tenista má pověst bouřliváka, se kterým to žádný umpirový rozhodčí nemá lehké. Prudkou povahu ukázal i na Wimbledonu, tentokrát k ní přidal ale ještě pořádnou porci umu a poprvé v kariéře si zahrál grandslamové finále. Navzdory porážce to je pro něj obrovský úspěch. Před třemi lety přitom uvažoval nejen nad koncem kariéry, hlavou se mu honily i sebevražedné myšlenky.

Novak není ikona antivaxerů, zlobila se Djokovičova žena. Vysvětlila jeho důvody

15. července 2022 11:27

Minulou neděli Novak Djokovič dosáhl na 21. grandslam v kariéře. Normálně by pro něj zanedlouho přišla šance přidat velkou trofej číslo 22, jenže na US Open – pokud se nic nezmění – srbský tenista hrát nemůže. Stále není očkovaný proti onemocnění COVID-19, což mu coby cizinci brání v cestě do Spojených států. V očích mnoha lidí se stal antivaxerskou ikonou. To však jeho manželka Jelena odmítá akceptovat.

Rusko tu ani příští rok nechceme. Wimbledon zvažuje navzdory velkému pobouření další zákaz

14. července 2022 06:59

Ironií osudu se stalo, že letošní Wimbledon, ze kterého byli kvůli válce na Ukrajině vyškrtnuti ruští hráči, vyhrála tenistka narozená v Moskvě Jelena Rybakinová. Pokud by chtěl nejslavnější turnaj v příštím roce opanovat mezi muži například Daniil Medveděv – světová jednička – bude se muset zřejmě také poohlížet po změně občanství. Pořadatelé travnatého grandslamu totiž zvažují, že zákaz aplikují i v sezoně 2022.