CNN Prima News záchrana

záchrana

Výpis příspěvků ke štítku „záchrana“

Dva Češi uvázli na nejvyšší hoře Rakouska. Záchrana zatím není kvůli větru možná

Dva čeští horolezci uvázli v nadmořské výšce 3 200 metrů na nejvyšší rakouské hoře Grossglockner. Kvůli větru pro ně bude moci vyrazit záchranný vrtulník pravděpodobně až v úterý, informovala v pondělí agentura APA s odvoláním na policii. Muži ve věku 25 a 39 let volali na tísňovou linku v neděli večer a uvedli, že je na severní stěně hory zranil padající kámen, ale dokázali se dostat k bivaku.

Drama ve Slovinsku: Turisty uvěznila v jeskyni velká voda. Na svobodu se dostanou za pár dnů

V krasové jeskyni ve Slovinsku kvůli stoupající hladině podzemní vody po silných deštích uvízlo pět lidí, uvedla v neděli agentura STA. Tři návštěvníci z jedné rodiny a dva jejich průvodci jsou od soboty uvězněni v jeskyni Križna jama v oblasti slovinského Krasu poblíž města Cerknica. Na záchranné operaci se podílí 35 jeskyňářů a 11 hasičů, uvedla agentura AP.

Život v Rumunsku zasvětil péči o psy, teď Florin čelí kruté nemoci. Stát na léčbu nepřispěje

Florin celý svůj život věnoval záchraně a péči o stovky opuštěných psů v Rumunsku. Společně s manželkou Laurou provozují soukromý azyl, kde poskytují útočiště 380 psům. Nyní však potřebuje pomoc právě Florin, který bojuje se zákeřnou nemocí – mnohočetným myelomem. Rumunský zdravotnický systém mu na finančně nákladnou léčbu nepřispěje, a tak kamarádka Šárka založila sbírku na platformě Znesnáze21.

Konec 17 dnů hrůzy: Indičtí záchranáři vysvobodili dělníky ze zavaleného tunelu v Himálaji

Indickým záchranářům se podařilo vytáhnout všech 41 dělníků, kteří před více než dvěma týdny uvázli v zasypaném silničním tunelu, informovala agentura Reuters s odkazem na místní úřady. Jen před několika hodinami záchranáři dokončili šachtu ke skupině, která pod zemí strávila 17 dní. Záchranáři pak dělníky vytáhli na nosítkách ocelovým potrubím o průměru 90 centimetrů.