CNN Prima News železnice

železnice

Výpis příspěvků ke štítku „železnice“

Vlak ze Šumavy se proměnil v pekelný skleník, lidé za utrpení dostali 30 Kč. ČD situace mrzí

V noční můru se pro cestující proměnila v srpnu jízda vlakem Českých drah. Během výletu z Českého Krumlova do Prahy v kupé, kde cestoval pan Karel s rodinou, nefungovala klimatizace a nešlo otevřít okno. Syn jeho partnerky měl kvůli úmornému vedru ve vlaku dokonce zkolabovat. Nabídnutá kompenzace národním dopravcem v podobě 30 korun je následně zaskočila. O případu informoval web TN.cz. Nepříjemnosti ve vlaku IC 534 potvrdila i mluvčí Českých drah Vanda Rajnochová, která zároveň osvětlila, jak v takových případech postupovat.

Pomalá železniční pevnost dynastie Kimů. Vlak diktátorů nabízí ochranu i luxus

Starý zelený vlak s až dvaceti vagóny, který kvůli jeho pancéřování jen tak něco nezastaví. Řeč je o železniční soupravě, kterou podle všeho už desítky let využívá diktátorská dynastie Kimů ze Severní Koreje. Tímto vlakem právě nyní přicestoval současný vládce KLDR Kim Čong-un do Ruska. Oblíbený dopravní prostředek Kimů nabízí nejen ochranu, ale údajně i mimořádný luxus.

Žhářské útoky zastavily vlakové spoje v Německu. Bojujeme proti kapitalismu, tvrdí extremisté

Po sabotážích na železniční infrastruktuře nevyjelo mnoho dálkových spojů mezi Hamburkem a Berlínem. Vyšetřovatelé předpokládají, že za nimi je „politický“ motiv, uvedla v pátek policie v Hamburku podle agentury DPA. Na levicovém extremistickém webu totiž útočníci akci odůvodňují „bojem proti kapitalismu“, napsal deník Bild. Do brzkého odpoledne bylo zcela zrušeno 11 spojů, dalších 19 částečně a desítky dalších nabraly velké zpoždění, uvedla DPA. Provoz má být obnoven až v sobotu ráno.

OBRAZEM: Vlakem na letiště do konce desetiletí. Některé úseky železnice se však zpožďují

Výstavba dráhy na letiště je v plném proudu, jak lze aktuálně pozorovat například v úseku mezi Bubny a novou zastávkou Výstaviště. Přestože si Správa železnic i ministerstvo dopravy postup prací pochvalují, harmonogram výstavby některých úseků moderního spojení se posouvá. Aktuálně tedy neplatí dříve avizovaný termín celkového dokončení v roce 2029, ale počítá se s termínem 2030. Největší výzvou totiž bude vyhloubení tunelu mezi nádražími Praha-Dejvice a Praha-Veleslavín.

Novotného boj proti neukázněným chodcům. V Řeporyjích instaloval „hřbitov“ pomníků

V okolí železničního přejezdu v pražských Řeporyjích se objevily pomníčky lidí, které měl v minulosti na místě usmrtit projíždějící vlak. Tamní starosta Pavel Novotný (ODS) se tímto způsobem snaží přesvědčit lidi, aby přejezd nepřecházeli v době, kdy jsou spuštěné závory a bliká červené světlo. „Co profackovat doma děti a nechodit na červenou? Za ty životy to stojí,“ uvedl rázný komunální politik na sociálních sítích.

Černý den na železnici: Na kolejích zemřel muž, málem se srazily dva vlaky, další smetl auto

V pražských Dolních Počernicích srazil v pondělí odpoledne vlak člověka. Mladý muž na místě zemřel. Chvíli předtím vjel v Nezvěsticích na Plzeňsku rychlík jedoucí z Plzně do Brna na stejnou kolej, po které jel v protisměru další vlak. A dopoledne se u Běšin na Klatovsku srazilo na přejezdu osobní auto s projíždějícím osobním vlakem, záchranáři převezli do nemocnic tři zraněné lidi.

Dálniční síť má být hotová do deseti let, potvrdil Kupka. Důležité úseky vybudují soukromníci

Pokud má být základní dálniční síť v České republice dobudována do deseti let, je nutné, aby se na klíčových stavbách podílely soukromé společnosti formou PPP projektů. Novinářům to v úterý sdělil ministr dopravy Martin Kupka (ODS). Tímto způsobem by mohl být dostavěn například Pražský okruh, středočeský úsek dálnice D3, či dokonce některé zásadní železniční stavby. Bez dobudování dopravní infrastruktury přestaneme být podle Kupky konkurenceschopní.