reklama
CNN Prima News železnice

železnice

Výpis příspěvků ke štítku „železnice“

Vlaky na Masarykově nádraží se rozjely proti sobě. Už podruhé za měsíc

Na pražském Masarykově nádraží jely ráno dva vlaky proti sobě. Vlak z Mladé Boleslavi směřující na nádraží projel návěstidlo zakazující jízdu a z nádraží už vyjížděl vlak do Milovic. Strojvedoucí stihli sami včas zastavit, ke srážce nedošlo a nikomu se nic nestalo. Informoval o tom mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Provoz na Masarykově nádraží byl omezen, vyplývá z webu Českých drah.

Likvidace nehody na Teplicku pokračuje. Lokomotivy se podařilo oddělit zhruba na metr

Ve středu dopoledne by od sebe měli železničáři plně odtrhnout lokomotivy dvou nákladních vlaků, které se srazily v neděli odpoledne u obce Světec na Teplicku. Zatím se je podařilo od sebe odtáhnout zhruba o metr, řekla mluvčí Správy železnic Nela Friebová. Neštěstí si vyžádalo život jednoho strojvůdce, druhý byl středně těžce zraněný. Škoda je kolem 50 milionů korun. Provoz na trati, kde běžně jezdí jak nákladní, tak osobní doprava, stojí.

Odtrhnou od sebe lokomotivy. Na Teplicku likvidují následky nedělní železniční nehody

Po nedělním střetu dvou nákladních vlaků u obce Světec na Teplicku pokračují práce na odstraňování následků nehody. V pondělí ráno ve 4:00 skončilo odčerpávání plynu z vykolejených cisteren. Nyní pracovníci vracejí na koleje vagon ČD Cargo, jenž je do jedné z lokomotiv zapasován. Poté přistoupí k rozdělení lokomotiv, řekla mluvčí Správy železnic (SŽDC) Nela Friebová. Škoda byla odhadnuta bezmála na 50 milionů korun. Kolize si vyžádala život strojvůdce, druhý byl převezen se středně vážným zraněním do nemocnice.

Po srážce vlaků hasiči přečerpávají z cisteren naftu. Hrozí nebezpečí výbuchu

Drážní inspektoři u Bíliny na Teplicku zjišťují příčiny a okolnosti nedělní srážky dvou nákladních vlaků. Hasiči a železničáři začnou v odpoledních hodinách z cisteren havarovaných vlaků přečerpávat propan-butan. Jelikož hrozí nebezpečí výbuchu, policie u místa nehody vytvořila bezpečnostní zónu. Podle informací CNN Prima NEWS se část propan-butanu bude chladit dusíkem, část se spálí přímo na místě.

reklama