reklama
CNN Prima News železnice

železnice

Výpis příspěvků ke štítku „železnice“

Další přešlap Bidena. Už popáté líčil setkání s mužem, který byl v tu dobu rok po smrti

22. října 2021 06:55

Joe Biden opět vzbudil rozruch. Tentokrát historkou o setkání s průvodčím ve vlaku. Má to ale jeden háček. Zmíněný pracovník amerických železnic byl v době, kdy se měl s prezidentem setkat, už rok po smrti. A není to zdaleka jediná věc, která v příběhu nesedí. Za poslední rok přitom Biden tuto příhodu odvyprávěl v různých verzích už popáté. Naposledy během středečního vystoupení ve svém rodném městě Scranton, kde hovořil o svých plánech ohledně infastruktury.

Vlakem na letiště v roce 2029? Stavět se má za rok. Otázkou je, co bude po volbách

16. října 2021 07:39

Nedostatečné propojení Letiště Václava Havla a centra Prahy dlouhodobě trápí nejen obyvatele hlavního města. V posledních letech se začalo na modernizaci železniční tratě směrem na letiště pracovat a další úseky se začnou stavět v příštích letech. Celá rychlodráha z Masarykova nádraží do Kladna s odbočkou na letiště by měla být hotova v roce 2029. Otázkou zůstává, nakolik šlo jen o předvolební sliby. Stavbu totiž bude provázet řada problémů.

Česká železniční síť zaostává. Jezdí se stejně jako za první republiky, říká Fiala

5. října 2021 08:57

Česká železniční síť patří dlouhodobě mezi největší bolavá místa tuzemské dopravní infrastruktury. Zemi nadále chybí tolik diskutované rychlotratě a doposud vázne i rekonstrukce stávajících koridorů. Kritické hlasy z opozice upozorňují, že vláda železnici zanedbala a jezdí se po ní stejnou rychlostí jako za první republiky, což vláda odmítá. Nepříjemnou ukázkou stavu českých tratí může být i příklad spojení mezi Brnem a Ostravou, kde se bude minimálně dalších deset let jezdit pouze po jedné koleji.

NEPRŮJEZDNÉ ČESKO: Odložme účinnost stavebního zákona a odstraňme nedostatky, vyzývá poslanec TOP 09

24. září 2021 08:55

Je třeba co nejrychleji dokončit naši dálniční síť a zahájit výstavbu vysokorychlostních tratí. Takový je plán TOP 09 pro rozvoj české dopravní infrastruktury. „Samozřejmě to není otázka jednoho volebního období. To určitě slíbit nejde, a kdo by to sliboval, nemluvil by pravdu,“ řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS místopředseda strany Jan Jakob.

NEPRŮJEZDNÉ ČESKO: Systém plánování dopravních staveb musíme zpružnit, tvrdí hejtman Libereckého kraje

23. září 2021 15:24

Polsko nás v dálnicích přeskočilo během uplynulých deseti let a dnes je má lepší než my. Dopravní stavby je třeba plánovat dlouhodobě a zajistit také potřebné finance. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to uvedl Martin Půta (STAN), hejtman Libereckého kraje. „Lidé platí jedny daně a je jim jedno, zda za špatný stav silnice může stát, nebo kraj,“ zdůraznil.

NEPRŮJEZDNÉ ČESKO: Budujme železnice a přesuňme na koleje nákladní dopravu, navrhuje krajský politik KSČM

22. září 2021 09:23

Výstavbu silnic a dálnic je třeba plánovat přes několik funkčních období. Stát může na takový plán navázat i rozpočet. Tlak na snižování emisí v dopravě odporuje přirozenému vývoji. „Popíráme vývoj ve vědě a průmyslu, když řekneme ‚teď to bude takhle‘,“ uvedl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS Jaroslav Komínek (KSČM), zastupitel Ústeckého kraje. Podle něho nelze lidem nařídit, že si mají začít kupovat elektromobily.

NEPRŮJEZDNÉ ČESKO: Stát nemá v dopravních stavbách priority. Chceme vizi na 20 let, říká pirátský poslanec

20. září 2021 20:19

Česká republika se propadá nejrůznějšími žebříčky mapujícími kvalitu silniční a dálniční infrastruktury. Zatímco před 15 lety byly tuzemské silnice padesáté nejlepší na světě, dnes se Česko řadí až někam do osmé desítky. „Vidíme zde absenci dlouhodobého rámce výstavby dopravní infrastruktury,“ řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS poslanec Ondřej Polanský (Piráti), místopředseda sněmovního podvýboru pro dopravu.

Sledujte ZÁZNAM tiskové konference vlády: Proplatí pojišťovna v září testy na covid všem?

23. srpna 2021 14:58

V pondělí se ve 14 hodin sešla vláda v čele s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Na programu má kromě projednání zavedení mistrovské zkoušky či ročních zpráv i téma covidové. Kabinet by měl řešit i proplácení testů na covid v září. Před týdnem schválil, že nárok na proplácení testů ze zdravotního pojištění budou mít lidé do 18 let. Zvedne se hranice? Sledujte tiskovou konferenci vlády od 15:30 v tomto článku i ve vysílání CNN Prima NEWS.

Česko potřebuje zlepšit železniční spojení s Německem, ukazují nedávné události

22. srpna 2021 06:17

Německo je největším obchodním partnerem České republiky. Západnímu sousedovi prodáváme téměř 40 % veškerého exportu. Přesto doposud existuje pouze jediné kvalitní železniční spojení mezi oběma státy. Nedostatečnou kvalitu železnic v nedávné době prověřily dvě události, zaprvé bleskové povodně na Děčínsku a tragická nehoda vlaku na Domažlicku.

reklama