CNN Prima News železnice

železnice

Výpis příspěvků ke štítku „železnice“

Bez proudu jsou desítky tisíc lidí. Sníh komplikuje život v jižních Čechách a na Vysočině

6. prosince 2022 08:24

Kolem 22 tisíc odběrných míst na jihu Čech a částečně na Vysočině je bez elektřiny. Sníh od úterního rána komplikuje také dopravu, problémy jsou zejména na jihu Čech a na Benešovsku a Kutnohorsku. V Jihočeském kraji sníh zastavil i provoz vlaků na několika železničních tratích. Výstraha meteorologů před sněžením platí pro jižní Čechy, Vysočinu a východ Čech do 14:00.

PŘEHLEDNĚ: Dráha na letiště či Praha-Smíchov. Kde se bude v roce 2023 stavět na železnici

1. prosince 2022 07:04

Ministerstvo dopravy slibuje, že příští rok vypukne na železnici značný stavební ruch vzhledem k rekordnímu rozpočtu, který bude mít k dispozici Správa železnic. Chystané stavby potěší především pražské cestující, jelikož se začne budovat dráha na letiště a měla by být zahájena modernizace Smíchovského nádraží. Lidé se také dočkají konce rekonstrukcí řady klíčových tratí, které jim v posledních letech značně komplikovaly cestování.

Švestková dráha: Trať, kde se testují autonomní vlaky. Dokáží zabránit nehodě

26. listopadu 2022 23:23

Když se řekne Švestková dráha, málokoho napadne železnice. Je to ale skutečně tak. Jedná se o trať, kterou kdysi dávno lemovaly švestkové sady. Stromy sice skoro vymizely, ale trať dostala novou tvář. Cestující po ní vozí moderní vlaky, aby se lidé mohli kochat krásou Českého středohoří. Vše došlo až tak daleko, že se desítky kilometrů železnice proměnily ve vysoce moderní dráhu, na které jsou testovány poslední hity v železniční dopravě. Dokonce i autonomní vlaky.

OBRAZEM: Nová podoba pražského železničního mostu budí emoce. To je vtip? ptají se lidé

26. listopadu 2022 06:29

Železniční most pod Vyšehradem se těší značné oblibě Pražanů, jeho zveřejněná budoucí podoba proto vyvolala velké emoce jak mezi odbornou, tak laickou veřejností. Institut pro plánování a rozvoje Prahy (IPR) přitom ještě před několika lety prezentoval návrh, který zachovával historickou podobu současného mostu. Vítězný projekt se proto nesetkal s přílišným pochopením.

Lidem dochází trpělivost s Českými dráhami. Ty slibují automatické odškodnění za zpoždění

19. listopadu 2022 05:11

České dráhy s novým jízdním řádem zdražují jízdenky přibližně o 15 procent. Národní dopravce však slibuje alespoň automaticky vracet peníze za zpoždění, které bude více než 60 minut. Má to však jeden háček, musíte mít aplikaci Můj vlak. Cestování na železnici chtělo během letošního roku hodně trpělivosti. Především v létě trápila cestující série výluk na hlavních koridorech a také řada nehod, kvůli kterým vlaky nejezdily celé hodiny, což se dělo i v minulých dnech. Proto se lidé dívají na zdražování s nelibostí. A to i přesto, že vzhledem k inflaci nejde o žádné překvapení.

Tragédie na Mělnicku. Po srážce vlaku a dodávky zemřeli dva lidé, třetí je těžce zraněný

20. října 2022 09:15
Aktualizováno

Po srážce dodávky s osobním vlakem na přejezdu u Kostelce nad Labem na Mělnicku zemřeli ve čtvrtek ráno dva muži. Třetího muže, kterým byl řidič dodávky, převezli záchranáři v těžkém stavu do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Ve vlaku cestovalo deset lidí a strojvedoucí, který utrpěl lehké zranění. Provoz na trati z Brandýsa nad Labem do Neratovic je zastaven. Příčinou a okolnostmi nehody se policie zabývá.

Jízdenky na železnici podraží. Týká se to nejen Českých drah, ale i ostatních dopravců

18. října 2022 17:17

Jízdenky na železnici zdraží od 11. prosince o 15 procent. Takové zdražení chystají státní dopravce České dráhy u kilometrických tarifů i ministerstvo dopravy pro systém jednotného tarifu (SJT) One Ticket. Jednotné jízdenky lze využívat téměř ve všech vlacích v Česku bez ohledu na dopravce. Informovali o tom mluvčí drah a ministerstva.

Havarované cisterny u Kolína jsou pryč. Vlaky už jezdí po dvou kolejích

12. října 2022 07:50
Aktualizováno

Provoz na železničním koridoru u Poříčan na Kolínsku byl ve středu kolem poledne obnoven na dvou kolejích ze tří. V místě oprav trati po pondělním vykolejení mohou jet vlaky rychlostí 50 kilometrů za hodinu. Zprovoznění poslední koleje bude záležet na jejím stavu a stavu trakčního vedení, který nyní pracovníci drah kontrolují. Na koleje se postupně vrací běžný provoz, řekl kolem 12:30 mluvčí Správy železnic Dušan Gavenda. Provoz spojů do Nymburka, Kolína, Lysé nad Labem a Čelákovic obnovily České dráhy v poledne.

Tvrdý úder ukrajinského letectva. Rusové utrpěli ztráty, na jih vysílají posily

10. října 2022 06:24

Ukrajinské letectvo zahájilo nových 99 úderů na pozice ruských jednotek. Rusko pokračuje v masivním ostřelování civilních cílů. Několik výbuchů se ozvalo v centru Kyjeva, a dokonce i v západoukrajinském Lvově. Jsou hlášeni mrtví i zranění. Jen za ráno Rusko odpálilo proti Ukrajině 83 raket. K odporným útokům na civilní obyvatelstvo už se vyjádřil i Kreml.

Exploze mostu? Ukrajinské síly převzaly iniciativu. Boje teď ale zpomalí, myslí si experti

8. října 2022 12:59

Aktuální ukrajinský postup na severovýchodě a jihu země podle Richarda Stojara z Centra bezpečnostních a vojensko-strategických studií Univerzity obrany potvrzuje, že ukrajinské síly převzaly iniciativu. Vzhledem k nadcházející zimě a vyčerpanosti obou stran očekává snížení intenzity bojů. Případné použití jaderných zbraní označil za velmi nepravděpodobnou variantu. Bezpečnostní analytik Martin Svárovský ve vysílání CNN Prima NEWS uvedl, že explozí mostu chtěli Ukrajinci vyřadit železniční část a narušit tak dodávky.

Jízdenky na vlak mohou podražit až o 17 procent, přiznává Kupka. Jasno bude v říjnu

27. září 2022 12:50

Zdražování se v brzké době nevyhne ani železnici. Také dopravci se totiž potýkají s rostoucími cenami energií, které musí začít nevyhnutelně promítat do cen jízdenek. Přestože parametry prosincového navýšení cen u Českých drah ještě nejsou známé, mohlo by se zdražení kvůli inflaci pohybovat i kolem 17 procent, připustil ministr dopravy Martin Kupka (ODS). Od září se navíc na dráhu vrátil větší počet cestujících, proto rychleji mizí levnější jízdenky. Značná část cestujících si tak připlatí již nyní.