CNN Prima News Ženeva

Ženeva

Výpis příspěvků ke štítku „Ženeva“

Trosky připomínající ohnivé peklo. Jak vypadá vůz, ve kterém Grosjean přežil vlastní smrt?

Romain Grosjean má od konce listopadu roku 2020 přezdívku „Fénix“. Tehdy totiž zázračně vyšel z plameny zachváceného vozu. Ke své smůle zažil v Bahrajnu jednu z nejděsivějších nehod v dějinách formule 1, ke svému štěstí vyvázl jen s popáleninami rukou, které mu nebránily pokračovat v závodní kariéře. Ale jak dopadl zničený vůz? Veřejnost se teď může podívat, z trosek se totiž stane exponát vystavený v Madridu jako memento hororu s dobrým koncem.

ČEZ vytáhl do boje proti Gazpromu. V arbitráži žádá miliardu korun za krácení dodávek plynu

Energetická společnost ČEZ formálně zahájila arbitrážní řízení proti ruské plynárenské společnosti Gazprom. Kvůli krácení dodávek zemního plynu v loňském roce žádá náhradu škody okolo jedné miliardy korun. Informoval o tom mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. Možnost arbitráže zmínil už loni v říjnu předseda představenstva a generální ředitel ČEZ Daniel Beneš.

Sestra Chantal Poullain před lety podstoupila eutanazii. Krátce po smrti jí prý poslala vzkaz

Herečka a šansoniérka Chantal Poullain v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS promluvila o vážné nemoci, kterou před lety prodělala nejen ona, ale i její sestra Patricie. A zatímco Chantal se rozhodla pro okamžitou léčbu, ona dala přednost alternativní medicíně. Ta však nezabrala a rakovina metastázovala. Její sestra nakonec pro svůj odchod zvolila asistovanou sebevraždu, kterou podstoupila ve Švýcarsku.

Výzva českého ministerstva? Poznáme mopsíky USA, vysmáli se Rusové

Ruští diplomaté se vysmáli výzvě, kterou jim v pátek adresovalo české ministerstvo zahraničí. Ruské diplomaty v dokumentu vyzvalo, aby nesloužili režimu prezidenta Vladimira Putina. Ruské vyslanectví v Ženevě na Twitteru poděkovalo za „velkorysou nabídku“ a dodalo, že ruští diplomaté mají dostatek svědomí, uvedl zpravodajský web BBC News.

Ostrý vzkaz USA Rusku: Dveře NATO zůstanou otevřené, vysvětlete situaci na Ukrajině

Aktualizováno

Spojené státy nikomu nedovolí ukončit politiku otevřených dveří Severoatlantické aliance, zdůraznili v pondělí při rozhovorech s Ruskem v Ženevě američtí diplomaté. Moskva se opakovaně domáhá garance, že do NATO nevstoupí Ukrajina. Americká strana také podle agentur Reuters a AFP dala najevo, že mezinárodní hranice není možné měnit silou a Rusko by mělo situaci na hranicích s Ukrajinou deeskalovat. Zástupci ruské strany odmítli, že by Moskva měla v úmyslu na Ukrajinu útočit. Zároveň ale Washington varovali, aby nepodceňoval riziko konfrontace.