CNN Prima News žokej

žokej

Výpis příspěvků ke štítku „žokej“

Pavel s Vohralíkovou vyrazili na dostihy. Raději si osedlám koně z mojí garáže, řekl prezident

Netradiční program měl v neděli prezident Petr Pavel. Navštívil totiž závodiště v pražské Chuchli, kde se jela Cena prezidenta republiky, nejdelší rovinový dostih v Česku. S hradní kancléřkou Janou Vohralíkovou sledoval z tribuny jeho průběh a potom v cílovém prostoru předal cenu žokeji Martinu Laubemu, který vyhrál v sedle tříletého ryzáka Magic Merlin. Prezidentská fotka na koni ve stylu Tomáše Garrigua Masaryka ale nevznikne.

Mrtvý kůň na Taxisu? Překážka za neštěstí nemůže, vyhodnotili znalci. Přesto mluvili o úpravě

Smrtelný úraz koně na Taxisově příkopu a hromadný pád koní při letošní Velké pardubické nebyl způsobený parametry překážky. Shodla se na tom dvacetičlenná expertní skupina, která analyzovala 133. ročník dostihu. Při něm zahynul 8. října devítiletý ryzák Stuke a zranění utrpěl žokej Martin Liška. O jednání skupiny informoval Dostihový spolek v tiskové zprávě.

Váňa ke Kalouskově kritice Taxisu: Koně máme rádi jako své děti, neposíláme je lámat si vaz

Taxisův příkop, tedy nejobávanější překážka Velké pardubické, je opět ve středu pozornosti. V neděli při slavném závodě vyřadil hned sedm koní a jeden z nich za karambol zaplatil životem. Vážně se zranil i žokej Martin Liška. Bývalý ministr financí Miroslav Kalousek to například označil za odsouzeníhodné týrání. Na to ale reagoval osminásobný vítěz Velké pardubické Josef Váňa, který řekl, že Kalousek vypouští hrůzostrašné věci a v sedle nikdy neseděl. „Máme koně rádi jako svoje děti,“ zdůraznil žokej.

Žokej popsal fatální kolizi na Taxisu: Nechápu, proč tam jeli všichni. Stuke byl výborný kůň

Zkušený žokej Marek Stromský si byl před nedělním závodem Velké pardubické vědom toho, že s dvanáctiletým koněm Starem musí být v klidu a držet se vzadu. Před jeho zraky se odehrál nešťastný incident na překážce Taxis, kde došlo k děsivé kolizi několika koní. Stuke si na Taxisu bohužel přivodil fatální zranění. Stromský celý karambol sledoval a nechápal, že všichni jeli na prostředek, řekl v rozhovoru pro iSport.cz.

Mrazivé rozloučení žokeje Minaříka: Nevyčítej si to, napsal manželce před sebevraždou

Těžká situace donutila nejúspěšnějšího českého žokeje Filipa Minaříka sáhnout si 4. září na život. Kvůli poranění mozku mu doktoři zakázali nadále se věnovat závodění, navíc měl být se svou ženou, která o něj pečovala po pádu z koně v roce 2020, v rozvodovém řízení. Podle informací webu Blesk, který o pozadí tragického případu informoval, zanechal dopis na rozloučenou.