zoo

Výpis příspěvků ke štítku „zoo“

Smutek ve švédské zoo: Z výběhu uteklo několik šimpanzů. Pracovníci je rovnou utratili

15. prosince 2022 22:22

Ke smutné události došlo v zoologické zahradě ve švédském městě Furuvik. Čtyři šimpanzi totiž utekli ze svého výběhu. Pracovníci je sice odchytili, tři primáty však museli utratit. Podle vedení zoologické zahrady šlo o radikální, ale zároveň nutný krok. Uspání pomocí šipek prý nebylo možné. Rozhodnutí kritizují někteří bývalí zaměstnanci.

Neobvyklá podívaná v zoo: Chovatele převlečeného za pštrosa lovili rybářskou sítí

27. srpna 2022 11:01

Jeden z chovatelů v thajské zoo se převlékl za pštrosa, na záda si připevnil paví pera, na hlavu si nasadil maketu pštrosí hlavy a při předstíraném pokusu o útěk pobíhal po výběhu. Jeho řádění zastavili kolegové chovatelé, kteří na něj hodili rybářskou síť. Neobvyklá podívaná byla součástí nové pedagogické metody pro personál zoo, píše The Guardian.

Jihlavou se proháněly zebry. Zvířata utekla ze zoo, jejich odchyt trval hodiny

11. července 2022 15:56

Z jihlavské zoologické zahrady v pondělí dopoledne utekly tři zebry, odchytit se je na území města podařilo po několika hodinách. Zpátky do zoo byla zvířata převezená v přepravníku na koně, podle ředitele Jana Vašáka mají jen drobné oděrky. Útěk jim podle něj zřejmě umožnila lidská chyba. S hledáním a odchytem zeber pomáhali ošetřovatelům policisté.

Lvi nebo žirafy hned za oknem auta. Ve Dvoře Králové zažijete dobrodružství jako v Africe

9. července 2022 06:54

Jako v Africe si můžete připadat při návštěvě Safari parku ve Dvoře Králové. Jedinečný projekt navštěvují každý den stovky až tisíce lidí. Všichni si mohou užít dech beroucí pohled na exotická zvířata, která tam žijí téměř stejně jako ve volné přírodě ve svém původním prostředí. Je ale nutné dodržovat stanovená pravidla. Bez nich by se dobrodružný výlet mohl stát i bojem o život.