reklama

zoo

Výpis příspěvků ke štítku „zoo“

V americké zoo zahynuli tři levharti sněžní nakažení koronavirem

16. listopadu 2021 09:00

V zoologické zahradě ve státě Nebraska zahynuli tři levharti sněžní, kteří se nakazili koronavirem. Koronavirem se v tom samém zařízení nakazili i dva tygři sumaterští, kteří se ale z nemoci uzdravili, uvedla to dnes Lincoln Children's Zoo na svém Facebooku. Ohniska koronaviru mezi zvířaty zaznamenaly v USA i další zoologické zahrady.

Prima chystá novinky. Diváci se mohou těšit na pořad DREAM TEAM – Mistři dílny i seriál ZOO

4. listopadu 2021 11:03

Hned dvě velké novinky připravuje skupina Prima na začátek nového roku. Tou první je originální primácká show DREAM TEAM – Mistři dílny, ve které potečou slzy, pot a možná i krev. Během osmi týdnů vzejde z 12 účastníků hrdina, který má zlaté české ručičky – první mistr dílny! Zbrusu novým pořadem bude i rodinný seriál, který se jmenuje ZOO. V roli hlavních hrdinek se představí Eva Burešová coby Viktorie „Viki“ Janečková, chůva dětí v rodině soudce a také nadějná zpěvačka, a Michaela Pecháčková jako Sidonie Anna Novotná, mladá dědička sklářského impéria, která začne pracovat v zoologické zahradě. Obě mladé dámy spojí dohromady nejen osud, ale i touha jít za svými vlastními sny.

Prima natáčí nový seriál v Safari Parku. Jak se herci sžívají se svými rolemi?

28. října 2021 14:04

Nový seriál Primy s pracovním názvem ZOO bude sledovat osud hlavní hrdinky Sidonie Anny Novotné, která se rozhodla zahodit dědictví rodinné firmy a jít si za svým snem, se natáčí v krásném prostředí zoologické zahrady v Safari Parku Dvůr Králové. A i když na pauzy není čas, na slavnostní zakrojení dortu první klapky režisér Libor Kodad pár minut vyhradil.

Vichřice Ignác lámala stromy a komplikovala dopravu. V Dolním Slezsku živel zabíjel

21. října 2021 12:54
Aktualizováno

Českou republiku ve čtvrtek zasáhla silná vichřice. Vítr působil potíže zejména v západní polovině země, kde vyvracel stromy, lámal větve, někde poničil střechy. Hasiči do podvečera vyjížděli v souvislosti s počasím k více než 3 200 případů. Popadané stromy na několika místech zastavily dopravu a energetici kvůli větrnému počasí zaznamenali přes 300 tisíc odběrných míst bez elektřiny, zejména ve středních Čechách. Společnost ČEZ kvůli tomu večer vyhlásila na části svého distribučního území kalamitní stav. Větrno bylo i v dalších evropských státech. V Polsku si vichřice vyžádala nejméně čtyři mrtvé a šest zraněných.

reklama