zoo

Výpis příspěvků ke štítku „zoo“

Příběh desátníka Wojtka: Medvídě Poláci vyměnili za konzervy. Pomáhal na frontě, zemřel v zoo

Ke 22. zásobovací rotě dělostřelectva 2. polského armádního sboru se Wojtek dostal jako medvídě v roce 1942. Na cestě z Persie do Palestiny ho vojáci získali od malého chlapce za několik konzerv – a stal se jejich nerozlučným přítelem i „kolegou ve zbroji“. V průběhu svého putování do Evropy si Wojtek vysloužil hodnost desátníka a byl svým spolubojovníkům oporou i na frontě. Jeho cesta nakonec skončila ve skotské zoologické zahradě, kde zemřel ve věku 22 let. Od smrti jednoho z nejslavnějších medvědů uplynulo 2. prosince 60 let.

Smutek ve švédské zoo: Z výběhu uteklo několik šimpanzů. Pracovníci je rovnou utratili

Ke smutné události došlo v zoologické zahradě ve švédském městě Furuvik. Čtyři šimpanzi totiž utekli ze svého výběhu. Pracovníci je sice odchytili, tři primáty však museli utratit. Podle vedení zoologické zahrady šlo o radikální, ale zároveň nutný krok. Uspání pomocí šipek prý nebylo možné. Rozhodnutí kritizují někteří bývalí zaměstnanci.

Neobvyklá podívaná v zoo: Chovatele převlečeného za pštrosa lovili rybářskou sítí

Jeden z chovatelů v thajské zoo se převlékl za pštrosa, na záda si připevnil paví pera, na hlavu si nasadil maketu pštrosí hlavy a při předstíraném pokusu o útěk pobíhal po výběhu. Jeho řádění zastavili kolegové chovatelé, kteří na něj hodili rybářskou síť. Neobvyklá podívaná byla součástí nové pedagogické metody pro personál zoo, píše The Guardian.