Babiš v pořadu Partie: Zaorálka mám docela rád

Co si myslí premiér Babiš o novém ministru kultury?

Andrej Babiš byl po návratu z dovolené hostem v první poprázdninové epizodě pořadu Partie. Předseda vlády mluvil o kauze kolem ministerstva kultury a vztahu s ČSSD, o důchodech a učitelských platech, nebo o kauze Čapí hnízdo. Reagoval také na nedávné výroky předsedy ČSSD Jana Hamáčka.

Ten nedávno v rozhovoru přirovnal ke „kudle v zádech“ premiérův návrat z dovolené a nečekané prohlášení, že s kandidátem ČSSD Michalem Šmardou ve vládě sedět nebude.

Babiš v dnešním pořadu řekl, že celou záležitost kolem Jana Hamáčka považuje pouze za banální příběh. Michal Šmarda podle něj moc mluví do médií a neví co je to státní rozpočet. „Nechápu proč chtěl do vlády,“ řekl Babiš. Šmarda by podle něj vládu rozvrátil. „Nám stačí souboj Schillerová Maláčová,“ prohlásil premiér.

Nedávnou kauzu kolem ministerstva kultury Babiš považuje pouze za nedorozumění mezi Janem Hamáčkem a prezidentem Milošem Zemanem. Ti se podle předsedy vlády špatně dohodli v květnu na akci Policista roku. „Je to za námi a já to nechci řešit,“ řekl Babiš. Za krizi viní sociální demokraty, kteří celou věc podle něj „mohli vyřešit elegantněji.“

Odmítl ovšem spekulace o tom, že by se snažil vystrnadit sociální demokracii z vlády a následně vládnout společně s SPD.

Plánovaná senátem schválená ústavní žaloba na prezidenta Zemana, je podle Babiše nesmysl. „Nevím proč bychom stále měli někoho žalovat,“ prohlásil. Řekl také, že doufá že v blížícím se hlasování poslanecké sněmovny, které se bude konat na konci září, budou poslanci z hnutí ANO hlasovat proti této žalobě.

Tagy: