CNN Prima News Miloš Zeman

Miloš Zeman

Výpis příspěvků ke štítku „Miloš Zeman“

Milé chvíle se Schwarzenbergem, pak úder. Kalousek řekl, co knížeti ublížilo

Věděli jsme, že se to blíží, přírodu neošidíte. Nikdy ale nemůžete být úplně připraveni, byl to úder. Tak exministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) vzpomínal na chvíli, kdy se dozvěděl, že zemřel jeho letitý přítel Karel Schwarzenberg. V otevřeném rozhovoru pro CNN Prima NEWS vyzdvihl i veselé příhody, ať už se jednalo o setkání u oběda nebo Schwarzenbergovu laskavost. Prozradil také, že knížeti velice ublížila prezidentská kampaň Miloše Zeman. Přesto se přes tuto událost dokázal přenést.

Pavla vnímají občané lépe než Zemana, ukázal průzkum. Oznámkovali ho jako ve škole

Prezidenta Petra Pavla lidé za jeho dosavadní působení v čele státu při známkování jako ve škole hodnotili v průměru trojkou. Ve všech pěti dotazovaných oblastech byl Pavel hodnocený lépe než jeho předchůdce Miloš Zeman, vyplynulo z aktuálního průzkumu agentury STEM/MARK. Nejlépe si současný prezident podle respondentů vede za způsob vystupování na veřejnosti a za obhajobu českých zájmů v zahraničí, naopak nejhorší hodnocení má Pavel v otázce řešení sporů na české politické scéně.

Česko-izraelská vášeň? Budoval ji už TGM se synem. Odkaz převzal Havel, Zeman i Lipavský

Jen málokteré téma spojuje české politiky napříč dobou a názorovým spektrem jako Izrael. Česko tradičně patří mezi jednu z nejvíce proizraelských zemí na světě. Základy tohoto fenoménu začal budovat již Tomáš Garrigue Masaryk v době, kdy židovský stát ještě ani neexistoval. Na TGM navázal jeho syn Jan Masaryk z postu ministra zahraničí. Po čtyřiceti letech komunistické totality výborné česko-izraelské vztahy znovu obnovil Václav Havel, což poté ctili také ostatní čeští prezidenti. Izrael se může na Česko očividně spolehnout i nyní – během těžkých časů války s radikálním palestinským hnutím Hamás.

Prezident k sobě přibral špatnou ženu, tvrdí Štěch. Senát podle bývalého šéfa úplně selhává

Milan Štěch, který před několika dny oslavil 70. narozeniny, patří mezi historicky nejdéle sloužící senátory. Ve funkci působil čtyřiadvacet let, osm let byl předsedou Senátu. V roce 2020 ve volbách mandát neobhájil a ve vysoké politice skončil. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS promluvil nejen o tom, jak hodnotí práci jeho nástupců, prezidenta Petra Pavla, ale i o propadu sociální demokracie, strany, jejímž je dlouhá léta členem.

Mám nového „aligátora“ a SMS neposílám, prozradil Zeman. Dám ti číslo, Vašku, nabídl Klausovi

Jsem teprve na dvacáté první stránce, odpověděl bývalý prezident Miloš Zeman na dotaz, jak mu jde psaní jeho pamětí z doby, kdy zastával úřad hlavy státu. V exkluzivní debatě na CNN Prima NEWS se pochlubil novým mobilním telefonem značky Aligator. Klaus zase ohledně svých plánů do budoucna uvedl, že často přednáší v zahraničí. „Mám pocit, že pořád někdo chce slyšet, co říkám, a mě to baví,“ řekl Klaus.

KOMENTÁŘ: V čem Zeman a Klaus klasicky trefili do černého a kde vyvěsili rudý hadr

Miloš Zeman a Václav Klaus si prošli ve své politické kariéře vrcholy i pády. Byli předsedy vlády, nejvýznamnější opozičníky, dosáhli na metu nejvyšší prezidentskou, jednu dobu trávili v nuceném politickému důchodu. Ovlivnili nejen náš polistopadový vývoj, ale přiznám, jejich vzájemné půtky formovaly i mě samého nejen studiem patřičných rétorických figur.

Zeman: Jednu pitomou ideologii jsme nahradili druhou. Babiš to ale s „novou totalitou“ přehání

Jednu pitomou ideologii jsme nahradili druhou. Ta zelená je v podstatě také totalitní, řekl ve vysílání CNN Prima NEWS bývalý prezident Miloš Zeman. Zároveň prohlásil, že to Andrej Babiš (ANO) s takzvanou „novou totalitou“ přehání. V exkluzivní debatě se svým předchůdcem na Pražském hradě Václavem Klausem také zkritizoval současné politické strany. Nejednoznačnost jejich rozlišení nazval politickým eintopfem.

CNN Prima NEWS oslaví 17. listopad výročním magazínem a dvojrozhovorem s exprezidenty

Den boje za svobodu a demokracii patří mezi naše nejvýznamnější svátky, při kterých si připomínáme, jak velkou cenu má svoboda. Zpravodajská multiplatforma CNN Prima NEWS letos slaví nejen rozsáhlým mimořádným vysíláním včetně speciálního televizního dvojrozhovoru s exprezidenty Václavem Klausem a Milošem Zemanem, kteří budou společně před kamerami diskutovat po mnoha letech, ale také výročním magazínem. Ten letos na víc než sto padesáti stranách nabídne exkluzivní rozhovory, reportáže i špičkové eseje zaměřené na svobodu slova a to, jak křehká může v dnešní době být.