CNN Prima News Miloš Zeman

Miloš Zeman

Výpis příspěvků ke štítku „Miloš Zeman“

Prosím vás, Kalousek lže, zas je ožralý. Imitátor Jablonský si střílel z českých politiků

11. srpna 2022 18:41

Diváci úterní talkshow 7 pádů Honzy Dědka, která se tentokrát točila na zámku Nelahozeves, měli o zábavu vskutku postaráno. Jedním z hostů byl totiž imitátor Petr Jablonský, který jim nejen vyprávěl vtípky hlasy pohádkových velikánů, ale dokonce si připravil i novodobou pohádku O perníkové chaloupce. Tu pak předčítal hlasy známých politiků.

Zeman převzal lži opozice, kritizuje vláda. Jeho veto může stát miliardy, varuje Kalousek

8. srpna 2022 14:45

Rozhodnutí prezidenta Miloše Zemana vetovat novelu, která má snížit platby státu do zdravotnictví, může státní pokladnu vyjít až na miliardy korun, varoval bývalý ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09). Vyzval proto poslance, aby rozhodnutí co nejdříve přehlasovali. Prezidenta kritizují i členové současné vlády. Podle šéfa státní kasy Zbyňka Stanjury (ODS) převzal prezident lživou argumentaci opozice. Vládní koalice má v dolní parlamentní komoře pohodlnou většinu 108 poslanců, řada zákonodárců ale v době vládních prázdnin čerpá dovolené.

Zeman odmítl snížení plateb státu do zdravotnictví. Novelu vetoval, vláda zuří

8. srpna 2022 10:05

Prezident Miloš Zeman vetoval novelu, která má letos snížit platby státu do zdravotnictví a od roku 2024 je valorizovat jako důchody. V pondělí to oznámil Hrad. Sněmovna může veto zvrátit. Vláda chce normou ušetřit letos ve státním rozpočtu 14 miliard korun, což podle Zemana bude mít negativní dopad na kvalitu a dostupnost zdravotní péče.

Ne 16, ale 30 tisíc korun. Vláda si nastavila strop úsporného tarifu, prozradil náměstek

3. srpna 2022 23:28

Vláda by brzy mohla mít v ruce nástroj, jak občanům Česka v rámci úsporného energetického tarifu dát až 30 tisíc korun. Ve vysílání pořadu 360° to prozradil náměstek ministra průmyslu a obchodu Petr Třešňák (Piráti). Na druhou stranu však zmínil, že pokud by k tomu vláda přistoupila, bylo by to nejdřív v příštím roce a peníze by šly na dluh budoucím generacím.

Sabotáž na Zemana? Podezření důvodné nebylo. Žalobci dál prošetřují padělání lékařské zprávy

3. srpna 2022 08:38

Podezření prezidenta Miloše Zemana na sabotáž při jeho loňské hospitalizaci nebylo podle Vrchního státního zastupitelství důvodné. Pokračuje ale v prošetřování možného padělání lékařské zprávy. Informovala o tom ve středu Česká televize (ČT). V podnětu podaném letos na konci června prezident uvedl, že jakožto přímo volená hlava státu byl nucen čelit pokusu o zbavení pravomocí. Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) již dříve podnět označil „skoro za hloupost“, neboť podle něj směřuje k něčemu, co se nestalo.

Hůlka mobilizuje fanoušky: Demisi vládě. STAN je spojen s mafií a Rakušan zločinec, tvrdí

22. července 2022 12:59

Daniel Hůlka se opět začal angažovat v politice. Na své sociální síti, kde má tisíce sledujících, se velmi ostře vymezil proti vládě premiéra Petra Fialy (ODS) a servítky si nebral. Trnem v oku je mu především ministr vnitra Vít Rakušan (STAN), který podle něj v naší zemi zavádí totalitní, komunistické a fašistické praktiky. Označil ho dokonce za zločince.

Boj o Hrad očima prvovoličů: O Středulovi mluví babička, kandidáti o nás nemají zájem

18. července 2022 05:11

V lednu půjdou vybírat hlavu státu i statisíce prezidentskými volbami nepolíbených voličů. Zdá se, že zatím svého oblíbence nemají a některé osobnosti, které chtějí nahradit Miloše Zemana, ani neznají. Podle politologa Jana Kubáčka budou nakonec hledat člověka působícího sympaticky, energicky, důstojně a současně provokativně, ale ne vulgárně. Na mladé zatím cílí zejména Danuše Nerudová nebo Karel Janeček. Jaké šance u nich mají Andrej Babiš či Petr Pavel?

Zeman kondoloval dětem Trumpové: Vaše matka zůstala hrdou Češkou, na vlast nezapomněla

15. července 2022 12:09

Prezident Miloš Zeman zaslal kondolenci dětem zesnulé Ivany Trumpové. Vyslovil lítost nad ztrátou, která je postihla. Trumpovou, s níž se v minulosti několikrát setkal, označil za vynikající sportovkyni, schopnou manažerku a hrdou Češku. Poznamenal, že si ji pamatuje jako laskavého a srdečného člověka. O kondolenčním dopise informoval prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.