Chcete kopii svého obličeje? Japonská firma vyrábí děsivě realistické masky

Japonská firma vyrábí dokonale realistické obličejové masky, o které mají zájem domácí i zahraniční firmy ze zábavního či automobilového průmyslu, ale i bezpečnostní agentury. V budoucnu by mohly být využity v lékařství nebo robotice, uvedla agentura Reuters.

Masky vyráběné z pryskyřice a plastu přesně kopírují lidský obličej včetně detailů, jako jsou vrásky nebo textura pokožky. V přepočtu stojí jeden kus přes 60 tisíc korun (2650 dolarů).

Vývoj výrobní technologie trval zakladateli firmy REAL.f Osamu Kitagawovi dva roky, kdy během experimentování hledal způsob, jak využít trojrozměrná obličejová data z fotografií k výrobě dokonale realistické masky.

Maska pro krále a prince Saúdské Arábie

Firma ročně obdrží asi sto objednávek od subjektů z oblasti zábavního, automobilového nebo technologického průmyslu a bezpečnostních firem, většinou z Japonska. Zakladatel společnosti uvedl, že obdržel například poptávku od organizací spojených se saúdskoarabskou vládou, aby vytvořil masky krále a princů. „Bylo mi řečeno, že masky měly být jako portréty vystavené na veřejných místech,“ uvedl Kitagawa.

Kitagawa by rád, aby byly masky v budoucnu využity pro lékařské účely, což bude podle něj možné, až je začne vyrábět s lehčích materiálů jako je například silikon. Využití svých masek vidí také ve výrobě budoucích humanoidních robotů.

Tagy: