reklama
CNN Prima News Japonsko

Japonsko

Výpis příspěvků ke štítku „Japonsko“

Muž vešel do vlaku v kostýmu Jokera a založil požár. Prý chtěl být odsouzen k smrti

31. října 2021 19:01

Policie v Japonsku zatkla muže, který v neděli večer zaútočil nožem na cestující ve vlaku v Tokiu a zranil nejméně 10 lidí. Jedna z obětí je ve vážném stavu, informovala agentura Kjódó. Útočník v převleku Jokera navíc podle dalších japonských médií založil pomocí hořlaviny v jednom z vagonů oheň, a způsobil tak mezi pasažéry paniku. Prý chtěl zabíjet, „aby mohl být odsouzený k smrti“.

Státy s 80procentní proočkovaností už zvládají covid v klidu. Proč to v Česku nejde?

26. října 2021 05:29

Česká republika se potýká s enormním nárůstem nových případů nemoci COVID-19. Jako jeden nejzásadnějších důvodů se ukazuje podprůměrná proočkovanost českého obyvatelstva v rámci Evropské unie. Statistiky Worldometers totiž stále jasněji dokazují, že země, v nichž se blíží proočkovanost obyvatel k 80 %, zvládají nástup podzimní vlny bez problémů.

KLDR odpálila balistickou raketu. Podle expertů proti ní neexistuje účinná obrana

20. října 2021 05:53

Severní Korea v úterý oznámila, že úspěšně otestovala nový druh balistické střely, kterou odpálila z ponorky. Uvedla to státní agentura KCNA. Potvrdily se tak prvotní informace z Japonska a Jižní Koreje. Jihokorejská armáda tvrdila, že šlo o balistickou raketu krátkého doletu odpálenou z ponorky. KLDR tak pokračuje v sérii testů, se kterými začala před několika týdny, napsala agentura AFP.

Kim nepřestává provokovat. KLDR odpálila podle Soulu a Tokia další balistickou raketu

19. října 2021 05:43

Severní Korea odpálila do moře východně od svých břehů nejméně jednu balistickou raketu, oznámily světové agentury s odvoláním na jihokorejskou a japonskou armádu. Prvotní informace hovořily o blíže neurčené střele. KLDR tak pokračuje v sérii testů, se kterými začala před několika týdny, podotkla agentura AFP. Japonský premiér Fumio Kišida zároveň uvedl, že Severní Korea v úterý odpálila zřejmě dvě rakety.

Ve Sněmovně budou sedět dva Okamurové. Lidovec Hayato dokonce „překroužkoval“ Tomia

10. října 2021 09:56

Zajímavá dvojice bude v nadcházejícím volebním období sedět v lavicích Poslanecké sněmovny. Pokračovat tam bude předseda SPD Tomio Okamura, kterého ovšem doplní jeho starší bratr Hayato. Ten coby člen KDU-ČSL uspěl za koalici Spolu. Tomio Okamura říká, že s bratrem i přes rozdílné politické názory neočekává na půdě dolní komory Parlamentu vzájemné střety.

reklama