Hledá se panda červená! Utekla ze ZOO v Plzni

Pokud uvidíte v Plzni pandu někde jinde, než za plotem zoologické zahrady, tak je to útěkářka, po které pracovníci ZOO pátrají.

S prosbou o pomoc se dnes na veřejnost obrátil mluvčí Zoologické a botanické zahrady města Plzně Martin Vobruba. Samci pandy červené se totiž podařilo dostat se ze ZOO na výlet. „Kdo by jej spatřil, pravděpodobně na stromě, nechť laskavě zavolá do ZOO na číslo 378 038 325“, řekl Vobruba a dodal, že se nikdo nemá pokoušet pandu sám odchytit.

Panda červená je velká zhruba jako domácí kočka a má rudě-hnědou srst a dlouhý ocas. Nejaktivnější je za úsvitu a za soumraku, kdy byste ji právě mohli vidět pohybovat se po stromech, protože její hlavní potravou jsou bobule, které bude pravděpodobně hledat.

Přirozené prostředí pandy červené jsou lesy vysoko v horách jižní Číny, Nepálu, Bhútánu, Indie a Barmy. Panda červená se běžně vyskytuje se i výšce přesahující 4 000 m n. m. a řadí se tak k nejvýše žijícím zvířatům na světě. Mezinárodní svaz ochrany přírody ji řadí mezi ohrožené druhy, ve volné přírodě se její počet odhaduje přibližně na 10 tisíc jedinců.

Tagy: