Hvězdný basketbalista a pětinásobný šampion NBA Kobe Bryant zahynul při havárii helikoptéry i se svou dcerou

Ve věku 41 let zemřel basketbalista Kobe Bryant. Pětinásobný šampion NBA zemřel následkem dnešní havárie vrtulníku v Kalifornii. Jednou z obětí byla i jeho třináctiletá dcera Gianna Maria.

Jeden z nejlepších basketbalistů všech dob, pětinásobný šampion NBA a dvojnásobný olympijský vítěz Kobe Bryant zahynul dnes při havárii vrtulníku v Kalifornii. Jednačtyřicetiletá hvězda svého oboru cestovala ve své soukromé helikoptéře s minimálně třemi dalšími lidmi. Stroj po pádu pohltily plameny a nikdo na palubě havárii nepřežil. Úřady potvrdily pět mrtvých, příčiny nehody se dosud vyšetřují.

Shaquille O'Neal dnes na svém twitterovém účtu zveřejnil vzpomínkovou fotografii na svého bývalého spoluhráče Lakers, u které napsal: „Neexistují slova, která by vyjádřila bolest, kterou momentálně procházím.“

O'Neal hrál u Lakers v letech 1996-2004 a vyhrál s týmem tři mistrovství.

Soustrast vyjádřil i bývalý prezident Barrack Obama. Ten na svém Twitteru uvedl: ‚‚Kobe byl legendou na hřišti. Ztratit Giannu je pro nás s Michelle jakožto rodiče ještě více srdcervoucí. Michelle i já posíláme lásku a modlitby Vanesse a celé Bryantově rodině v onen nemyslitelný den.‘‘

Olympijský vítěz z Pekingu a Londýna ukončil kariéru v roce 2016, tedy po dvaceti sezónách v NBA, které vesměs strávil v dresu Los Angeles Lakers. S manželkou Vanessou vychovával čtyři dcery.

Bryant je jedním ze sedmi hráčů, kteří během kariéry v NBA pokořili hranici 30 000 bodů. Jeho bilanci 33 643 bodů v sobotu překonal LeBron James a v historickém pořadí ho odsunul na čtvrté místo.

Autor: ČTK, Pavlína Švarcová